Gizli numara şikayetime CİMER dönüş yaptı

Saçmalığa bak bir kişi bulacaklar diye 3 ay seni dinleyecekler konuşmalarını dinleyecekler belki özel bir şey var alt tarafı operatörden numara isteyecekler. Sanki kartel çökertiyorlar uğraşmamak için abartmışlar.

Saçmalığa bak bir kişi bulacaklar diye 3 ay seni dinleyecekler konuşmalarını dinleyecekler belki özel bir şey var alt tarafı operatörden numara isteyecekler. Sanki kartel çökertiyorlar uğraşmamak için abartmışlar.
Katılıyorum🙂 Operatöre neden başvurmuyorsunuz diyince özel hayatın gizliliğine giriyor dediler. HTS kaydı meselesini oraya gittiğimde biliyor olsaydım daha fazla zorlardım konuyu.

Konuda da yazdığım gibi ben de böyle yapılır diye düşünüyordum yani operatöre başvurup arama bilgisi alınabilir diye düşünüyordum. Polis merkezinde böyle diyince bana böyle açıklama yaptılar. Tabi HTS kaydı denen şeyden haberim yoktu. Geçiştirdiler mi diyorsunuz yani? Bir de HTS kaydına erişmeye yetkileri var mı polis merkezinin?
Bildigim kadariyla polis merkezinin boyle bi erisim yetkisi yok fakat savcilik karari ile HTS kaydi alinabiliyor. Surec biraz uzun surse de zaten gecmise donuk kayitlar da aktif olarak tutuluyor. Adliyeye muracaat etmenizi tavsiye ederim.

Bildigim kadariyla polis merkezinin boyle bi erisim yetkisi yok fakat savcilik karari ile HTS kaydi alinabiliyor. Surec biraz uzun surse de zaten gecmise donuk kayitlar da aktif olarak tutuluyor. Adliyeye muracaat etmenizi tavsiye ederim.
Hocam adliyeye gitmeden önce tekrar Cimer şikayetine gerek var mı? Bir de adliye meselesi sicile geçer mi? Ah bir avukat olacaktı ki😬 Soracaktık tüm soruları.

Hocam adliyeye gitmeden önce tekrar Cimer şikayetine gerek var mı? Bir de adliye meselesi sicile geçer mi? Ah bir avukat olacaktı ki 😬 Soracaktık tüm soruları.
CİMER kişisel vakalarla ilgilenmez, yalnızca toplumu veya kurumları ilgilendiren durumlarla alakalı çözüm sağlanır. Bu nedenle tek yapacakları sizi yine Emniyete yönlendirmek olacaktır.

Adliye meselesi sizin sicilinize neden geçsin? Suç duyurusunda bulunan sizsiniz, özel numaradan sizi taciz ediyorlar.

Adliye meselesi sizin sicilinize neden geçsin? Suç duyurusunda bulunan sizsiniz, özel numaradan sizi taciz ediyorlar.
Aynı şeyi ben de amire söylemiştim. Burada şikayetçi olan benim diye. Onlar da "Telefonunuzun dinlendiği sicilinize geçer çünkü bu tarz durumlar ağır ceza suçlarda da olur, ilerde kamuda çalışmak isteseniz telefonunuzun dinlendiğini inciğine kadar incelerler." dedi.

Aynı şeyi ben de amire söylemiştim. Burada şikayetçi olan benim diye. Onlar da "Telefonunuzun dinlendiği sicilinize geçer çünkü bu tarz durumlar ağır ceza suçlarda da olur, ilerde kamuda çalışmak isteseniz telefonunuzun dinlendiğini inciğine kadar incelerler." dedi.
Telefon dinlenmesi gerektiğini söylemesi zaten saçmalık, karşınızdaki memur ya bilgili değil ya da dediğim gibi pek uğraşmak istememiş. Savcılığın yapacağı tek iş sizin şikayetiniz sonucu geçmişe dönük HTS kayıtlarını operatörden talep etmek. Zaten orada var her şey, ileriye dönük telefonun dinlenmesi falan gerekmiyor. Siciline falan da işlemez.

Telefon dinlenmesi gerektiğini söylemesi zaten saçmalık, karşınızdaki memur ya bilgili değil ya da dediğim gibi pek uğraşmak istememiş. Savcılığın yapacağı tek iş sizin şikayetiniz sonucu geçmişe dönük HTS kayıtlarını operatörden talep etmek. Zaten orada var her şey, ileriye dönük telefonun dinlenmesi falan gerekmiyor. Siciline falan da işlemez.
Çok teşekkürler☺️ Mevzuyu savcılıkla da konuşacağım. Bir de savcılık meselesi nasıl ilerliyor? Daha önce savcılığa şikayette bulunmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı