Gigabyte Aorus 15P KD sıcaklık değerleri normal mi?

Kendi sitesinde yazıyor pil korumak için yapılan bişey diye ndivia experince whisper modunu aç 60 FPS sabitliyor ama pil gitmiyor 60 FPS oynamak da sıkıcı tabii ben 90a çektim pil azalmıyor yinede
Kendi sitesinde nerede yazıyor pil haracama ile alakalı bir yazı? Ben bulamadım, rica etsem paylaşır mısınız?
Bilgilendirme amaçlı bir konuya değinmek istiyorum.

Bu pil harcama sorunu önceki nesillerde de mevcut. Hatta önceki nesil 15G modellerde tam olarak bir sorun çünkü sistem bataryanın her bir yüzde kaybedişinde işlemci güç sınırlarını daraltıp oyunlarda anlık performans kaybına sebep oluyor. En yüksek işlemci güç tüketimini 22-25w civarına sınırlıyor. 10 saniye kadar sonra normale dönüyor. Bataryayı sökerseniz ya da %70-80 gibi bir değere şarj edip şarj durdurma düzeyini %60 gibi daha alt bir seviyeye ayarlarsanız şarjınız ayarladağınız seviyeye düşene kadar işlemcide bir kısma olmadan oyun oynamaya devam edebiliyorsunuz.

Kendi sitesinde nerede yazıyor pil haracama ile alakalı bir yazı? Ben bulamadım, rica etsem paylaşır mısınız?
Bilgilendirme amaçlı bir konuya değinmek istiyorum.

Bu pil harcama sorunu önceki nesillerde de mevcut. Hatta önceki nesil 15G modellerde tam olarak bir sorun çünkü sistem bataryanın her bir yüzde kaybedişinde işlemci güç sınırlarını daraltıp oyunlarda anlık performans kaybına sebep oluyor. En yüksek işlemci güç tüketimini 22-25w civarına sınırlıyor. 10 saniye kadar sonra normale dönüyor. Bataryayı sökerseniz ya da %70-80 gibi bir değere şarj edip şarj durdurma düzeyini %60 gibi daha alt bir seviyeye ayarlarsanız şarjınız ayarladağınız seviyeye düşene kadar işlemcide bir kısma olmadan oyun oynamaya devam edebiliyorsunuz.

hocam ürün geldi taktım ancak yine beceremedim. Kafayı yemek üzereyim. :D Nasıl hallettiniz acaba

hocam ürün geldi taktım ancak yine beceremedim. Kafayı yemek üzereyim. :D Nasıl hallettiniz acaba ?
Nasıl yapmadınız anlamadım gelen kabloyu pcye kulaklığı bir ucuna mikrofonu bir ucuna tak üstünde işareti var zaten

Windows ayarlarindan mikrofon ayarlarını deneyin bakın açık mı ayrıca takınca kulaklık seçili mi
evet hocam. mikrofon olarak gözüken, bilgisayarın kendi mikrofonu. Harici mikrofon gözükmüyor.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2022-06-24 180918.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-24 180918.png
    138,9 KB · Görüntüleme: 20
  • Ekran görüntüsü 2022-06-24 180955.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-24 180955.png
    59,8 KB · Görüntüleme: 19
  • Ekran görüntüsü 2022-06-24 181101.png
    Ekran görüntüsü 2022-06-24 181101.png
    44,2 KB · Görüntüleme: 24
hocam yok olmuyor. Sanırım ses kartı şeklinde olanlardan almam gerekiyordu.
Alakası yok zaten laptop da ses kartı var ucunda 3 siyah şerit var değil mi birde üstüne bakın mikrofon işareti var mı bazen iki kulaklık çoklayıcı olandan gönderiyorlar

Alakası yok zaten laptop da ses kartı var ucunda 3 siyah şerit var değil mi birde üstüne bakın mikrofon işareti var mı bazen iki kulaklık çoklayıcı olandan gönderiyorlar
YouTube mikrofon ses problemi diye aratsaniza orada yapanlar vardır
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
burada çözümü mevcut istersen bir dene

Yeni konular

Geri
Yukarı