Gigabyte Aorus 15P KD sıcaklık değerleri normal mi?

Kesinlikle şanş işi. 5 senelik Monster var hiçbir sıkıntısı yok. Bırak onu çizik bile yok. O kadar gözüm gibi bakarım. Pil konusuna gelirsek çok saçma geliyor pil koruma olayı, sanırım herkeste bu durum var normal karşılıyor ya da kimsede yok biz de var uğraşıp duruyoruz. Çünkü bir arkadaş çıkıp da ya bende böyle bir şey yok oyun oynuyorum saatlerce bana mısın demiyor makine pilde %100 demedi kimse. İtopya teknik servisi ve laptopu teslim ettiğim arkadaşta bu pil olayının normal olmadığını söylemekte. Piksel olayı da 2 adet canlı piksel, parlak piksel diye geçiyor sağda solda, 2 adette siyah ölü piksel var bende. Bu konuda kaç adette garanti kabul görür net bir şey bulamadım fakat Aorus global sitesinde bu konuya oyun ekranlarında değinmişler. Aorus marka ekranlarda canlı piksel de bir adet bile çıksa garantiye girer, 6 adet ölü piksel olursa garantiye girer diyor. Gigabyte marka ekranlarda bu durum farklı olduğu yazmakta. Garantiye göndermemek için çok araştırdım fakat pikseli, pili rahatsız etmeye başladı. Uzun süre 3070'li makine kullanmayı düşündüğüm için, bana göre ayıplı makineyle senelerimi geçirmek istemedim. Umarım güzel haberler alırım. Bunları da sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.

Umarım bayrama kadar teslim ederler bilgisayalarımızı yoksa en az 1 ay geri alamayız gibime geliyor.

Kesinlikle şanş işi. 5 senelik monster var hiçbir sıkıntısı yok. Bırak onu çizik bile yok. Okadar gözüm gibi bakarım. Pil konusuna gelirsek çok saçma geliyor pil koruma olayı, sanırım herkeste bu durum var normal karşılıyor yada kimsede yok biz de var uğraşıp duruyoruz. Çünkü bir arkadaş çıkıpta yaw bende böyle birşey yok oyun oynuyorum saatlerce banamısın demiyor makine pilde %100 demedi kimse. İtopya teknik servisi ve laptobu teslim ettiğim arkadaşta bu pil olayının normal olmadığını söylemekte. Piksel olayıda 2 adet canlı piksel, parlak piksel diye geçiyor sağda solda, 2 adette siyah ölü piksel var bende. Bu konuda kaç adette garanti kabul görür net birşey bulamadım fakat aorus global sitesinde bu konuya oyun ekranlarında değinmişler. Aorus marka ekranlarda canlı piksel de bir adet bile çıksa garantiye girer, 6 adet ölü piksel olursa garantiye girer diyor. Gigabyte marka ekranlarda bu durum farklı olduğu yazmakta. Garantiye göndermemek için çok araştırdım fakat pikseli, pili rahatsız etmeye başladı. Uzun süre 3070 li makine kullanmayı düşündüğüm için, bana göre ayıplı Makineyle senelerimi geçirmek istemedim. Umarım güzel haberler alırım. Bunlarıda sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.
Pil konusunu FPS sabitleyerek çözdüm ama sürekli 60 FPS oynayacak değilim bence herkes de var ya da millet farkında değil belki de takmıyorlar siz gönderin tabii sonuçta okadar para vermişsiniz ölü piksel bir tane olsa bile değişim yapmaları lazım şahsen ben ölü piksel olsa ekrana dahi bakamam gözüm hep takılır foto mevcutsa atar mısın ölü piksele bakayım

Ölü piksellerim bunlar, o kadar kişiyiz burda pil olayı sadece bizdemi var?

