Glow IPS sorunu olabilir mi?

Cellat006

Hectopat
Selamlar herkese,
ASUS XG279Q monitörü iki gün önce aldım, ayarlarını iki günlük bir uğraş sonunda tamamladım ama OCCT programını açtığımda örneğin, ekrandaki gibi renklerde farklılıklar görmekteyim. Sizce bu iadeyi gerektiren bir durum mudur? Bu arada monitörde bir adet ölü piksel de bulunuyor. QP bilişim'den açıkçası forum yazıları ve Technopat YouTube kanalındaki öneri videolarına güvenerek ilk alışverişimdi ama üzdü sanki.

1590918429995.png

20200531_124928.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Ölü piksel olan ürünleri iade etmeye karşıyım ama bu dönemde uğraşmak istemiyorsanız edilebilir ama bu monitör sorunlu olarak başkasına gidecek.

IPS Glow ise sorun değil.
Fikir için teşekkür ederim öncelikle fakat ölü piksel olan ürünün iadesine karşı olmanızın nedenini anlayamadım açıkçası,bu durum tabii ki satıcıdan kaynaklı bir durum değil ama ben bu monitöre iki gün önce 6320 TL para verdim ve bunu açıkçası öncelikle üretici markaya olan güvenimden kaynaklı olarak vermeyi tercih ettim. Premium ürünlerden biri bu ürün kendi kategorisinde ve fabrikasyon hatalı. Neden bunca parayı fabrikasyon hatalı bir ürüne ödemek zorunda kalayım ki. Direkt üreticiden almış olsam bu konu doğal olarak sadece Asus sorumluluğunda olacaktı fakat öncelikle satıcıyı mecburen muhattap almak zorundayım ve herhangi bir iade durumunda ürünü tekrar satışa açmak veya tedarikçisi ile ürünün iadesi konusunda görüşmek arasındaki tercih satıcının sorumluluğundadır. İlla başkasına satacak diye bir kural yok, o da tedarikçisine iadesini gerçekleştirebilir ve fabrikaya döndürülebilir.

IPS Glow da ölü piksel de sorundur, iade edin. Bu arada ASUS son zamanlarda iyice zıvanadan çıktı, güvenmenizi pek tavsiye etmem.

Sorunlu olduğu anlaşılırsa zaten iade telebiniz kabul edilmez servise gönderilir.

İade talebiniz kabul edilirse ürün başkasına gidecek bu iş böyle oluyor.

Açıkçası bende biliyorum işin yürüme şeklini ama, satıcının müşteri memnuniyeti adına kendi aksiyon alıp almayacağını da yarın görmüş olacağım, çünkü dediğim gibi ben satıcıyı muhattap almak zorundayım,üreticiden almadım ürünü,satıcının ürünü iade alıp sonrasında servis ve tedarikçi tarafıyla süreci kendi yürütmesi veya kullanıcıyı sürece dahil ederek servis sürecini bekletmesi müşteri memnuniyeti politikaları ile ilgili fikir vermiş olacak bana.

Yasalara göre 1 ölü piksel bile ayıplı olarak sayılıyor, iade almazlarsa THH'de hakkınızı alabilirsiniz.

Ayrıca Glow her IPS monitörde vardır maalesef, sadece en az IPS Glow sorunu olan monitörü bulmanız gerekiyor.
Açıkçası benim düşüncem de firma ile telefon üzerinden iletişime geçip,gerekirse görselleri iletip bu ürünü iade alır mısınız? Yoksa servis süreci uygular mısınız? Diye bilgi alıp verecekleri cevaba göre direkt THH sürecini başlatmak. Çünkü sonuç olarak THH süreci boyunca kullanacağım bir ürün olacak ve açıkçası sonunda iade kararı alacağım bir ürün için zaten sorunu varken birde üzerine gitti-geldi transfer süreçlerinde ürünü hasar riskine sokmak istemiyorum.

Açıkçası benim düşüncem de firma ile telefon üzerinden iletişime geçip, gerekirse görselleri iletip bu ürünü iade alır mısınız? Yoksa servis süreci uygular mısınız? Diye bilgi alıp verecekleri cevaba göre direkt THH sürecini başlatmak. Çünkü sonuç olarak THH süreci boyunca kullanacağım bir ürün olacak ve açıkçası sonunda iade kararı alacağım bir ürün için zaten sorunu varken bir de üzerine gitti-geldi transfer süreçlerinde ürünü hasar riskine sokmak istemiyorum.
Zaten THH'ye verebilmeniz için servisten olumsuz yanıt almanız lazım, ancak ben servisten olumsuz yanıt alacağınızı düşünüyorum. Tuttururlar yine 4, 5 ölü piksel altı ürünleri garantiye sokmuyoruz diye. 😀

Zaten THH'ye verebilmeniz için servisten olumsuz yanıt almanız lazım, ancak ben servisten olumsuz yanıt alacağınızı düşünüyorum. Tuttururlar yine 4, 5 ölü piksel altı ürünleri garantiye sokmuyoruz diye. 😀
Yok,yakın zamanki Asus Servis deneyimlerini araştırdım zaten,monitörler konusunda bir bildirime rast geldim ve 3 ölü piksel altında iade//değişim onayı vermediklerini biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı