Gözlüğü sürekli çıkarıp takmak sorun yaratır mı?

Barisdkmn

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 11400f
Rx 6600
Meslek
Öğrenci
Birkaç gün önce uzağı göremediğim için göz numaramı ölçtürüp gözlük aldım. Miyop ve astigmatım varmış. Şu an gözlüğü takıp çıkarırken baş ağrısı oluyor ve ilginç bir şekilde gözlüğü çıkarırken sağ gözüm şaşı oluyormuş gibi hissediyorum. Sizce numaramın artmaması için ne sıklıkla kullanmalıyım gözlüğü? Bir de bu baş ağrıları ne kadar sürer ortalama?

Birkaç gün önce uzağı göremediğim için göz numaramı ölçtürüp gözlük aldım. Miyop ve astigmatım varmış. Şu an gözlüğü takıp çıkarırken baş ağrısı oluyor ve ilginç bir şekilde gözlüğü çıkarırken sağ gözüm şaşı oluyormuş gibi hissediyorum. Sizce numaramın artmaması için ne sıklıkla kullanmalıyım gözlüğü? Bir de bu baş ağrıları ne kadar sürer ortalama?

Hocam gözlüğünüzü tüm gün boyunca takarsanız sadece alışabilirsiniz.

Alışma süresindesin muhtemelen. Benimki ortalama 1-2 gün sürmüştü.

Yalnız takıp çıkardığında ki baş ağrısı devam edebilir. Ben uzun zamandır kullanıyorum fakat bazen sağ gözümün arka kısmı ağrıyor.

Bugüne kadar bir sürü gözlük vs. değiştirdim, hiçbirinde böyle bir sorunla karşılaşmadım, ama çevremdeki neredeyse bütün herkes böyle bir sorunla karşılaştı. Makismum 1 ay falan sürer hocam büyük ihtimalle, alışma aşaması gibi bir şey bu.

Hocam gözlüğünüzü tüm gün boyunca takarsanız sadece alışabilirsiniz.

Tüm gün takarsan numaram daha hızlı yükselmez mi hocam? Çoğu arkadaşım her türlü yükseliyor dedi ama ben olabildiğince yavaşlatmak istiyorum.

Tüm gün takarsan numaram daha hızlı yükselmez mi hocam? Çoğu arkadaşım her türlü yükseliyor dedi ama ben olabildiğince yavaşlatmak istiyorum.

Hocam ne zamandan beri gözlük takıyorsunuz?

Benim bir gözüm 3-3.5 astigmat arası ve gözlükçü hiç çıkarmamamı önerdi.

Yanlış yazmıştım düzelttim kusura bakmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı