Gözümün önünde adam vurdular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

201189

Kilopat
Bugün bizzat gözümün önünde yaşanan bir olayı aktaracağım size. Bizzat adamın vuruluşuna canlı canlı gözümle şahit oldum. Evet günümüzde böyle olaylar çok fakat bana gülünç gelen kısım daha önce işledikleri suçlardan serbest kalması.

gaziosmanpasa_5933.jpg

Gaziosmanpaşa'da motosikletteki 2 saldırgan, ellerindeki silahla, 4 ayrı sokakta 4 saldırı düzenledi. Olay, 18.00 sıralarında vefa sokak, cami sokak, dirsek sokak ve karlıtepe mahallesi bülbüldere caddesi'nde meydana geldi. Motosikletle gelen 2 saldırgan ellerindeki silahla hareket halindeyken sokakta ateş etmeye başladı. Saldırılarda 5 kişi yaralandı.

"Özellikle bu kısma dikkat etmenizi öneririm kaymakamın açıklaması"; şüphelilerden Osman C'nin, "kasten yaralama", "ateşli silahlar kanununa muhalefet", "mala zarar verme", "uyuşturucu kullanma" ve "bisiklet-motosiklet hırsızlığı" suçlarından 11 kaydı, şüpheli Murat A'nın da 4 suçtan araması, "yaralama" ve "sahte kimlik kullanma" suçlarından 5 kaydı bulunduğu belirtildi.

Bu tarz ruhsal bozukluğu olan sadist insanların denetimli olarak serbest bırakılması bu yazılı olan suçlara rağmen mahkeme tarafından serbest kalması bizi korkutması gerektiğine inanıyorum. Eğer polis geç gelseydi ki zaten geciktiler malum olarak yaklaşık olaydan 35-40 dakika sonra geldi polisler. Kapımın önünde adamı vurup polisler olay yerinde iken tekrar gelip ateş açtılar. Yaralananlardan ikisi daha 13 ve 8 yaşında çocuk. İnanıyorum ki ve biliyorum ki bu iki vahşi 2.5 veyahut 3.5 yıla serbestler belkide daha az. Ya bugün bu adamlar ateş ettikleri herkesi öldürseydi veya daha fazla kişiyi yaralamaya devam etseydi? Hayır artık ülkenin adaletine zaten kendim olarak güvenmiyorum ne yapalım tüm vatandaş belimizde kaçak ruhsatsız silahlarla mı yaşayalım canımızı korumak için. Benim sizden öğrenmek istediğim şey gerçekten bu ülke nereye gidiyor, adalet nereye gidiyor bu ülkenin hali ne olacak sizinle bu olayı paylaşıp düşüncelerinizi öğrenmek istedim. Yani bir şeylerin düzelmesi için daha kaç kişinin ölmesi gerek veya yaralanması gerek?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı