GNU/Linux masaüstü görünümleriniz

Hocam alakasız olacak ama neden artix:) systemd yüzünden mi?
Systemd yüzünden olmayacak da neden olacak :D
Bence şehir efsanesi bu. Ben 3 ay güncellemedim bir şey olmadı.
Aslında denemek lazım, 1 senelik bir Arch sürümü kurup güncellemeye çalışmak lazım. Böylece kesin olarak şehir efsanesi olup olmadığı kanıtlanır.

0c4968aa15b7a6d08202b98881b70bd4.png

Rolling release güzel bir şey ancak Arch'ta birkaç ay güncellemezseniz göçüyormuş sistem. Paranoyaklıktan günde 2 3 kere güncellemeleri denetlemeye başladım Artix'te.
2 yıldır Arch kullanıyorum, yanlışıkla GRUB'u silmem dışında sistemim bir kere bile çökmedi.

Untitled.png

Edit:

Son düzenleme:
Hocam alakasız olacak ama neden artix:) Systemd yüzünden mi?
Başka neden olabilir ki :D
Evet, bence daha bile hızlı Artix OpenRC sayesinde. Void geçmeyi düşündüm de boşver şimdi dedim kendime.
Runit ile kullanabilirsin Artix'i.
Aslında denemek lazım, 1 senelik bir Arch sürümü kurup güncellemeye çalışmak lazım. Böylece kesin olarak şehir efsanesi olup olmadığı kanıtlanır.
En son 2.5-3 aylık bir pasifliğim olmuştu ve 300 küsür güncelleme almıştım. Güncelledim ve hiçbir bozulma olmadı ancak keyring yani GPG'ler güncel olmazsa pacman güncellemeyi uygulamıyor. Yani arch'ta güncelleme esnasında problem çıkartacak şeylerden birisi keyring'lerdir. @Arsenik yani dediğiniz gibi şehir efsanesi. Arch'ı sırf bu yüzden kullanmayanlar var, onlar da bu yüzden çok şey kaybediyor. Zaten Wiki'sinde bile yazıyor It is targeted at the proficient GNU/Linux user, or anyone with a do-it-yourself attitude who is willing to read the documentation, and solve their own problems. Arch Linux - ArchWiki
Yani bir sorun olduğunda kendi başına çözmelidir kullanıcı.

Runit ile kullanabilirsin Artix'i.
S6 ve Suite66 da var.

Systemd'yi bıraksam mı emin değilim. Openrc'ye geçmemin hız dışında bir artısı var mı?
Daha minimal, ben daha az kafa karıştırıcı buluyorum systemdye göre. Öğrenmen gereken 3 komut, içinde de birkaç flag var iken systemdde tonla ekstra özellik ve flag bulunduğundan bir süre sonra insanın kafası karışıyor. Openrc'de ise istediğimiz ekstra özelliği sonradan kuruyoruz.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı