Gigabyte Aorus 15P KC daha öncesinde 73 kez çalışmış

@ceb_58
@Taundrul
15G KC 'nin arka kapağın altındaki iki vidanın üstü siyah bant (sticker) ile kapalıydı. İkinci SSD takmak için vida üstündeki bantları delmem gerekti.
15P KC'de vidalar üstünde bant(sticker) yok mu ?

Daha önce yok diye yazmışım ama o an görmemişim, dediğiniz gibi 2 adet vidanın üstünde sticker mevcut.
Türkiye'de bulunan servislere o iki yapıştırmanın garantiyi bozup bozmadığını sorarsak muhtemelen "bozuyordur" derler. Gigabyte'a sormak gerekli direkt olarak.
Şahsen kasa üstünde bulunan o iki siyah yapıştırmanın garantiyi bozacağını düşünmüyorum. Kutu içeriğinden termal ped bile çıkıyor sonuçta. :D
Garantiyi bozarsa soğutucu bloğa ait vidaların üstündeki yapışkanların delinmesi bozar.

@ceb_58
@Taundrul
15G KC 'nin arka kapağın altındaki iki vidanın üstü siyah bant (sticker) ile kapalıydı. İkinci SSD takmak için vida üstündeki bantları delmem gerekti.
15P KC'de vidalar üstünde bant(sticker) yok mu ?
Evet hocam. Alt kapakta orta iki vidanın üzeri bantlıydı. Umarım garanti konusunda sıkıntı yaşamayız.
Merhaba,

Bugün bir saatin üzerinde cihazı soğutucuda ve arkası havada bir şekilde kullandım. Maalesef bir saat sonunda cızırtı sorunu ile karşılaştım. Daha sonra cihazı düz zemine aldığımda @osos11 hocamın dediği gibi cızırtı sesi (otuz saniye sonra kadar) kesildi. Sanırım fabrikasyon bir sorun. Yazılımsal bir sorunsa, sonraki bios güncellemelerinde (eğer bios güncellemesi çıkarsa) düzelir diye tahmin ediyorum. İkinci ssd yi alacak arkadaşlara uyarımdır.
Merhaba, @Taundrul , @T129Atak

Bugün bir saatin üzerinde cihazı soğutucuda ve arkası havada bir şekilde kullandım. Maalesef bir saat sonunda cızırtı sorunu ile karşılaştım. Daha sonra cihazı düz zemine aldığımda @osos11 hocamın dediği gibi cızırtı sesi (otuz saniye sonra kadar) kesildi. Sanırım fabrikasyon bir sorun. Yazılımsal bir sorunsa, sonraki bios güncellemelerinde (eğer bios güncellemesi çıkarsa) düzelir diye tahmin ediyorum. İkinci ssd yi alacak arkadaşlara uyarımdır.

Son düzenleme:
Yeni aldığın GP66 Leopard'da da sıfır çalıştırma değildi. Belirli bir süre çalıştırılmış. Test yaptıklarını düşündüm. PC'yi kontrol edince herhangi bir sorun olmadığından kullanmaya devam ettim. Sizde de öyledir.

Merhaba, @Taundrul , @T129Atak

Hocam nasıl yani, eğer laptop masanın üstünde düz bir şekilde duruyorsa cızırtı sorunu olmuyor mu?

Hocam nasıl yani, eğer laptop masanın üstünde düz bir şekilde duruyorsa cızırtı sorunu olmuyor mu

Hocam nasıl yani, eğer laptop masanın üstünde düz bir şekilde duruyorsa cızırtı sorunu olmuyor mu?
Hocam cihazın havalandırma sistemi bir garip. Cihazın altında boşluk olunca veya arkadan havaya kaldırınca bir süre sonra ses cızırtı yapıyor; cihaz kasmaya başlıyor. Tabi bu esnada cihazın klavye ve güç düğmesinin olduğu kısım aşırı derecede ısınıyor. Bu ısı kaynaklı ben cızırtı olduğunu düşünüyorum. Cihazı düz bir zemine koyunca otuz saniye sonra ses kesiliyor. Klavye ve güç butonunun olduğu kısımlar yarı yarıya soğuyor.

Cihazın altını yerden biraz yükselitnce başlayan ısınma 4-5 saat aralıksız oyun oynarsanız nerdeyse tüm kasaya yayılıyor.
Cihazı düz bir zemine olduğu gibi koyarsanız kasada ısınma sadece arka sıcak hava tahliye alanı (ekranın hemen altındaki basamak gibi olan kısım) ve klavyenin "N, M, Ö" tuşları etrafında oluyor.
Klavyeyi yukarıdan aşağıya eşit üç parçaya bölersek sağ ve sol soğuk. Hiç ısınmıyor.
Orta kısım kısmen sıcak.

@osos11 @ceb_58 Benim anlayamadığım/emin olamadığım konu şu: Cızırtı sorunu hem 2. bir SSD takınca hem de cihazı eğimli kullanınca mı ortaya çıkıyor? Yani demek istediğim 2. bir SSD takarsam ama cihazı masada düz bir şekilde kullanırsam cızırtı olmuyor mu?

Geri
Yukarı