Çözüldü Gigabyte B450M S2H chipset sıcaklığı 45 derece

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ktekumut61

Femtopat
Daha fazla  
5-6 aydır bu anakartı kullanıyorum hiç aklıma gelmemişti. Sıcaklık değerine bakmak. Fazla oyun oynayan biri değilim. Ödev yapıyorum, vaktim kalırsa Counter-Strike: Global Offensive oynuyorum. 1-2 haftadır bakıyorum, bazen 40 derecelerde bazen de 45 dereceye çıkıyor. Bu sıcaklıklar normal midir? İçindeki parçalar vesaire her şey yeni gibi. Yani çok korkuyorum bilgisayarımda bir şeyler yanacak diye. Normal masaüstünde bile 43 derece ama System sıcaklığı 25 derece gösteriyor. Ne yapmam lazım? Şimdiden teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim_2021-01-10_192914.png
    resim_2021-01-10_192914.png
    52,5 KB · Görüntüleme: 114
Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
İşlemciniz buz gibi ayrıca kormanıza gerek yok öyle bir durum olursa sistem kendisini kapatır zaten.
İşlemcinin yanması için 100 derece gibi sıcaklıklar çıkması gerekir. Yük altında 80 dereceyi geçmedikten sonra bir sıkıntı yok ;)
İşlemciniz buz gibi ayrıca kormanıza gerek yok öyle bir durum olursa sistem kendisini kapatır zaten.
İşlemcinin yanması için 100 derece gibi sıcaklıklar çıkması gerekir. Yük altında 80 dereceyi geçmedikten sonra bir sıkıntı yok ;)

Çözüm

Geri
Yukarı