Gökyüzünde kırmızı nokta var

Venüs olamaz, Çolpan gün doğarken görünür zira. :)
Hayır, kesinlik veremeyiz. Güneş battığında batı taraflarında Venüs gözükebilir ancak doğuda gözükmez, açısal uzaklık sebebiyle. Konu sahibi doğu yönü dediği için Venüs'ü eleyebiliyoruz sadece.

Güneş doğarken de batıda gözükmez aynı şekilde :)

Hayır, kesinlik veremeyiz. Güneş battığında batı taraflarında Venüs gözükebilir ancak doğuda gözükmez, açısal uzaklık sebebiyle. Konu sahibi doğu yönü dediği için Venüs'ü eleyebiliyoruz sadece.

Güneş doğarken de batıda gözükmez aynı şekilde :)

Stellarium ile fotoğrafın çekildiği saate bakmıştım. Buna göre konuştum. :) Yoksa tabii ki, konumu ve net saati bilmeden konuşamayız.

Ayrıca venüs sabaha karşı doğu yönünde ufuk üstünde görünür, güneş batımından sonra akşam saatlerinde göremezsin.

Sabah saat 7 akşam olmuyor zaten. :)
amacım konuyu saptırmak değil, ben gördüğümü söylüyorum sadece, isteyen aynı saatlerde kontrol edip bilgi verebilir. Ben Esenyurt'ta 13. katta oturuyorum, belki yüksekteyim diye gözüküyor olabilir, bilemiyorum.(Ayrıca video işi şu aralar biraz yoğunluktan o saatlerde nalları çoktan dikmiş olduğum için çekemedim daha sonra atacağım inşallah hala gözüküyorlarsa ve hava beni trollemek için yine bulutlu olmazsa. :) )

Ayrıca konu sahibinin söylediği şeyin ne olduğunu bildiğimi, söylemedim.
Ben sadece bakın bu, bu yönlerde, bu saatlerde, bu gezegenler var, o saatlere göre yönlere göre sizin gördüğünüz şeyin bunlar olma ihtimali var dedim, kontrol edip AAA'a doğru buymuş demesi gereken kişi konu sahibi.
KS belki doğubeyazıt'ta oturuyor, belki yurt dışından yazıyor bunları biz bilemeyiz ki.

Yeni konular

Geri
Yukarı