Gittigidiyor'dan Aldığım Windows 10 Pro Key MAK Geldi

Kavin

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Gittigidiyor'dan aldığım Windows 10 Pro Key'i MAK geldi. Satıcıya yazdım Retail ile değişim talep ediyorum diye fakat o 50 TL'lik bir ürün linki attı ve bunu alırsanız değişim sağlayabiliriz yazdı. Aksi takdirde değişim sağlanamaz dedi. Ardından ben MAK Key'ler sorun çıkarır mı dedim o da çıkarmaz çıkarırsa ilgileniriz yazdı. Herhangi bir farkı var mı MAK Key'lerin?

Son düzenleyen: Moderatör:
Aslında sosyalde çok konu var bununla ilgili. Bende bu konulardan öğrendiklerimi yazıyorum:
MAK keylerin Windows özellikleri bakımından farkı yok ancak MAK keyler iptal olabiliyor.

Mak Key'ler birçok PC'de kullanılırfakat alırken OEM almanız tavsiye edilir çünkü mak Key kullanım sayısı sınırı aşarsa Microsoft tarafından tespit edilip kaldırılıyor.
Merhaba arkadaşlar. Gittigidiyor'dan aldığım Windows 10 Pro Key'i mak geldi. Satıcıya yazdım Retail ile değişim talep ediyorum diye fakat o 50 TL'lik bir ürün linki attı ve bunu alırsanız değişim sağlayabiliriz yazdı. Aksi takdirde değişim sağlanamaz dedi. Ardından ben mak Key'ler sorun çıkarır mı dedim o da çıkarmaz çıkarırsa ilgileniriz yazdı. Herhangi bir farkı var mı mak Key'lerin?

Ayrıca sakın almayın hocam onu alınca da başka bir şey öne sürer ya da değişim yapmaz şikayet etsen nereye edeceksin.

Mak Key'ler birçok PC'de kullanılırfakat alırken OEM almanız tavsiye edilir çünkü mak Key kullanım sayısı sınırı aşarsa Microsoft tarafından tespit edilip kaldırılıyor.

Ayrıca sakın almayın hocam onu alınca da başka bir şey öne sürer ya da değişim yapmaz şikayet etsen nereye edeceksin.
Kesinlikle almam zaten böyle bir cevap bile beni bu satıcıdan soğuttu.
Sorun çıkarırsa yardımcı oluruz dedi, bakalım. Umarım çıkarmaz, çıkarırsa yenisini verecek galiba.
Merhaba arkadaşlar. Bir güncelleme yapayım.
Key'i etkinleştirdikten sonra temiz kurulum yaptım, temiz kurulumdan sonra sorgulayınca RETAIL gözüküyor key. İlginç bir durum.

Son düzenleme:
Hocam ben aylar önce 2 adet key aldım 8 TL civarından hem abime hem kendime, hiç sorun yaşamadık. Açıkçası bu konularda cahil sayılırım CMD açıp ''Makine kalıcı olarak etkinleştirildi'' yazısını çıkartmak dışında bir şey anlamıyorum keylerden. Ama sıkıntı yok yani. Eminim sizde de sorun çıkmayacaktır. Çünkü yaptığımız şey crackli virüslü bir programla windows etkinleştirmek değil, key ile etkinleştiriyoruz. Ne kadar tartışmaya açık olsa da bir zararı olmayacaktır. Ve sorun çıkması zordur.

Not: Biraz araştırdım sanırım benim aldıklarım anakarta gömülenlerdenmiş yani farklı bir anakart aldığımda yeni key almam gerekiyor.

Hocam ben aylar önce 2 adet key aldım 8 TL civarından hem abime hem kendime, hiç sorun yaşamadık. Açıkçası bu konularda cahil sayılırım CMD açıp ''Makine kalıcı olarak etkinleştirildi'' yazısını çıkartmak dışında bir şey anlamıyorum keylerden. Ama sıkıntı yok yani. Eminim sizde de sorun çıkmayacaktır. Çünkü yaptığımız şey crackli virüslü bir programla windows etkinleştirmek değil, key ile etkinleştiriyoruz. Ne kadar tartışmaya açık olsa da bir zararı olmayacaktır. Ve sorun çıkması zordur.

Not: Biraz araştırdım sanırım benim aldıklarım anakarta gömülenlerdenmiş yani farklı bir anakart aldığımda yeni key almam gerekiyor.
Teşekkür ederim format attıktan sonra baktım Retail olmuş ilginç bir durum :D Teşekkürler mesaj için.

Geri
Yukarı