Gigabyte B450M S2H fan girişi hakkında

tumer3k

Centipat
Bu anakartta sanırım sadece 1 adet fan girişi var ama daha fazla takmak istiyorum. Nasıl çözebilirim? Bir de işlemci fanı bu fan sayısına dahil mi? Yani işlemci fanı için ayrı özel bir giriş mi var yoksa 1 adet fan girişini işlemci için mi kullanmam gerekecek?

İşlemci fanı dahil değil. İşlemci fanını CPU_FAN girişine takacaksınız.

Kasa fanları içinse şöyle bir çoklayıcı kullanabilirsiniz ;

Bu anakartta sanırım sadece 1 adet fan girişi var ama daha fazla takmak istiyorum. Nasıl çözebilirim? Bir de işlemci fanı bu fan sayısına dahil mi? Yani işlemci fanı için ayrı özel bir giriş mi var yoksa 1 adet fan girişini işlemci için mi kullanmam gerekecek?

CPU Fan ve SYS Fan olmak üzere 2 adet soket girişi var. Kasa fanı bağlayacaksanız SYS Fan yuvasına takmanız gerekiyor ama 1'den fazla fan var ise şu şekilde bir çoklayıcıya ihtiyacınız var. Gücünü direkt molex üzerinden alıyor ve fan soketlerini onun üzerine takıyorsunuz, fanların hızını da kontrol etmenize imkan veriyor.

CPU Fan ve SYS Fan olmak üzere 2 adet soket girişi var. Kasa fanı bağlayacaksanız SYS Fan yuvasına takmanız gerekiyor ama 1'den fazla fan var ise şu şekilde bir çoklayıcıya ihtiyacınız var. Gücünü direkt molex üzerinden alıyor ve fan soketlerini onun üzerine takıyorsunuz, fanların hızını da kontrol etmenize imkan veriyor.
Teşekkürler,Molex nedir acaba?
İşlemci fanı dahil değil. İşlemci fanını CPU_FAN girişine takacaksınız.

Kasa fanları içinse şöyle bir çoklayıcı kullanabilirsiniz ;
Anakartıma zarar verir mi bu ürünler?

Teşekkürler,Molex nedir acaba?

Anakartıma zarar verir mi bu ürünler?

Hiçbir şekilde zarar vermez. Zaten bunlar zararsız bir şekilde kullanabilmeniz için üretiliyor.

Teşekkürler, Molex nedir acaba?
Güç kaynağı üzerinden gelen 4 pinlik bir kablo, attığım ürün gücünü oradan alıyor.
61A6FBVy6PL._AC_SL1500_.jpg

Güç kaynağı üzerinden gelen 4 pinlik bir kablo, attığım ürün gücünü oradan alıyor.
O kablo fazladan mı oluyor güç kaynaklarında? Normalde boşta kalan bir kablo mu? Yani gidip de ben o kabloyu normalde başka bir yere takacakken o ürüne takarsam kablo eksikliği yaşar mıyım? Güç kaynağım Aerocool VX Plus 500W

Geri
Yukarı