Gigabyte G24F-2, 1 tane ölü piksel iade edilir mi?

İtopya'dan bana verilen cevap da şu şekilde: "ürünü bize gönderin servise göndereceğiz" ben de daha sonrasında sıfır olarak satın aldığım ürünün servis tamiri görmesini istemediğimi, yenisi ile değiştirilmesi gerektiğini söyledim. Onlar da cevap olarak değişim istiyorsanız yine servise göndermek zorundayız, servis onaylarsa tedarikçi firma değişim yapacak dediler. Güvensem mi bilemiyorum? Nedense bana içini açıp tamir etmeye kalkacaklar gibi geliyor.

Bence sen zaman kaybetmeden tüketici hakem heyetine başvur. Daha önce 2 kez ölü pixeli cıkan TV için para iadesi aldım 3 ay da tvleri kullanmaya devam ettim bu sürecte.

Bence sen zaman kaybetmeden tüketici hakem heyetine başvur. Daha önce 2 kez ölü pixeli cıkan TV için para iadesi aldım 3 ay da tvleri kullanmaya devam ettim bu sürecte.
Tüketici hakem heyetinde haklı çıkar mıyım? İtopyadan şuan para iadesi seçeneğim de mevcut sanırım. Ama para iadesi istemiyorum çünkü ben ürünü indirimde 3.600tlye aldım, şuan ürün 4.500tlye satılıyor. Şuan bana iade hakkı sunmaları THH'ye başvurmama engel olur mu?

Tüketici hakem heyetinde haklı çıkar mıyım? İtopya'dan şu an para iadesi seçeneğim de mevcut sanırım. Ama para iadesi istemiyorum çünkü ben ürünü indirimde 3.600TL'ye aldım, şu an ürün 4.500TL'ye satılıyor. Şu an bana iade hakkı sunmaları THH'ye başvurmama engel olur mu?

Benim sorun yaşadığım firmalar para iadesi veya değişime yanaşmamışlardı. O konuda tam bilgi sahibi değilim. Belki forumda tecrübe eden veya bilgi sahibi bir arkadaş cevap verebilir...

İtopya'da uygun fiyatlı satılan 360 Hz bir monitör vardı almayı düşündüğüm vazgectim bu yazılanları görünce. Adamlara özel mesaj gönderdim 1 adet ölü pixel çıksa dahi değişim yapar mısınız diye cevap bile vermediler. Sinerji'den ise aldığım cevap.
Kod:
Ürün kutusu açıldıktan sonra ne yazık ki iade kabul edememekteyiz.
Bu tür durumlarda değişim kararına marka karar vermektedir.
Sağlıklı günler dilerim.
Kutusunu acmadan ve bakmadan nerden bileceğim monitörün sorunlu olduğunu ?
Amazonda az seçenek olmasına rağmen sırf 30 gün iade süreci olduğu için amazonu tercih ettim. Ocak ayında Lg 32gp750b aldım. 1 adet ölü piksel çıkmıştı. Direk iade aldılar hiç sıkıntı çıkmadı :). 2. aldığım monutörde lekeler vardı. Bundan rahatsız olduğumu dile getirdim ve 500 tl hediye çeki verdiler. Bu hafta aynı monitör bahar indirimine girince 100 tl daha hediye ettiler. Amazon varken artık diğer siteleri tercih etmiyorum.

Tüketici hakem heyetinde haklı çıkar mıyım? İtopyadan şuan para iadesi seçeneğim de mevcut sanırım. Ama para iadesi istemiyorum çünkü ben ürünü indirimde 3.600tlye aldım, şuan ürün 4.500tlye satılıyor. Şuan bana iade hakkı sunmaları THH'ye başvurmama engel olur mu?

Bunun kararını kendin vereceksin. Ya servise gönderip sonucu bekleyeceksin. Ya da thhye başvuracaksın.

Benim kendi düşünceme göre böyle defolu veya iade ürünleri indirime sokarak başkalarına kakalıyorlar. İnsanlar nasılsa indirimde aldı, iade etse o fiyata tekrar alamaz diye çekindikleri için bu yöntemi kullanıyorlar büyük ihtimal. Yine benim kendi düşünceme göre bütün sitelerde hazır sistemli kasaların içindeki bütün parçalar iade ürünlerden oluşuyor. İçindeki ekran kartı fiyatına hazır sistem ve içinde yine aynı kart bana tuaf geliyor.

Örnek aşağıdaki sistem :

Sitem 14.900 ama oradaki listeden ekran kartına tıkladığımda sadece ekran kartı 11.226 Bu nasıl oluyor mesela :).

Son düzenleme:

Geri
Yukarı