Göğüs için hareket önerisi

Alwestia

Centipat
Daha fazla  
Selam herkese başlıkta gördüğünüz gibi kuzenimle göğüs çalışacağız. Göğüs yağları nasıl düzene sokulur? En uygun hareketler hangileridir?

Hocam ben ilk hareket bench press yapıyorum son set drop set, 2. olarak incline press o da son set drop. 3. olarak fly 4. olarak üst göğüs fly 5. olarak sıkıştırma son olarak da alt göğüs atıyorum gayet de güzel pump yakalıyorum önerebilirim deneyebilirsiniz. Farklı farklı programları 2 haftada bir falan denemenizi öneririm vücut sizin kökü sizde hangisinde daha iyi hissediyorsunuz, hangisi daha iyi yakıyor ve hangisinde daha iyi pump yakalıyorsunuz onunla 4 5 hafta gidip sonrasında değiştirebilirsiniz. iyi antrenmanlar pumpınız bol olsun.

Ne aralıklarla, Kaç defa, ne zaman yapmalıyım?
Kanka çok anlamadım ama şöyle cevap vereyim. Mesela ben pazartesi omuz bacak giriyorum, salı göğüs ön kol, çarşamba dinlenip perşembe sırt arka kol cuma da tekrar omuz bacak. 3 haftada bir pazartesi-cuma kombinasyonunu değiştiriyorum mesela omuz bacak yerine göğüs ön kol yaparım o iki gün. Bunları sirekli olarak değiştiriyorum. Set olarak sorduysan da o size kalmış ben 3x12 de giriyorum 4x8 de 3x10 da. Onun için ne diyeyim bilmiyorum ama size hangisi uygunsa onu deneyin. Ben fix 3x12'den şaşmam çoğu zaman.
Not: Deadlift yapın, deadlifti salmayın, deadlift candır. Hayatınıza level atlatır.

Kanka çok anlamadım ama şöyle cevap vereyim. Mesela ben pazartesi omuz bacak giriyorum, salı göğüs ön kol, çarşamba dinlenip perşembe sırt arka kol cuma da tekrar omuz bacak. 3 haftada bir pazartesi-cuma kombinasyonunu değiştiriyorum mesela omuz bacak yerine göğüs ön kol yaparım o iki gün. Bunları sirekli olarak değiştiriyorum. Set olarak sorduysan da o size kalmış ben 3x12 de giriyorum 4x8 de 3x10 da. Onun için ne diyeyim bilmiyorum ama size hangisi uygunsa onu deneyin. Ben fix 3x12'den şaşmam çoğu zaman.
Not: Deadlift yapın, deadlifti salmayın, deadlift candır. Hayatınıza level atlatır.
Aynı programlar bende kolların günleri ters sadece. 3 gün gidip 1 gün dinleniyorum o şekil. Sözüm konu sahibine yeni başladıysanız deadlifti önermem. Sırtınızı biraz o kıvama getirin ondan sonra deneyin deadlifti.

Aynı programlar bende kolların günleri ters sadece. 3 gün gidip 1 gün dinleniyorum o şekil. Sözüm konu sahibine yeni başladıysanız deadlifti önermem. Sırtınızı biraz o kıvama getirin ondan sonra deneyin deadlifti.
Hocam aslında gayet düşük kiloda bir kaç tane bile yapıp (zorlanmak için değil formunu oturtmak için) formunu yerine sokabilir diye düşünüyorum tabi ki yeniyse zorlamaması en iyisi.

Geri
Yukarı