Göz bozukluguna motor ehliyeti veriyorlar mı?

Berkan24

Hectopat
Arkadaşlar merhaba. 3 Mayıs'ta 16 yaşıma gireceğim. Gözümün 10.25, digeri 8.25. Sol gözüm %80 falan görüyor öyle hatırlıyorum. A1 motor ehliyeti almak istiyorum. Sizce bana ehliyet verirler mi? Gözümden dolayı kaç numaraya kadar veriyorlar? Teşekkürler.

Ehliyet Gözlük Numarası​

Gözlük numarası için herhangi bir kısıtlama bulunmaktadır. Gözünüzün derecesi kaç olursa olsun gözlükle düzeltilebildiği için sağlık raporu almaya dolayısı ile araç kullanmaya engel değildir. Yalnızca ehliyetinizde gözlüklü yazacağı için aracınızı kullanırken gözlük takmak zorundasınız. Eğer gözlüksüz araç kullanırken yakalanırsanız gözlüksüz araç kullanmaktan ceza yersiniz.
Göz ameliyatı olmak ehliyet almaya engel mi? Göz ameliyatı olmak ehliyet almaya engel değildir. Eğer lazer vb yöntemler ile göz kusurlarınızı düzelttirmişseniz sağlık raporu alabilirsiniz.

kaynak: Ehliyet göz muayenesi şartları - Ehliyethane

Arkadaşlar merhaba. 3 Mayıs'ta 16 yaşıma gireceğim. Gözümün 10.25, digeri 8.25. Sol gözüm %80 falan görüyor öyle hatırlıyorum. A1 motor ehliyeti almak istiyorum. Sizce bana ehliyet verirler mi? Gözümden dolayı kaç numaraya kadar veriyorlar? Teşekkürler.
Ehliyet için gözün görmesi ve renk körü olunmaması gerek diye biliyorum. İlk defa duydum, sonuçta gözlük ve ya lens ile bu sorunun önüne geçebiliyorsunuz. Öyle bir şey yok diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı