Gigabyte Aorus RX 580 Testleri

G5.jpg

Yeni aldığım RX 580'i bende olan oyunlarla test ettim. Sonuçlar beklediğim gibi çıktı. VGA monitörüme HDMI to VGA aktif dönüştürücü ile bağladım, görüntü cam gibi ve gidipte öyle pahalı bir şey almadım.
Öncelikle sistemden bahsedeyim.
İ5 4670K @4.2Ghz, 12GB DDR3 RAM, RX 580 Aorus 8GB, 750W 80+ PSU.
Yukarıda oyunların kaç FPS verdiklerini anlatan bir tablo oluşturdum. Ancak ben V-Sync açarak oynuyorum oyunları, ve yukardaki Watch Dogs 2 hariç hepsini ultra 60 FPS'de oynayabildim. Mafia 3'ü eklemedim yukarıya çünkü oyunun optimizasyonu berbat. Ayarları ne kadar kapatsam da FPS artmıyor. Fark ettiğim bir kaç detayı aktarayım, V-Sync kapatarak testleri yaptığım zaman, GTA V'te işlemci kullanımı %90'lara kadar çıktığını gördüm. V-Sync açınca %60'ları geçmiyor. Ayrıca Resident Evil 7'de render ayarı mevcut, onu 1.5 yapıp high ayarlarda V-Sync açarak oynuyorum, daha akıcı oluyor. Render ayarını 2 yapınca gerçekten FPS düşüyor ancak bir o kadar da gerçekçi oluyor. Ayrıca Battlefield 1 DX12 ile test edemedim, Afterburner ile çakışma yaşıyor galiba oyun, DX12 açınca siyah ekran veriyordu, bende DX11 ile testi yaptım. Oyunları hepsinin ultra, ultra yoksa very high ayarlarda testlerini yaptım.

Aparatın model: S-Link HVS11
Ekran kartının programını kurdum başta LED ayarı gelmedi panele, sonradan geldi anlamadım nasıl oldu.

20170518_1420222.jpg
322.jpg
20170518_142147.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Eki Görüntüle 235627

Yeni aldığım RX 580'i bende olan oyunlarla test ettim. Sonuçlar beklediğim gibi çıktı. VGA monitörüme HDMI to VGA aktif dönüştürücü ile bağladım, görüntü cam gibi ve gidipte öyle pahalı bir şey almadım.
Öncelikle sistemden bahsedeyim.
İ5 4670K @4.2Ghz, 12GB DDR3 RAM, RX 580 Aorus 8GB, 750W 80+ PSU.
Yukarıda oyunların kaç FPS verdiklerini anlatan bir tablo oluşturdum. Ancak ben V-Sync açarak oynuyorum oyunları, ve yukardaki Watch Dogs 2 hariç hepsini ultra 60 FPS'de oynayabildim. Mafia 3'ü eklemedim yukarıya çünkü oyunun optimizasyonu berbat. Ayarları ne kadar kapatsam da FPS artmıyor. Fark ettiğim bir kaç detayı aktarayım, V-Sync açarak testleri yaptığım zaman, GTA V'te işlemci kullanımı %90'lara kadar çıktığını gördüm. V-Sync açınca %60'ları geçmiyor. Ayrıca Resident Evil 7'de render ayarı mevcut, onu 1.5 yapıp high ayarlarda V-Sync açarak oynuyorum, daha akıcı oluyor. Render ayarını 2 yapınca gerçekten FPS düşüyor ancak bir o kadar da gerçekçi oluyor. Ayrıca Battlefield 1 DX12 ile test edemedim, Afterburner ile çakışma yaşıyor galiba oyun, DX12 açınca siyah ekran veriyordu, bende DX11 ile testi yaptım. Oyunları hepsinin ultra, ultra yoksa very high ayarlarda testlerini yaptım.

Aparatın model: S-Link HVS11
Ekran kartının programını kurdum başta LED ayarı gelmedi panele, sonradan geldi anlamadım nasıl oldu.

Eki Görüntüle 235638 Eki Görüntüle 235640 Eki Görüntüle 235641
Aradan uzun zaman geçmiş ama Gigabyte Aorus Rx580 kartınızı ne kadara almıştınız?

Ben normal bir fiyata almadım, nanokatalog üzerinden 860TL'ye aldım. Hatta cebimden 450TL çıktı diyebilirim. 1700 TL'ye satalı çok oldu. Şuan GTX 1070 kullanıyorum.

Alırken sıkıntı yaşadım elbette, ama bunun normal bir sipariş olmadığını belirteyim. Nanokatalog bir ara yanlış fiyattan yazdı birçok ürünü, o ara almıştım 25 gün sürdü gelmesi. Ayrıca aldığım model olmadığı için aradılar şu modeller elimizde var seçin gönderelim dediler. Yoksa çok beklerdim daha.

Merhabalar hocam aradan fazlaca süre geçmiş fakat bazı sorularım olacak. Ben de bu kartı amazon üzerinden almak istiyorum. Kartı neden sattınız memnun etmedi mi sizi ve soğutmasına 73 derece yazmışsınız diğer modellere göre fazla mı diğer markaların sıcaklık değerlerini öğrenebileceğim bir yer var mı? Teşekkürler

Merhabalar hocam aradan fazlaca süre geçmiş fakat bazı sorularım olacak. Ben de bu kartı amazon üzerinden almak istiyorum. Kartı neden sattınız memnun etmedi mi sizi ve soğutmasına 73 derece yazmışsınız diğer modellere göre fazla mı diğer markaların sıcaklık değerlerini öğrenebileceğim bir yer var mı? Teşekkürler
73 normal, ayrıca ekran kartı sıcaklığını etkileyen değişkenler de var örneğin kasa hava akışı, kasa hacmi ve oda sıcaklığı gibi bu sebeple herkesin sıcaklık verileri birebir aynı olmayabilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı