Göbek eritmek

İstediğim her şeyi mi?

Evet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@LEGEND.35 Bu videoyu izlemenizi şiddetle öneririm. Anlattığım diyet yöntemini çok daha iyi anlayacaksınız. Hem hocamız gayet akıcı konuşuyor. Sıkılmazsınız da.

Son düzenleme:
İstediğim her şeyi mi?

Hayır. Karbonhidratlı zararlı şeylerle bunu yaparsan önemi kalmaz. Sağlıklı beslenmelisin aralıklı oruç yapsan bile. 1000 kaloriyi çöp yiyeceklerden almak başka sağlıklı yiyecekten almak başka. Evet 1 kalori her besin için aynıdır ama yemeklerin vucuda etkisi farklı.

Evet.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

@LEGEND.35 bu videoyu izlemenizi şiddetle öneririm. Anlattığım diyet yöntemini çok daha iyi anlayacaksınız. Hem hocamız gayet akıcı konuşuyor. Sıkılmazsınız da.

Hocam ben normalde tatil olduğu zaman 12'den sonra kalkmış oluyorum okul vaktide okuldan gelene kadar hiçbir şey yemiyorum tek su içiyorum 6 da eve geliyorum gene de kilo alıyorum okuldan eve gelince 2 saat bekleyip 8 de mi yemeliyim metabolizmam mi bozuk yoksa?
Hayır. Karbonhidratlı zararlı şeylerle bunu yaparsan önemi kalmaz. Sağlıklı beslenmelisin aralıklı oruç yapsan bile. 1000 kaloriyi çöp yiyeceklerden almak başka sağlıklı yiyecekten almak başka. Evet 1 kalori her besin için aynıdır ama yemeklerin vucuda etkisi farklı.

Arkadaşın dediği ilgimi çekti hocam ondan sordum.

Mekik gibi plank gibi egzersizlerle göbek erimez. Sadece karın kasınızı geliştirirsiniz ama kasınız da göbeğiniz olduğu sürece görünmez. Göbeğin gitmesi için kalori açığı oluşturmalısınız.

Akşam 8'den sonra hiçbir şey yeme. Sabah kahvaltı yapma. Saat 12'de yemeye başlayabilirsin. Akşam 8'de tekrardan yemeyi tamamen kesiyorsun. Buna aralıklı oruç diyorlar. İstersen araştır. Bayağı etkili. 12 ile 8 arasında da istediğini yiyebilirsin.
2 iskender 5 hamburger 2 litre ayran.

Kim demiş? 1000 kalori dediğiniz şeyi "sağlıklı" yiyeceklerden almak zor bir şey. Ki karbonhidratlı yapay şekere sahip yiyeceklere vucüdumuzun gösterdiği tepkiyle doğal şekere gösterdiği tepki aynı. Aralarında sadece yapay şekerin daha az tokluk hissiyatı oluşturma farkı var. Hem bunu sen diyorsun da, senin her yediğin sağlıklı mı dostum? Savunduğun şeyleri yapmalısın.
Hocam ben normalde tatil olduğu zaman 12'den sonra kalkmış oluyorum okul vaktide okuldan gelene kadar hiçbir şey yemiyorum tek su içiyorum 6 da eve geliyorum gene de kilo alıyorum okuldan eve gelince 2 saat bekleyip 8 de mi yemeliyim metabolizmam mi bozuk yoksa?

Mantık basit. Aldığın kalori verdiğin kaloriden fazlaysa kilo alırsın. Yani okulda hareket etmeyip, eve gelince de ağır yağ içeren yiyecekler yiyorsanız, az yediğiniz halde kilo almanız normal. Kısacası dediğim diyeti uygulayın.

Merhabalar önceden kilo verme hakkında konu açmıştım ama gerçekten çok zor kilo vermek sigara kullanıyordum normalde 2 gün önceye kadar sigara içmeme kararı aldım göbeğim cidden bayağı çıkmaya başladı. Kilom 85 YouTube'dan egzersizlere baktım yapayım dedim, ölüyordum neredeyse. Su orucu falan var ama aç kalmak da istemiyorum. Full malum gelişim çağındayım 😀 çıkmaza düştüm diyet desen sabahları zor kalkıyorum. Zaten kahvaltı genelde yapmıyorum, nasıl verebilirim bu kiloları? 70 kilo olmak istiyorum 15 kilo...
Hacı ekmek yeme. Patates kızartmasıymış tostmuş kolaymış cipsmiş efendime söyleyeyim dönermiş yeme güzel orantılı bir kahvaltı yap akşamları ise porsiyonlarını küçült ve yemekten önce su içmeyi unutma çok aç olduğun zamanlarda çorbayı bir tas fazla içiver. Pilav gibi şeylerden de uzak dur , eee zahmet olacak ama günde 1 2 saatte spor yap gider.

Kim demiş? 1000 kalori dediğiniz şeyi "sağlıklı" yiyeceklerden almak zor bir şey. Ki karbonhidratlı yapay şekere sahip yiyeceklere vucüdumuzun gösterdiği tepkiyle doğal şekere gösterdiği tepki aynı. Aralarında sadece yapay şekerin daha az tokluk hissiyatı oluşturma farkı var. Hem bunu sen diyorsun da, senin her yediğin sağlıklı mı dostum? Savunduğun şeyleri yapmalısın.

Mantık basit. Aldığın kalori verdiğin kaloriden fazlaysa kilo alırsın. Yani okulda hareket etmeyip, eve gelince de ağır yağ içeren yiyecekler yiyorsanız, az yediğiniz halde kilo almanız normal. Kısacası dediğim diyeti uygulayın.

Her yediğim sağlıklı diye bir şey mi söyledim? Düzene girmek istediğim zaman maddi gücüm elverdiği kadar sağlıklı beslenmeye çalışıyorum. Vucudumuzun gösterdiği tepki madem aynı o 1000 kaloriyi tamamen karbonhidrattan alsın bakalım 1 gram kilo verecek mi görelim.

Geri
Yukarı