Elektronik Gigabyte G24F-2 tekrardan 4,599₺

Konu o kadar uzadı ki sipariş geçtim Gigabyte olanı gelsin de deneyeceğim deneyimlerimi yazarım

Üzmez hocam çok gereksiz R25i vs Gigabyte savaşı döndü. İkisi de kullanıcılarını üzmez. Hayırlı olsun simdiden.

Sırf pivot için bir şeyden vazgeçmiyorsun ki. Gigabyte'ın kontrastı 1100:1 Lenovo'nun da 1000:1. Gigabyte'ın dynamic contrast'ının verisi bile yok HDR olmadığı için. Lenovo'nun dynamic contrast 3.000.000:1. R25I30 ile ilgili olumsuz yorum görmen bir şey ifade etmiyor çünkü 321 değerlendirmede 4.8 yıldız almış monitör. Bu süper bir istatistik.

Bak ben 8 tane avantaj yazdım oradan sadece Pivot avantajını söylüyormuşum gibi yanıt vermeyin.
Parlaklık 300 vs 400
Renk derinliği 6 + frc vs 8
sRGB kapsamı %99 vs %125 ( Sanılanın aksine %99 daha iyi ) kaynaklardan biri
Pivot
Swivel
Hoparlör Lenovo'da var diğerinde yok
HDR400 ( film veya kaliteli içerik izliyorsanız bayağı önemli )
DP 1.4

Evet kağıt üstü özelliklere bakarak millete akıl vermeye calıştığın belli oldu. Monitörler senin bildiğin gibi site verileriyle karşılaştırılmıyor. İncelemelerine bakman gerek.
Örnek olarak 1100:1 dediğin kontrast incelemede 1250:1 olarak ölçülmüş:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

%99 SRGB'nin daha iyi olacağını söylemişsin ve muhtemelen ne yazdığını tam anlamadığın bir kaynağı buraya atmışsın. Attığın yerde %125 sRGB daha iyi olur ama bir tasarımcının bunu %100'e sabitlemesi gerekir, yani tasarımcı için %125 almaya pek gerek yok yazıyor.

Eğer cidden bu işten anlasaydın dinamik kontrastın, HDR'ın ve renk derinliğinin bir işe yaramadığını bilirdin zaten.
Hoparlör, swivel ve pivot kişisel bir istektir. Mesela şu an hoperlörlü bir monitörüm var ama hiç kullanmıyorum. Zaten ses kalitesi hiç iyi değil. Monitörü açıp kapayınca bazı uygulamalar yeni ses cihazı algılandı diyor rahatsız oluyorum.

Benim için tek önde olduğu taraf Güncel özellikleri ve parlaklıktır. Parlaklıkta renk kalitesini etkiler. Ama bence alınması için yeterli bir sebep değil. Zaten R25i daha pahalı.

Sağ ol da iptal ettim başka bakacağım pivot olmaması çok büyük eksi benim için düşününce mantıksız hakikaten

O bir ihtiyactır bir şey diyemem ben sağa sola döndürmediğim için gerek duymuyorum ama yazılımcı bir insan için dikey çevirme vs. çok işe yarar ya da dik bir şekilde başka amaçla kullanan bir kişi için. O zaman R25I30 alın hocam bu fiyata çok iyi bence de. Başka monitör varsa ona da bakın tabii tek bir monitörde kalmayın bütceniz daha da yükselirse daha iyi şeyler bulabilirsiniz.

Evet kağıt üstü özelliklere bakarak millete akıl vermeye calıştığın belli oldu. Monitörler senin bildiğin gibi site verileriyle karşılaştırılmıyor. İncelemelerine bakman gerek.
Örnek olarak 1100:1 dediğin kontrast incelemede 1250:1 olarak ölçülmüş:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

%99 SRGB'nin daha iyi olacağını söylemişsin ve muhtemelen ne yazdığını tam anlamadığın bir kaynağı buraya atmışsın. Attığın yerde %125 sRGB daha iyi olur ama bir tasarımcının bunu %100'e sabitlemesi gerekir, yani tasarımcı için %125 almaya pek gerek yok yazıyor.

Eğer cidden bu işten anlasaydın dinamik kontrastın, HDR'ın ve renk derinliğinin bir işe yaramadığını bilirdin zaten.
Hoparlör, swivel ve pivot kişisel bir istektir. Mesela şu an hoperlörlü bir monitörüm var ama hiç kullanmıyorum. Zaten ses kalitesi hiç iyi değil. Monitörü açıp kapayınca bazı uygulamalar yeni ses cihazı algılandı diyor rahatsız oluyorum.

Benim için tek önde olduğu taraf Güncel özellikleri ve parlaklıktır. Parlaklıkta renk kalitesini etkiler. Ama bence alınması için yeterli bir sebep değil. Zaten R25i daha pahalı.
İnceleme yapınca monitörün özellikleri kağıt üzerindeki özelliklerden farklı çıkmaz öyle bir şey yok unut onu. Kontrast oranı 1250:1 değil. Kendi resmi sitesinde yazıyor 1100:1 diye. Parlaklığı ve renk ayarlarını kendilerine göre kalibre ederek 1263:1 diye bir değer bulmuşlar. Lenovoyu da kendilerine göre kalibre edip arttırırlar o zaman. arada 100'lük bir fark var bu da hiçbir şey sayılır. %125 srgb konusunda fena zortlamışsın maalesef. Attığım linkte %125 her şeyi oversaturated gösterir, ancak tasarımcılar için işe yarar. Normal kullanıcıların bunu kendilerine göre ayarlaması zor olduğu için yarardan fazla zararı olur yazıyor. HDR400 hiçbir işe yaramıyor demişsin. Renk derinliği de hiçbir işe yaramıyor demisşin orada kendi cahillik fermanını imzalamışsın resmen. Ultra cahil ötesi konuşmalar klasik forum trolü. Bir şey biliyor gibi konuşur 0 kanıt ile konuşur ve bilimsel verileri reddeder. "Renk derinliği hiçbir işe yaramıyor" demek kaçıncı seviye bir cahilliktir? HDR işe yaramıyor demek nedir? HDR400 açınca izlediğin filmin renkleri kat kat güzelleşiyor. Destekleyen oyunlarda ise HDR açabiliyorsun. Sana direkt buradan engeli çakıyorum üstüne de ad-block'um ile engelliyorum ki mesajların hiç gözükmesin. İyi forumlar.

