Gigabyte Aorus RX 580 Testleri

G5.jpg

Yeni aldığım RX 580'i bende olan oyunlarla test ettim. Sonuçlar beklediğim gibi çıktı. VGA monitörüme HDMI to VGA aktif dönüştürücü ile bağladım, görüntü cam gibi ve gidipte öyle pahalı bir şey almadım.
Öncelikle sistemden bahsedeyim.
İ5 4670K @4.2Ghz, 12GB DDR3 RAM, RX 580 Aorus 8GB, 750W 80+ PSU.
Yukarıda oyunların kaç FPS verdiklerini anlatan bir tablo oluşturdum. Ancak ben V-Sync açarak oynuyorum oyunları, ve yukardaki Watch Dogs 2 hariç hepsini ultra 60 FPS'de oynayabildim. Mafia 3'ü eklemedim yukarıya çünkü oyunun optimizasyonu berbat. Ayarları ne kadar kapatsam da FPS artmıyor. Fark ettiğim bir kaç detayı aktarayım, V-Sync kapatarak testleri yaptığım zaman, GTA V'te işlemci kullanımı %90'lara kadar çıktığını gördüm. V-Sync açınca %60'ları geçmiyor. Ayrıca Resident Evil 7'de render ayarı mevcut, onu 1.5 yapıp high ayarlarda V-Sync açarak oynuyorum, daha akıcı oluyor. Render ayarını 2 yapınca gerçekten FPS düşüyor ancak bir o kadar da gerçekçi oluyor. Ayrıca Battlefield 1 DX12 ile test edemedim, Afterburner ile çakışma yaşıyor galiba oyun, DX12 açınca siyah ekran veriyordu, bende DX11 ile testi yaptım. Oyunları hepsinin ultra, ultra yoksa very high ayarlarda testlerini yaptım.

Aparatın model: S-Link HVS11
Ekran kartının programını kurdum başta LED ayarı gelmedi panele, sonradan geldi anlamadım nasıl oldu.

20170518_1420222.jpg
322.jpg
20170518_142147.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. Kartını alabilmene sevindim. (y)
Çok devasa bir şey. Kasaya sığmayacaktı neredeyse. 20gram GPU'ya 5kg soğutma takmışlar. :D Sürekli elinde taşısan kas yaparsın. :D
Gerçekten küçük ama ağır. Cep herkülü mübarek. :)

Hector Smith ile aynı durumu yaşamıştın sanırım ama sana Aorus ona G1 Xtreme vermişler sanırım ? Kanser olmanın karlı yolu nanokatolog.

Hector Smith ile aynı durumu yaşamıştın sanırım ama sana Aorus ona G1 Xtreme vermişler sanırım ? Kanser olmanın karlı yolu nanokatolog.
Hayır, o da Aorus XTR aldı. Benimki sade Aorus. :) Kanser mi Verem mi hala anlamaya çalışıyorum.

Kafama birşey takıldı, bu kutudan garanti belgesi namına birşey çıkmadı. Bu ürün garantili değil mi? Seri numarası ile aratıyorum birşey bulmuyor. GPU-Z ile "lookup" yapınca da birşey çıkmıyor. Sahte midir nedir şüpheye girdim he.

Hayır, o da Aorus XTR aldı. Benimki sade Aorus. :) Kanser mi Verem mi hala anlamaya çalışıyorum.

Kafama birşey takıldı, bu kutudan garanti belgesi namına birşey çıkmadı. Bu ürün garantili değil mi? Seri numarası ile aratıyorum birşey bulmuyor. GPU-Z ile "lookup" yapınca da birşey çıkmıyor. Sahte midir nedir şüpheye girdim he.
Gigabyte üzerinden sorglatınca çıkmıyorsa sıkıntı var demektir.

Gigabyte üzerinden sorglatınca çıkmıyorsa sıkıntı var demektir.
Nanokatalog ile iletişime geçtim bakayım ne diyecekler.
Not: Adam diyor gönderdiğimiz fatura garanti yerine geçiyor. Sorun olursa bize göndereceksiniz dedi. Gigabyte desteğe ticket attım, ancak ayın 30'una kadar tatildeymiş beyefendiler. Bir haftayı bulur o iş galiba. GPU-Z'nin göstermemesi beni daha çok şüpheye itti. Sizde öyle bir durum var mı?
1.png
2.jpg

Hatada diyor GPU bizim veri bankamızda bulunmuyor. Yeni çıkmış bir ürün olabilir. Tamam yeni çıkmışta kaç gün olmuş. Anlamadım gitti.

Son düzenleme:
Nanokatalog ile iletişime geçtim bakayım ne diyecekler.
Not: Adam diyor gönderdiğimiz fatura garanti yerine geçiyor. Sorun olursa bize göndereceksiniz dedi. Gigabyte desteğe ticket attım, ancak ayın 30'una kadar tatildeymiş beyefendiler. Bir haftayı bulur o iş galiba. GPU-Z'nin göstermemesi beni daha çok şüpheye itti. Sizde öyle bir durum var mı?
Eki Görüntüle 235999 Eki Görüntüle 236000

Hatada diyor GPU bizim veri bankamızda bulunmuyor. Yeni çıkmış bir ürün olabilir. Tamam yeni çıkmışta kaç gün olmuş. Anlamadım gitti.
GPU-Z son sürüm mü ? Bu arada FPS değerleri normalse pekte kafaya takmayın bence.

Kartta herhangi bir sorun yok. FPS değerleri zaten ortada. :) Bakayım 1 hafta sonra cevap ne olacak. Son sürüm değil bir güncelliyim. Güncelledim değişen bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı