Elektronik Gigabyte GeForce RTX 3080 15.699TL!

Hocam rica etsem arkadaşınıza sorabilir misiniz sıcaklık değerleri nasıl? Almak isteyen arkadaşlarada rehber olur.

Sıcaklık değerleri yüksek FurMark testinde GPU sıcaklığı 87ye kadar çıkıyor. Hotspottada 99 derece oluyor. Bu sebeple fan gürültüsü bitmiyor. %70-80 arası fan dönüş hızı veriyor ama yine de soğutma açısından yetersiz. Soğutma yetersiz olmasına rağmen oyunlarda drop donma kasma gibi durumlar yaşamadı.

Sıcaklık değerleri yüksek FurMark testinde GPU sıcaklığı 87ye kadar çıkıyor. Hotspottada 99 derece oluyor. Bu sebeple fan gürültüsü bitmiyor. %70-80 arası fan dönüş hızı veriyor ama yine de soğutma açısından yetersiz. Soğutma yetersiz olmasına rağmen oyunlarda drop donma kasma gibi durumlar yaşamadı.

Sağ olun hocam. Ama bu 3080 alınmaz. Eğer bütçe çok kısıtlıysa alınır.

Sağ olun hocam. Ama bu 3080 alınmaz. Eğer bütçe çok kısıtlıysa alınır.

Baktımda çok kaynak bulamadım başka testler var mı diye. Birisi paylaşmış OC yaparak kullanıyor. 75 dereceler falan görüyor. Arkadaşta bulunanda bir sorun var o zaman.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tasarım olarak RTX A5000 serisine benziyor bence bu tasarımları çok beğeniyorum örnek olarak titan v mesela çok güzel şahsen ama bu RTX 3080 alınmaz bütçe olarak darda iseniz çok zor ama belki tercih edilebilir.
RTX A5000
m_pny-quadro-rtx-a5000-24-gb-1.jpg

Titan V
313KtS1IS9L._AC_SY580_.jpg

Baktımda çok kaynak bulamadım başka testler var mı diye. Birisi paylaşmış OC yaparak kullanıyor. 75 dereceler falan görüyor. Arkadaşta bulunanda bir sorun var o zaman.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fan Speed %100 de 72ye anca düşüyor. Bence alınmaz. RX 6800 daha iyi bir seçenek gibi duruyor.

O nasıl bir fan? Ön yargılı olmak istemiyorum ama bu kartla oyuna girsem eski kartım RX 580 gibi 94 derecede 200% fanla çalışacagı kanatine varıyorum:D

Geri
Yukarı