Monitörün yan dönebilmesi ve hoparlörü çok da umrumda değil ama renk derinliği ve display hdr400 olması gigabyte'ın üstüne baya bi avantaj sağlıyor. Kontrast oranı biri 1100:1 diğeri 1000:1, o kadar küçük bir fark ki google'a 1100:1 vs 1000:1 bile yazınca çıkmıyor. Genelde 1000:1'den sonra 3000:1 geliyor.

Dell sizce bu monitör mü yoksa G24F-2
Ben dell'i tercih ettim. G24'te ölü pikxel çıkma vakası fazla olduğu için Dell'e yöneldim. Ama genele bakarsak ikiside iyi monitör. Burada yazılanlara bakarsanız karşılaştırılan monitörlerden birisi çok iyi diğeri çöp izlenimi alabilirsiniz ancaķ öyle değiller. Sıradan bir kullanıcı için burada bahsedilen tüm ürünler fazlasıyla yeterli, asıl kriter sorun kronik sorun, servis ve malzeme kalitesi diye düşünüyorum. Örnek Lenovo baya övülüyor ama ben şahsen düzgün ne bir incelemesini gördüm kendi monitörüm tercihinde, nede açtığım konuda düzgün bir deneyim paylaşan oldu. Bu sebepten ötürü piyasada uzun süredir olan ve düzgün incelemesi olan Dell'e yöneldim. Aldıktan sonra neyle karşılacağımı kavramak adına.

Gigabyte G24F-2

1 aydır monitör almak için bekliyorum bankayı. O yüzden bu modele yönelmiştim fakat fiyatı o zaman 4, 599₺ iken 5000 küsurlere fırlamıştı. Bütçem maalesef bir tık daha düştüğü için bu fiyatada alamıyorum. Düştüğünü görünce monitör alacaklara çok iyi bir tavsiye olacağını düşündüm. Bu fiyata bu kaçmaz arkadaşlar mükemmel monitör tavsiye ederim.

Hocam SelamunAleyküm bahsettiğiniz monitorü 10 ay oldu alalı yalnızca 1 ölü piksel buldum ve iade etmedim rahatsız etmesi söz konusu değil benim için. Renk aralıkları gerçekten muhteşem ama bu yazıları daha öncesinde 1440x900 piksel bir monitörden böyle bir monitore geçmiş birisi olarak söylüyorum bu monitöre rakip çıkacak ya da bu bant da kapışan farklı bir model deneyimim yok bu yüzden daha bilgili olan arkadaşlar mutlaka çıkacaktır ben yalnızca kullanan birisi olarakdan yorumlarımı iletip akılda ki soru işaretlerini gidermek adına yazıyorum yardımcı olabilirsem ne mutlu memnumum yanında G-SYNC olduğu için DPI kablosu bulunmuyor çok gerekli mi kişiden kişiye değişir alıp kullanmadım kullanılması gerek mi onun içinde siz bana tavsiye verebilirsiniz belki ya da okuyan diğer forumlular. Saygılarla vesselam.

Hocam SelamunAleyküm bahsettiğiniz monitorü 10 ay oldu alalı yalnızca 1 ölü piksel buldum ve iade etmedim rahatsız etmesi söz konusu değil benim için. Renk aralıkları gerçekten muhteşem ama bu yazıları daha öncesinde 1440x900 piksel bir monitörden böyle bir monitore geçmiş birisi olarak söylüyorum bu monitöre rakip çıkacak ya da bu bant da kapışan farklı bir model deneyimim yok bu yüzden daha bilgili olan arkadaşlar mutlaka çıkacaktır ben yalnızca kullanan birisi olarakdan yorumlarımı iletip akılda ki soru işaretlerini gidermek adına yazıyorum yardımcı olabilirsem ne mutlu memnumum yanında G-Sync olduğu için DPI kablosu bulunmuyor çok gerekli mi kişiden kişiye değişir alıp kullanmadım kullanılması gerek mi onun içinde siz bana tavsiye verebilirsiniz belki ya da okuyan diğer forumlular. Saygılarla vesselam.

Hertz değerini yüksek alıyorsanız ve memnunsanız boşa masraf yapmayın hocam kablo için.

Hertz değerini yüksek alıyorsanız ve memnunsanız boşa masraf yapmayın hocam kablo için.

180 Hertz alabiliyorum fakat oyundan oyuna değişiyor o değeri yakalamak güncel oynadığım FPS oyununda 100'lerin altına nadirce düşebiliyorum ve akıcılık yok olabiliyor akıcılık değer kaybetmiyor ise bu kablo ile alabilirim ne diyorsunuz

Yeni konular

Geri
Yukarı