Git gide batacak mıyız?

Öyle bir lider bile 10-20 yıla düzeltir ülkeyi ancak bence. Zaten öyle bir liderin de gelebileceğini sanmıyorum. Umudum gençliktedir diyor ancak bizim gençlerimizi görünce içim acıyor. (meslek lisesinde okuyorum özellikle iyi anlıyorum bu durumu)

Bende meslek lisesinde okuyorum İstanbul'da önüne gelen ergen keko türemesi oluyor ama çok dert etmiyorum daha 15-16 yaşlarında diye belki ileride düzelirler açıkçası ailemin durumu iyi dil öğrenirsem ve 18 yaşına gelirsem ya da askerden sonra ailem ile ülke değiştireceğiz ya Avrupa'ya ya da dubai ye falan bilmiyorum babalarımız iyi kazanıyor babanız iyi kazanıyorsa ülke değiştirmeyi teklif et yoksa bu ülke düzelmeyecek umudu yok bu ülkenin.

Gün gelecek suriyeliler yüzünden azınlık durumuna düşeceğiz yani Suriyeli nüfusu bizi geçecek bu ha yarın ha bugün olur bir şey yapmadıkça bizim bu durumdan kurtulmamız imkansız ümit özdağmı diyeceksiniz ümit özdağ iktidara gelirse suriyelilerin tamamını göndermeye çalışır ama bu ab yasalarına aykırı olduğu için fena bir ambargo yiyeceğiz ve ekonomi tamamen çöküşe gelir ve büyük ihtimalle Türkiye ikiye bölünür halkça yarısı göndermeyelim mültecileri ekonomi batar der öbür tarafta hepsini göndererek ekonomi eskisi gibi olur der ve bana göre büyük ihtimalle Türkiye ikiye bölünür.

Suriyeliler kendi ülkesinde savaş çıkmadan 10M'dan daha az nufüsları vardı Arap desen neysede Suriyeli deyince alay konusu gibi bir şey oluyorsunuz tabii bunu yazdım diye ülkede kalsınlar demiyorum en son bunu Kemal Kılıçdaroğlu söylemişti.

Şimdi burada bana kızacak çok insan olacak ama fikrimi açıkca belirteyim, evet ekonomi kötü evet ülkemiz kötüye gidiyor ama bazı insanlar o kadar abartıyor ve bazı insanlar boş boş triplere giriyor ekonomi çok kötü yaşanmaz, bunlar yüzünden sırf seçimler yüzünden intihar etmek gibi saçma sapan işler. Ülkemiz kötüye gidiyor ama bir şey yapamayız yaşayıp gideceğiz ve diğer seçimleri bekleyeceğiz. Bir şey yapamayız derken tepki göstermemek gibi değil tabii ki.

Ey Türk gençliği! Birinci vazifen; Türk istiklalini, Türk cumhuriyetini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegâne temeli budur. Bu temel, senin en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi seni bu hazineden mahrum etmek isteyecek dâhilî ve haricî bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için içinde bulunacağın vaziyetin imkân ve şeraitini düşünmeyeceksin. Bu imkân ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dâhilinde iktidara sahip olanlar, gaflet ve dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri, şahsi menfaatlerini müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakruzaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı! İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi vazifen, Türk istiklal ve cumhuriyetini kurtarmaktır. Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur.

Buraya gençliğe hitabeyi bıraktım çünkü tam bu zamanın gençlerine, bizlere, seslenen sözler bunlar.

Acaba Atatürk ülkenin batacagini öngörmüş ve bize bir not bırakmış olabilir mi?

Düzelmeyecek terör destekçisi muhalefet ve diğerini söylemeye gerek yok hepimiz biliyoruz malum parti. Z kuşağı desen keko umudum yok. Zafer partisinin kazanmasını isterdim ama imkansız. Bu yüzden ülkeden kaçmak istiyorum. İnşallah greencard çıkar.

Bende meslek lisesinde okuyorum İstanbul'da önüne gelen ergen keko türemesi oluyor ama çok dert etmiyorum daha 15-16 yaşlarında diye belki ileride düzelirler açıkçası ailemin durumu iyi dil öğrenirsem ve 18 yaşına gelirsem ya da askerden sonra ailem ile ülke değiştireceğiz ya Avrupa'ya ya da dubai ye falan bilmiyorum babalarımız iyi kazanıyor babanız iyi kazanıyorsa ülke değiştirmeyi teklif et yoksa bu ülke düzelmeyecek umudu yok bu ülkenin.

Suriyeliler kendi ülkesinde savaş çıkmadan 10M'dan daha az nufüsları vardı Arap desen neysede Suriyeli deyince alay konusu gibi bir şey oluyorsunuz tabii bunu yazdım diye ülkede kalsınlar demiyorum en son bunu Kemal Kılıçdaroğlu söylemişti.

Ben orada suriyeliler bizi geçecek değil şu anki mültecilerin tamamı geçer demek istedim.

Gün gelecek suriyeliler yüzünden azınlık durumuna düşeceğiz yani Suriyeli nüfusu bizi geçecek bu ha yarın ha bugün olur bir şey yapmadıkça bizim bu durumdan kurtulmamız imkansız ümit özdağmı diyeceksiniz ümit özdağ iktidara gelirse suriyelilerin tamamını göndermeye çalışır ama bu ab yasalarına aykırı olduğu için fena bir ambargo yiyeceğiz ve ekonomi tamamen çöküşe gelir ve büyük ihtimalle Türkiye ikiye bölünür halkça yarısı göndermeyelim mültecileri ekonomi batar der öbür tarafta hepsini göndererek ekonomi eskisi gibi olur der ve bana göre büyük ihtimalle Türkiye ikiye bölünür.

Atatürk'ün umudu gençlikte. Sanırım bu vazifemizi yerine getirmeye calismaliyiz ama bilmiyorum ne kadar işe yarar.

Yeni konular

Geri
Yukarı