Elektronik Gigabyte GeForce RTX 3080 15.699TL!

Böyle tasarım görmek benim hoşuma gidiyor açıkçası. Yıllardır Nvidia yaptığı bu güzelim founder's edition tasarımını bırakıp çift fanlı kötü gözüken tasarıma geçtiler. Bu bir de çok büyük değildir.

Performansı ve güç tüketimi yüksek olan bir kart için bu modeli kesinlikle almazdım. Tek fanı geçtim soğutma bloğuda çok ince. Isınma ve ses sıkıntıları yaşatacağı direk belli oluyor.

Sıcaklık değerleri yüksek FurMark testinde GPU sıcaklığı 87ye kadar çıkıyor. Hotspottada 99 derece oluyor. Bu sebeple fan gürültüsü bitmiyor. %70-80 arası fan dönüş hızı veriyor ama yine de soğutma açısından yetersiz. Soğutma yetersiz olmasına rağmen oyunlarda drop donma kasma gibi durumlar yaşamadı.
Ben olsam sorun etmezdim, fiyatına göre iyi bir ürün. Vramlerin 105 dereceye gpu’nun 99 dereceye kadar yolu var. 110 derece protection amacıyla kart kendini kısıyor zaten. Gddr6x kart ve bellekler artık sıcak çalışıyor kabul etmemiz lazım. Bende 1 adet suprim 3080 ve founders edition 3080ti var. Suprim bellekte 88 e dayanıyor, 3080 ti ise 96. Hiçbir sorun olmaz emin olun. Gönül rahatlığıyla kullansın.

Gigabyte ın giriş seviyesi hiç bir modeli alınmaz. Adamlar giriş seviyesi modelleri inanılmaz kısıyor. Gigabyte 1650 GDDR6 tek fanlı kullandım kartta fan stop yok sürekli %60 fan speed ile dönüyor rezilliğe bak. 2022 yılında adamlar 60 derecenin altında çalışmayan fan takamamış altı üstü 1$ bile etmeyecek bir sensörle hallediliyor ama marka rezalet olunca böyle şeyler normal.

Aorus dışında Gigabyte a bulaşmamak gerek aynı fiyata çok daha başarılı muadilleri var.

Geri
Yukarı