Gmac Linux nasıl?

Bu dağıtımlar özenti gibi bir şey en özgün olan ve MacOS'a benzeyen elemantary OS o da tam değil birçok farkı var bence siz Linux Mint cinnamon veya Xfce indirin MacOS'a benzettin.

Bu cinnamon için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu Xfce için:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Sanırım Xfce indirip videodaki yöntemlerle MacOS'a benzeteceğim, teşekkürler.

Bu tarz bilinmeyen dağıtımları kullanmanızı önermem. MacOS gibi olmasını istiyorsanız KDE veya Cinnamon uygun olur sanki.
Bununla ilgili bir sistem gelse güzel olura aslında. @Linux'çular şeklinde bir etiket ile Linux konularında etiketlemek isteyenler etikete abone olsa ve sonra etiketlense. Tabi bu etiket her konuya uyarlanabilir, Linux'a özel değil.

@SideWinder mümkün müdür hocam böyle bir şey?
Gerçekten çok mantıklı. Gelirse güzel bir sistem olabilir.

Gmac en son güncellemeyi 2019 şubay atyında almış ve muhtemelen hala geliştirilmeye devam edilmiyordur ve haftalık indirmesi şu an sıfır. Treanta ise yakında açık test sürümü ile çıkacak gibi görünüyor ayrıca teması güzel fakat bu dağıtımında geliştirilmesi çok ağır işliyor gibi, daha çok bilgi sahibi olmak için dağıtımın blog postlarını okuyabilirsin.

Burada kesinlikle denenmesi gerektiğini belirtiyor. Hem Distrowatch'da mı ne yokmuş. Koymamışlar bilmiyorum. Dediğim gibi. Benim de PC'm olsa ve internetim olsa indirir indirir denerim.

Kde özelleştirme konusunda en fazla seçeneğe sahip DE. Kde neon ile yukaridakine benzer bir özelleştirme yapmıştım. Ram kullanımı 400-500 mb civarıydı.

Ama bence gnome gayet güzel mac benzeri bir deneyim sunuyor. Uygulamalar temalarla daha bir güzel uyum gösteriyor. Bu ss de benden gelsin.
Screenshot from 2021-01-05 19-52-10.png

Geri
Yukarı