GNU/Linux dağıtımlar ne sıklıkla Kernel Error veriyor?

Biraz konu dışı olacak ama Linux kullandım daha önce. Mint , Ubuntu, Kali kullandım. Kodlara da aşinayım. Biraz aksiyona girmek istiyorum. Dağıtım öneriniz var mı? (Kullanışlı, kontrol edilebilir, özgür olması temennim)
Fedora veya Arch Linux'u önerebilirim. :)

Dağıtım öneriniz var mı? (Kullanışlı, kontrol edilebilir, özgür olması temennim)
Arch. Al sana özgürlüğün dibi :D Masaüstünden, bootloaderına kadar sen seçiyorsun. Tabii Arch wikiye bakarak kurman lazım, bir grafiksel kurulum arayüzü yok. Veya Manjaro, Debian gibi dağıtımları da deneyebilirsin. Arch'ı öğrenene kadar Manjaro'yla takılabilirsin.

Kernel Panic'e rootkitlerin neden olduğunu duymuştum. Gerçeklik payını bilemiyorum.
Genelde kullanıcı hatasıdır Kernel Panic. Yanlışlıkla bir dizin silmiş olmayasınız? 3 yıldır Kernel Panic almadım.

Arch. Al sana özgürlüğün dibi :D Masaüstünden, bootloaderına kadar sen seçiyorsun. Tabii Arch wikiye bakarak kurman lazım, bir grafiksel kurulum arayüzü yok. Veya Manjaro, Debian gibi dağıtımları da deneyebilirsin. Arch'ı öğrenene kadar Manjaro'yla takılabilirsin.

Geçen Gentoo kurduktan sonra Arch kurulumuna şükür ettim. Sandalyede şeklim çıktı desem yeridir.

Kernel Panic'e rootkitlerin neden olduğunu duymuştum. Gerçeklik payını bilemiyorum.
Genelde kullanıcı hatasıdır Kernel Panic. Yanlışlıkla bir dizin silmiş olmayasınız?

Geçen Gentoo kurduktan sonra Arch kurulumuna şükür ettim. Sandalyede şeklim çıktı desem yeridir.
Yok hocam Windows da herkes en az bir kere almışdır mavi ekranı. Hem de hiç bir şey yapmamaya rağmen. Linux da durum nedir diye sordum. Sanırım Linux çekirdeği daha kararlı bir çekirdek Windows Çekirdeğine göre.

Yok hocam Windows da herkes en az bir kere almışdır mavi ekranı. Hem de hiçbir şey yapmamaya rağmen. Linux da durum nedir diye sordum. Sanırım Linux çekirdeği daha kararlı bir çekirdek Windows Çekirdeğine göre.

Kat be kat kararlı. Zaten dediğimiz gibi, nadir bu Kernel Panic vakası.

Geri
Yukarı