Gizli numara şikayetime CİMER dönüş yaptı

just chillin

Hectopat
Makaleler
2
Forumda birçok CİMER'in gizli numara şikayetine ne zaman döndüğüne ve sürecin nasıl işlediğine dair konu var. O yüzden bunu açmak istedim.

Şikayetime 17 gün sonra dönüş yapıldı. CİMER başvurusu yaparken bir sitedeki örnek şikayet dilekçesinden yardım aldım. Başvuru kısmındaki kurumu Emniyet Genel Müdürlüğü olarak işaretledim. Bugün ise yaşadığım yerdeki Polis Merkezi Amirliği aradı CİMER şikayetim için. "Bugün gelip müracaat edebilirsiniz." dendi ve gittim. Bu süreçte şikayetim üzerine operatöre başvurulur ve isim-soy isim öğrenilir diye düşünüyordum, o şekilde değilmiş. Eğer şikayetime devam etseydim 3 ay boyunca telefonumu dinlemeye alacaklarını, dinlenen kişilere konuştuğum herkesin dahil olduğunu ve eğer herhangi bir arkadaşım şaka yapmak için özelden ararsa onun da yanacağını, bu telefon dinleme meselesinin sicilime işleneceği söylendi. Bunun üzerine şikayetçi olmadım ve dosya işlemleri yapılıp mevzu kapandı.

Son düzenleme:
Aşırı abartmışlar. O ne ya 3 ay dinlenecek?

Şu istenmeyen arama ve mesaj şeyini bir türlü çözemediler arkadaş ya. Bu kadar zor olmamalı. Her gün abuk sabuk yerlerden aranıyor ve mesajlanıyorum. Gizlisi özeli yurtdışısı bitmiyor. Geçen gün Hindistan'dan arandım ya. Reenkarnasyona inanıyormuş, neymiş fakirmiş, ağlıyor. Dedim ya takma kafana bir dahaki sefere kralsın be oğlum.

Bence abartmışlar alt tarafı gizli numara. Engellenebilir.
Gizli numarayı engellesinler diye şikayetçi olmadım, arayanın ad-soyadını öğrenmek için şikayetçi oldum.

Şu istenmeyen arama ve mesaj şeyini bir türlü çözemediler arkadaş ya. Bu kadar zor olmamalı.
Operatöre gizliden arayanı sorgulama meselesi özel hayatın gizliliğine giriyormuş sanırım. O yüzden olmuyormuş.

Şu istenmeyen arama ve mesaj şeyini bir türlü çözemediler arkadaş ya. Bu kadar zor olmamalı. Her gün abuk sabuk yerlerden aranıyor ve mesajlanıyorum. Gizlisi özeli yurtdışısı bitmiyor. Geçen gün Hindistan'dan arandım ya. Reenkarnasyona inanıyormuş, neymiş fakirmiş, ağlıyor. Dedim ya takma kafana bir dahaki sefere kralsın be oğlum.
Bu konu ile alakası yok. Farklı konu ve haklı tepki.

Forumda birçok CİMER'in gizli numara şikayetine ne zaman döndüğüne ve sürecin nasıl işlediğine dair konu var. O yüzden bunu açmak istedim.

Şikayetime 17 gün sonra dönüş yapıldı. CİMER başvurusu yaparken bir sitedeki örnek şikayet dilekçesinden yardım aldım. Başvuru kısmındaki kurumu Emniyet Genel Müdürlüğü olarak işaretledim. Bugün ise yaşadığım yerdeki Polis Merkezi Amirliği aradı CİMER şikayetim için. "bugün gelip müracaat edebilirsiniz." dendi ve gittim. Bu süreçte şikayetim üzerine operatöre başvurulur ve isim-soy isim öğrenilir diye düşünüyordum, o şekilde değilmiş. Eğer şikayetime devam etseydim 3 ay boyunca telefonumu dinlemeye alacaklarını, dinlenen kişilere konuştuğum herkesin dahil olduğunu ve eğer herhangi bir arkadaşım şaka yapmak için özelden ararsa onun da yanacağını, bu telefon dinleme meselesinin sicilime işleneceği söylendi. Bunun üzerine şikayetçi olmadım ve dosya işlemleri yapılıp mevzu kapandı.
Adamlar diyor ki kısaca, gizli numaralara kapatmayıp macera ararsan. Sana istediğin macerayı veririz demişler.

Bu konu ile alakası yok. Farklı konu ve haklı tepki.
Alakası yok derken?
Beni de arıyorlar gizliden falan ve engellenmiyor maalesef. Bu konuda ben de tepkiliyim işte. Cimer veya başka şeyler çözüm üretmiyor. Operatörler de çözmüyor. Çözümü yok yani. Cimer'in geri dönüp uğraştırması da bir çözüm değil. Polisin isim vermesine de gerek yok, numarayı verecek operatöre, operatör de engelleyecek işte. Madem özel hayatın gizliliği, al kimse bilmeden operatör engellesin işte. Ha operatör de biliyor numarayı da Polis emir vermeden engellemezler çünkü öyleler işte.

Bu işin oluru şu, arandın diyelim. Sen de operatörü arayacaksın, son aranan numaradan aranmak istemiyorum diyeceksin ve operatör o numarayı senden banlayacak. Bu kadar ya. Şunu yapamıyorlar.

Adamlar diyor ki kısaca, gizli numaralara kapatmayıp macera ararsan. Sana istediğin macerayı veririz demişler.
Ne alaka? Gizli numaranın açık olması macera aramak mı? Arayan adam istikrarlı bir şekilde arıyordu 1 ay boyunca. Bimcell sağ olsun gizli numaraya kapatmaya da epey ugrastirdi. Hadi diyelim kapatmayarak macera aradım. Beni günde 10 kere arayarak rahatsız etmeye hakkı yok.

Geri
Yukarı