Girit Adası Türklere mi ait yoksa Yunanlılara mı?

Japonya da her gün deprem oluyor. Bu ütopik bir durum değil. Bu bir gerçek ve gerçeklikten kaçamazsın.

10 yıl sonra düzelir bu ülke bence. Tahmini olarak daha eğitimli insanlar gelir, zamanla üstüne koya koya ilerleriz. :)
Eğitim etki etmesi için 4-5 kuşak atlamamız gerekiyor ki bunun için 10 yıl sürenin yetersiz kaldığını düşünüyorum.

Japonya da her gün deprem oluyor. Bu ütopik bir durum değil. Bu bir gerçek ve gerçeklikten kaçamazsın.
Tüm o yazılanlardan çıkardığın sonuç gerçekten Japonya'da olan depremlerle ilgili mi bunu dediğim oldu? :D Bunu da geçtim Ege deprem açısından kıyas kabul etmeyecek düzeyde daha faal demiştim sana önceden.

Senin ütopyanda Türkiye uluslararası hukuk sistemine başvuracak, komisyonlar da Türkiye haklıymış hadi adaları onlara geri verdirelim diyecekler. O işler öyle yürümüyor işte, işin içinde siyaset varsa hukuk siyaseti değil, siyaset hukuku biçimlendiriyor. Yeterli yaptırım gücümüz, yeterli lobi desteğimiz olmadığı sürece küçücük Yunanistan'dan bırak adalarını geri almayı, onların hukuksuzca minik kayalıklarına bile el koymasını engelleyemezsin. Olan durum şu anda bu.

Ayrıca onu geçtim, Girit adasına gelmeden önce en az 7-8 tane büyük ada var karasularımızın içinde. Onları almak Girit'i almaktan çok daha yararına olacak bir durum. Girit'i sana verseler ne olacak? Yunanistan da senin dibindeki adalara sahip ülke olarak 12 mil sınırını sana dayattığında tekne bile yüzdüremezsin kıyılarda, bırak Girit'e gitmeyi.

Tüm o yazılanlardan çıkardığın sonuç gerçekten Japonya'da olan depremlerle ilgili mi bunu dediğim oldu? :D

Senin ütopyanda Türkiye uluslararası hukuk sistemine başvuracak, komisyonlar da Türkiye haklıymış hadi adaları onlara geri verdirelim diyecekler. O işler öyle yürümüyor işte, işin içinde siyaset varsa hukuk siyaseti değil, siyaset hukuku biçimlendiriyor. Yeterli yaptırım gücümüz, yeterli lobi desteğimiz olmadığı sürece küçücük Yunanistan'dan bırak adalarını geri almayı, onların hukuksuzca minik kayalıklarına bile el koymasını engelleyemezsin. Olan durum şu anda bu.
Onların arkasında koskoca Avrupa varken bizim arkamızda Avrupa yok, karşımızda Avrupa var. Zamanında itiraz edecektik ki olmadı, şimdi acısı çekeceğiz. Her şey olacağına varır.

Lozan Antlaşması ile Yunanistan´a bırakıldığına göre Yunanlılar´a ait.

Yeni konular

Geri
Yukarı