Dosya Ekleri

• EA844337-8720-4173-A05D-57469C4BC3BB.jpeg
    EA844337-8720-4173-A05D-57469C4BC3BB.jpeg
    312,2 KB · Görüntüleme: 43
  • 1B5B33A2-F798-416C-998D-42DC2214ED4F.jpeg
    1B5B33A2-F798-416C-998D-42DC2214ED4F.jpeg
    175,1 KB · Görüntüleme: 42
  • 5435B38A-30E6-490A-9F7C-9C2D1D9BB170.jpeg
    5435B38A-30E6-490A-9F7C-9C2D1D9BB170.jpeg
    241,5 KB · Görüntüleme: 40
Kesinlikle şanş işi. 5 senelik monster var hiçbir sıkıntısı yok. Bırak onu çizik bile yok. Okadar gözüm gibi bakarım. Pil konusuna gelirsek çok saçma geliyor pil koruma olayı, sanırım herkeste bu durum var normal karşılıyor yada kimsede yok biz de var uğraşıp duruyoruz. Çünkü bir arkadaş çıkıpta yaw bende böyle birşey yok oyun oynuyorum saatlerce banamısın demiyor makine pilde %100 demedi kimse. İtopya teknik servisi ve laptobu teslim ettiğim arkadaşta bu pil olayının normal olmadığını söylemekte. Piksel olayıda 2 adet canlı piksel, parlak piksel diye geçiyor sağda solda, 2 adette siyah ölü piksel var bende. Bu konuda kaç adette garanti kabul görür net birşey bulamadım fakat aorus global sitesinde bu konuya oyun ekranlarında değinmişler. Aorus marka ekranlarda canlı piksel de bir adet bile çıksa garantiye girer, 6 adet ölü piksel olursa garantiye girer diyor. Gigabyte marka ekranlarda bu durum farklı olduğu yazmakta. Garantiye göndermemek için çok araştırdım fakat pikseli, pili rahatsız etmeye başladı. Uzun süre 3070 li makine kullanmayı düşündüğüm için, bana göre ayıplı Makineyle senelerimi geçirmek istemedim. Umarım güzel haberler alırım. Bunlarıda sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyarım.
Pikseller belirginmis değişim isteyin kesinlikle pil konusu millet farkında değildir

Ölü piksellerim bunlar, o kadar kişiyiz burda pil olayı sadece bizdemi var?
Pil olayı önceki nesil Aorus modellerinde de var. 15G KC kullanıyorum.
Hatta pil yüzdesi her bir yüzde azaldığında sistem işlemci gücünü kısmaya başlıyor. Dolayısıyla anlık olarak (bazen 2-3 bazen 30 saniye ) performans düşüyor sonra normale dönüyor. Bu işlemci olayı ise sadece 15G modellerinde var sanırım.

Uğraşacak biri forumda konuda açabilir. DC ile uğraşacak olan varsa açıp özelden dağıtabiliriz.

Olabilir hocam. Özelden dağıtma kısmını anlamadım, sosyalde özelden yazma var mı?

Pazartesi teslim edildi benimki de. Dün aradım arıza kaydının daha oluşmadığını ve 2-3 gün kadar sürebileceğini söyledi. Perşembe veya cuma günü aradığımda daha net bilgi alabileceğimi ilettiler. Yarın tekrar arayacağım, şu anlık bir gelişme yok yani.

Bugün görüştüm yüksek ihtimalle bayram öncesi işlemleri biter dediler hocam.

Ben laptop soğutucu ile kullanıyorum belki onun etkisi vardır maksimum 74 derece oluyor belkide soğutucunun etkisidir gaming modda turbo moda almıyorum MHz düzelmesine sevindim demekki uyguladigim yöntem başarılı olmuş :) laptopu daha bataryada kullanma şansım olmadı benim sıkıntım fiş takılıyken bataryada azalma oluyor sizde böyle bir problem var mı ?
Hocam kullandığınız soğutucuyu söyler misiniz ben de aynı modele sahibim ve soğutucu bulamıyorum maalesef

Geri
Yukarı