Gigabyte GTX 1660S nasıldır?

Üzerine para koyup bunu almanızı şiddetle öneririm bana göre bir bileşenin kutu içeriği bile kalitesini gösterir incelemelere bakabilirsiniz her türlü daha iyi bir kart sonradan yükseltmek amaçlı değiştirmek isterseniz de daha rahat satarsınız.

1660 Super'e 2300'den fazla verilmemeli. 2300 bile fazla. Hele ki şu durumda. 3 5 artısı var ama o kadar fiyat farkına asla değmez.

Arkadaşlar her şey FPS değil siz malzeme kalitesine hiç önem vermiyorsunuz demek ki aradaki 500TL fark FPS artıracak diye bir şey demedim zaten soğutması çok daha iyi PCB kalitesi olsun backplate olsun, fanlar olsun, kondanstörler, VRM yapısı daha iyi plastiği bile daha iyi aradaki farkı bunlar oluşturuyor. Kalite seven biri olarak her zaman için imkan dahilinde buna özen gösteririm. Siz diyorsanız ki işimi görsün yeter, o zaman hak veririm. Böyle bir mantık yok diyen arkadaş ben zaten performans artışı dedim mi demedim neyle neyi karşılaştırdığınıza iyi bakın gelip bana muhatap olun iyi günler.

Arkadaşlar her şey FPS değil siz malzeme kalitesine hiç önem vermiyorsunuz demek ki aradaki 500TL fark FPS artıracak diye bir şey demedim zaten soğutması çok daha iyi PCB kalitesi olsun backplate olsun, fanlar olsun, kondanstörler, VRM yapısı daha iyi plastiği bile daha iyi aradaki farkı bunlar oluşturuyor. Kalite seven biri olarak her zaman için imkan dahilinde buna özen gösteririm. Siz diyorsanız ki işimi görsün yeter, o zaman hak veririm. Böyle bir mantık yok diyen arkadaş ben zaten performans artışı dedim mi demedim neyle neyi karşılaştırdığınıza iyi bakın gelip bana muhatap olun iyi günler.

Arkadaş sanat eseri olarak değerlendirdiği için alıyormuş ekran kartını biz FPS'imize bakalım.

Kur sebebiyle böyle saçma sapan farklar çıkıyor aynı grafik işlemcili kartların farklı modellerinde. Bu sebeple ülkemizde aynı model ekran kartında 500 TL oynuyorsa maalesef alınmaz. Kişisel tercih diyeceğim ama tercih ve insiyatif de bir yere kadar. PCB, soğutma evet önemli ama eğer alacağımız model veya fiyatı uygun olan model soğutma olarak iyiyse alıp geçmek en iyisi. Soğutma olarak iyiden kastım elbette en iyi model kadar değil ancak idare edecek bir soğutma. Burada modele bakmamız gerekli. Gigabyte olanın veya hangisini alacaksanız uygun olanın yorumlarına bakmak gerekli. İnceleme ve YouTube videoları da cabası. Saçma sapan ısınma sorunları ve gereksiz sorunları olan bir model tabii ki alınmaz.

Ben 1660 Ti Armor kullanıyorum. Armor serisini az çok biliyorsunuzdur, eskiden rezaletti. Ama GTX 16XX ve RTX 20XX serisinde Armor soğutması yenilendi ve çok daha iyi. Gaming X ile aynı yerde. Sadece ufak farklar ve malzeme kalitesi var, çok da memnunum.

Modele bakıp incelemek en iyisi olacaktır. 2000 TL'lik 1660 Super çok kötüyse bir üstüne bakılması gerekir. Direk en üste değil. Ülkemizde 1660 Super Gaming X bu fiyatlarda tercih edilmesi beklenen en son karttır.

Tamam MSI kaliteli ama Gigabyte kötü bir marka değil.

Tamam MSI kaliteli ama Gigabyte kötü bir marka değil.

Yine yanlış anlaşıldım. Efendim bakın Gigabyte kötü bir marka demedim burada iki ürün var elimizde onları karşılaştırıyoruz markalar farklı kitlelere hitap edebilmek için farklı fiyatlarda bazı şeylerden eksiltip daha ucuz ürünler yapıyorlar. Bu tamamen arzu ve talebe uyma meselesi. Yine her marka her ürün gamında iyi değil Gigabyte anakart konusunda bana göre MSI'dan daha iyi. Örnek vereyim Micro star international'ın düşük seviye B450 anakartları berbat iken Gigabyte'ın düşük seviye B450 kartları daha iyi.

Yine yanlış anlaşıldım. Efendim bakın Gigabyte kötü bir marka demedim burada iki ürün var elimizde onları karşılaştırıyoruz markalar farklı kitlelere hitap edebilmek için farklı fiyatlarda bazı şeylerden eksiltip daha ucuz ürünler yapıyorlar. Bu tamamen arzu ve talebe uyma meselesi. Yine her marka her ürün gamında iyi değil Gigabyte anakart konusunda bana göre MSI'dan daha iyi. Örnek vereyim Micro star international'ın düşük seviye B450 anakartları berbat iken Gigabyte'ın düşük seviye B450 kartları daha iyi.
Arasında bariz bir fiyat farkı yoksa tercih edilebilir. Ama uçuk bir fiyat farkı varsa sadece malzeme kalitesi için verilmez.

Tamam söyle bakalım hangi değerleri aldığını bilelim. Kartı 4 aydır kullanıyorum daha 80 derece görmedim 20 oyun bitirdim boş boş sallamayın şuraya ya, bilmiyorsan kullanmadıysan yorum yapma kardeş.
Kartı dün gittim aldım hocam itopyadan elden teslim aldım gayet güzel taktım kurulumunu yaptım pubg rust gibi oyunlarda en yüksekte oynadım 60 dereceyi geçmedi kart 1 saat felan oynadım memnun kaldım gayet teşekkürler :)

Yeni konular

Geri
Yukarı