Gigabyte B450M S2H BIOS Update Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar selam, b450m s2h için f60 sürüm çıkmış bugün bizzat bios güncelledim (f41'den direk f60 yaptım) ve 5600x ile güncelledim işlemcimi şimdilik güzel gidiyor bir sıkıntı yok :) herkese öneririm.

1615578833794.png

Beyler konuyu hoplatıyorum fakat sormam gerek. Mesela F51 sürümünde X dosyası değişmişken F60 sürümünde Y dosyası değişmişse F41'den direk F60'a yükseltince F50'de ki X dosyası nasıl düzenlenmiş sayılıyor? BIOS tek bir dosyaya mı bağlı?

Son düzenleme:
Bende de F3 sürüm B450MS2H var. Şu an 5600X için yapmam gereken sırasıyla şu güncellemeler mi; F32, F61 (beta kanalını kullanmak istemiyorum)?

Konuyu tekrar Hortlatmam gerekiyor. Elimde Gigabyte B450M S2H anakart var. Ve biosu uçmuş tamamen. Buna bios sıfırdan nasıl yazdıracağım? Gigabyte sitesinin verdiği bios dosyası uzantısı *.bin yada *.hex değil direk *.F1 vs.vs. olarak geçiyor. Uzantılarını *.bin olarak değiştirerek mi yazdırmak lazım biosa. Yoksa bunların bin hali ni bulmak mümkün mü? Yada bu konuda bana yardımcı olabilecek biri var mı? Bilse bilse Recepbilir ama önerisi olanlar????

Konuyu tekrar Hortlatmam gerekiyor. Elimde Gigabyte B450M S2H anakart var. Ve BIOS'u uçmuş tamamen. Buna BIOS sıfırdan nasıl yazdıracağım?
Kendiniz yine zarar verebilirsiniz. Bir servise gönderebilir veya bilen bilgisayarcı bulabilirseniz anakartı götürüp yazdırabilirsiniz. BIOS açılabiliyorsa kurtarma veya sitesinden güncel dosyayı indirmek yeterli bir şey değişmeye gerek yok.

Hocam konuyu hortllatmak gibi olmasın ama bir şey sormak istiyorum.

Şu an R5 3600 işlemci ile B450M S2H modelinin F50 sürümünü kullanıyorum.

Şu an güncel sürüm F63D, direk bu sürüme güncellemeli miyim? Bu sürüm ile ilgili kötü bir yorum görmedim herhangi bir problemi var mı bilginiz var mıdır?

Geri
Yukarı