God of War'dan sıkılan tek ben miyim?

Kanka şuraya gir şunu kes diye bir sistem yok ki oyunda. Oyunun başında bulduğun yerden oyunun sonuna bile gidebilirsin. Yürüme simülasyonu+ boss kesmeye kahkaha ile güldüm. Çok övdüğün God of War oyununu da oynadım ve yürü ara sahne girsin biraz daha yürü bulmaca çöz boss kesten farkı yoktu ne bir keşif hissi var ne bir sürükleyiciliği. Hikayesini anlamaman oyunun suçu değil senin tembelliğinin suçu. DMC serisinin oynanışı hack and slash oynanışı fakat soulsların aksiyon RPG tarzı ağır oynanışı var. Karşılaştırdığın serilere bakmanı öneririm. Ayrıca Elden Ring'in sadece oynanıştan yılın oyunu seçildiğini düşünüyorsan vay haline. Hikayesini neden internetten öğreniyorsun biliyor musun? Hidetaka miyazaki fakir bir aileden gelen bir çocuk ve çocukluğunda kitap okuyamadığından çeşitli kütüphanelere gitmek zorunda kalmış. Tabii edebiyat sıçan mı dersin, farklı dilde olan mı dersin bir sürü şeye maruz kaldı miyazaki. Bu sebeple anlamadığı kitapları hayal gücüyle doldurdu ve sizin de oyunun hikayesinde onunla doldurmanızı istiyor. Uğraşırsan gerçekten tüm oyunlara taş çıkartacak kadar süper ötesi bir hikayesi var. Ama senin gibi uğraşmak istemeyip hazıra konmak isteyenler için bir hikaye maalesef souls serisinde yok.
Hikayesinin olmaması bu oyunun hatası değilmi zaten?

Hikayesinin olmaması bu oyunun hatası değilmi zaten?
Bunun tembellikle falan alakası 0 sen her oyunu bitirince acaba bu neydi şu neydi diye bakıyor musun? Ben bu tarz şeyleri oyunun kendi içerisinden öğrenme taraftarıyım gidipte internette araştırarak ona buna sorarak değil.

GoW bomboş bir oyun. World Serpent'in olduğu yerde 7 kez geldim ve oyunu 7 kez sildim. Oyun acayip bayıyor saçma saçma puzzle çözüyoruz olm savaş tanrısı puzzle çözüyor çok saçma.

GoW'u ilk 50'ye bile almam bu arada bomboş oyun.
Abartma sende. Bende oynarken sıkıldım da bomboş oyun demen aşırı saçma

Bunun tembellikle falan alakası 0 sen her oyunu bitirince acaba bu neydi şu neydi diye bakıyor musun? Ben bu tarz şeyleri oyunun kendi içerisinden öğrenme taraftarıyım gidip de internette araştırarak ona buna sorarak değil.

O zaman hikayesi zaten senin için değil. Oyunu bitirdikten sonra bakmama nedenin oyunda oyunun süresinden çok cutscene bulunması olabilir. Souls oyunlarında oynanış baltalanmasın diye neredeyse hiç cutscene yoktur hikaye NPC'lerde ve eşyalarda gizlidir.

O zaman hikayesi zaten senin için değil. Oyunu bitirdikten sonra bakmama nedenin oyunda oyunun süresinden çok cutscene bulunması olabilir. Souls oyunlarında oynanış baltalanmasın diye neredeyse hiç cutscene yoktur hikaye NPC'lerde ve eşyalarda gizlidir.
Bu yazdığına bakarak TLOU falanda kötüdür sana kalırsa

Bu yazdığına bakarak TLOU falanda kötüdür sana kalırsa.

Senin beklentinle benim beklentim aynı olmak zorunda değil. Beklenti oyuna göre değişen bir şeydir. TLOU'dan cutsceneli hikaye sunumu beklersin soulslardan beklemezsin çünkü olmadığını bunun gizlendiğini bilirsin. God of War'dan hikaye sunumu beklersin Among Us'tan beklemezsin.

Senin beklentinle benim beklentim aynı olmak zorunda değil. Beklenti oyuna göre değişen bir şeydir. TLOU'dan cutsceneli hikaye sunumu beklersin soulslardan beklemezsin çünkü olmadığını bunun gizlendiğini bilirsin. God of War'dan hikaye sunumu beklersin Among Us'tan beklemezsin.
Fanatik soulslike olduğun belli oluyor. Zaten kardeşim oyunlarda çıkan ara sahnelerden dert yanmakta neyse hiç anlamadım doğrusu. Bu oyuna nasıl bir eksi katıyor?

@EneSolaire Herşeye ağzını ayıra ayıra ne gülüp duruyorsun. Sorunun varsa söyle. Çare bulalım.

Fanatik soulslike olduğun belli oluyor. Zaten kardeşim oyunlarda çıkan ara sahnelerden dert yanmakta neyse hiç anlamadım doğrusu. Bu oyuna nasıl bir eksi katıyor?

Kanka sen hikaye yok diye söylersen ve beklentini God of War oyununa göre ayarlarsan ama souls oyununu oynarsan ben de Elden Ring beklentisiyle yorumlarım senin oyununu. Yaptığının aynısını yapıyorum. Ayrıca Türkçe dersinde yoğun başarın varmış ben bir fanatik oyun türüymüşüm :D

Yeni konular

Geri
Yukarı