Gigabyte G24F-2, 1 tane ölü piksel iade edilir mi?

1 ay oldu 2 tane ölü piksel oluştu başta hiçbir şey yoktu Kasım indiriminde alanlarda bu problem gözüküyor firmaya geri gönderdim değişim için cevap bekliyorum

İtopya'ya gönderdim bana bu şekilde cevap verip geri göndermişler.

Bir daha da İtopya'dan bir şey almam.

Tüketici hakem heyetine başvur kardeşim. 3 ayda sonuçlanır. 3 ay bedava monitörü kullanmış olursun.

Ölü pikseli monitör kusurlu, ayıplı maldır. Şu monitör nomalde15bin civarı. Bu site 1 adet ölü piksel olduğu için bunu düşük fiyattan sattı (9 veya10bin). Açıklamasında 1 adet ölü piksel diye yazıyor. Hatta Zounguldak'ta olsam almaya gidecektim.

Son düzenleyen: Moderatör:
İtopya ya gönderdim bana bu şekilde cevap verip geri göndermişler

Bir daha da itopyadan birşey almam
Bana da şimdi itopyadan cevap geldi, ürünü bize gönderin servise göndereceğiz diye. Ben de ürünün kullanım sonucunda hatası olmadığını, direkt 0 kapalı kutunun ayıplı olduğunu ve değişim gerektiğini söyledim. Neden 0 aldığım ürüne servis muamelesi yapayım ki?

Tüketici hakem heyetine başvur kardeşim. 3 ayda sonuçlanır. 3 ay bedava monitörü kullanmış olursun.

Ölü pikseli monitör kusurlu, ayıplı maldır. Şu monitör nomalde15bin civarı. Bu site 1 adet ölü piksel olduğu için bunu düşük fiyattan sattı (9 veya10bin). Açıklamasında 1 adet ölü piksel diye yazıyor. Hatta Zounguldak'ta olsam almaya gidecektim.
Bana da şimdi itopyadan cevap geldi, ürünü bize gönderin servise göndereceğiz diye. Ben de ürünün kullanım sonucunda hatası olmadığını, direkt 0 kapalı kutunun ayıplı olduğunu ve değişim gerektiğini söyledim. Neden 0 aldığım ürüne servis muamelesi yapayım ki?

Sizce ne yapayım? İade mi istesem? İade istersem de ürünü 3.600tlye almıştım şuanki fiyatı 4.500tl

İtopya'da uygun fiyatlı satılan 360 Hz bir monitör vardı almayı düşündüğüm vazgectim bu yazılanları görünce. Adamlara özel mesaj gönderdim 1 adet ölü pixel çıksa dahi değişim yapar mısınız diye cevap bile vermediler. Sinerji'den ise aldığım cevap.
Kod:
Ürün kutusu açıldıktan sonra ne yazık ki iade kabul edememekteyiz.
Bu tür durumlarda değişim kararına marka karar vermektedir.
Sağlıklı günler dilerim.
Kutusunu acmadan ve bakmadan nerden bileceğim monitörün sorunlu olduğunu ?

İtopya'da uygun fiyatlı satılan 360 Hz bir monitör vardı almayı düşündüğüm vazgectim bu yazılanları görünce. Adamlara özel mesaj gönderdim 1 adet ölü pixel çıksa dahi değişim yapar mısınız diye cevap bile vermediler. Sinerji'den ise aldığım cevap.
Kod:
Ürün kutusu açıldıktan sonra ne yazık ki iade kabul edememekteyiz.
Bu tür durumlarda değişim kararına marka karar vermektedir.
Sağlıklı günler dilerim.
Kutusunu acmadan ve bakmadan nerden bileceğim monitörün sorunlu olduğunu ?
itopyadan bana verilen cevap da şu şekilde: "Ürünü bize gönderin servise göndereceğiz" ben de daha sonrasında sıfır olarak satın aldığım ürünün servis tamiri görmesini istemediğimi, yenisi ile değiştirilmesi gerektiğini söyledim. Onlar da cevap olarak değişim istiyorsanız yine servise göndermek zorundayız, servis onaylarsa tedarikçi firma değişim yapacak dediler. Güvensem mi bilemiyorum? Nedense bana içini açıp tamir etmeye kalkacaklar gibi geliyor.

Geri
Yukarı