GNU/Linux masaüstü görünümleriniz

Taze kandan taze masaüstü, yeni yeni öğrendiğim için her türlü kişiselleştirme bilgisine açığım, sevgilerle.
wall.png

Ben şahsen uğraşmayı seviyorum Arch Linux kodlarla kurmak ve özelleştirip değiştirmek güzel oluyor. Özellikle i3'te.
Çok da zor olacağına sanmam ya da ben deneyim kazandığımdandır. Yeni kullanıcaların Windows'a bağlı kalmadan Linux kullanmasına yardımcı olur diye istemiştim ama zorlanabileceklerini düşünmedim.
Bu arada denemk isteyenler için timeshift veya turevi programlarla önce sistemi yedeklesinler 👍
KVM kullanmaya ve XML ayarları değiştirmeye alışkın biriyseniz yapabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca kod 43 hatası NVIDIA tarafından kaldırılacak, kaldırıldığında rehber yapabilirim. Kod 43'süz bayağı kolay çünkü. Denemenizi tavsiye ederim. Şimdiden söyleyeyim: Sorun yaşayabilirsiniz, ki bu da normal. Son kullanıcılar için tasarlanmış bir yazılım değil. Öğrene öğrene başarıyor insan.

Kvm kullanmaya ve xml ayarları değiştirmeye alışkın biriyseniz yapabileceğinizi düşünüyorum. Ayrıca kod 43 hatası NVIDIA tarafından kaldırılacak, kaldırıldığında rehber yapabilirim. Kod 43'süz bayağı kolay çünkü. Denemenizi tavsiye ederim. Şimdiden söyleyeyim: Sorun yaşayabilirsiniz, ki bu da normal. Son kullanıcılar için tasarlanmış bir yazılım değil. Öğrene öğrene başarıyor insan.

AMD kullanıyorum 2 3 gün sonra müsait olacağım o zaman yapmayı düşünüyorum.

Yardımlarınıza açığım hocam, buyurun lütfen.
sudo apt-get install fish (fish shell indirir)

mkdir -p ~/.config/fish (fish adlı klasor oluşturur.)
touch ~/.config/fish/config.fish (config.fish adlı dosya oluşturur.)

echo 'set fish_greeting ""' >> ~/.

Birde
cd .config
cd fish
sudo nano config.fish
Ente ile alta geç neofetch yaz
ctrl x bas y bas hicbirsey yapmadan enter yap
chsh -s /usr/bin/fish

Artık fish kullanıyorsunuz.

Tekrar bash geçmek istersen
chsh -s /bin/bash yapmanız yeterli.

Yeni konular