GNU/Linux masaüstü görünümleriniz

Eki Görüntüle 978406

Arch'ta çekmiştim bunu. Ek bir ayar yapmadım. GNOME'da değiştirdiğim 2 şey oldu:
1- Arkaplan
2- Tema
İkincisinin biraz ram kullanımını artıracağını düşünmüştüm ama yanılmışım :)
Rame de bağlı, 50 mb ttyda kullanan void kullanıcısı gördüm. Ben nedense o inanılmaz rakamları alamıyorum, bi ara voide geçmeyi bile düşündüm 😀

Söylemeyi unuttum. ChromiumOS ise tıpkı Gentoo ve LFS'in hesabı el ile derlenmesi gerekiyor. Bu yorucu bir iş olabilir çünkü bu sırada Google API anahtarlarına ihtiyaç duyuyorsunuz. Bir Google tuzağını derleyeceğinize Linux From Scratch'ı derleyin.
Yada direk Rammus iso ile ChromeOS kurmayı deneyin? Android Play Store desteği ile Android programları ve oyunları da yanında beleş.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Rame de bağlı, 50 mb ttyda kullanan void kullanıcısı gördüm. Ben nedense o inanılmaz rakamları alamıyorum, bi ara voide geçmeyi bile düşündüm 😀
Systemd kullanmayan dağıtımlarda sadece sorun yaşadığım için Void'e de bir türlü ısınamadım. Aslında çok hızlı olduğu için başta çok sevdim ama programlar olması gerektiği gibi çalışmıyor. Sanırım systemd'ye fazla bağlandı Linux programları.

Systemd kullanmayan dağıtımlarda sadece sorun yaşadığım için Void'e de bir türlü ısınamadım. Aslında çok hızlı olduğu için başta çok sevdim ama programlar olması gerektiği gibi çalışmıyor. Sanırım systemd'ye fazla bağlandı Linux programları.
OpenRC bayağı kolay kullanması, fakat ben runite ısınamadım.
Hocam aur kullanıyorum. KDE'in aur'da ne gibi bi dezavantajı var ki. Aur kullanmaktan kastım aur'dan uygulama çekiyorum yani.
AUR Arch'ın en iyi yönlerinden biri bence.

Hocam aur kullanıyorum. KDE'in aur'da ne gibi bi dezavantajı var ki. Aur kullanmaktan kastım aur'dan uygulama çekiyorum yani.
AUR kendi başına kötü değil ama compile zamanları çok sürebiliyor. Bazı programlar kurulmayabiliyor. Haa... Bir de AUR'dan çektiğin rasgele bir paket GNOME'unun ağzına edebilir ve sistemini açılmaz hale getirebilir ve sen paketin ne halt ettiğini çözemediğin, hangi GNOME dosyasını değiştirdiğini çözemediğin için sistemini komple formatlamak zorunda kalabilirsin. (Pantheon kurmaya çalışırken ben) #DammitEOS

Geri
Yukarı