Golf 4 Motorunu ve Çevresini Nasıl Temizleyebilirim?

Herkese merhaba. 2003 otomatik Golf 4 Primeline modeli aracım mevcut. Motor bölümü ve çevresi çok tozlu. Biraz titiz biriyim ve kaputu her açtığımda tozları görünce içimde bir sıkıntı oluşuyor acaba tozdan vs bir arıza verir mi diye. O yüzden internetten spreyler gördüm iletkensiz onları her yere sıkıp temizliyorlar. Acaba bu spreyler gerçek mi? Çünkü elektronik bir aksamına zarar gelsin istemiyorum masraflı araçlar çünkü parçaları pahalı. Spreyler gerçekse sprey önerilerinizi bekliyorum. Bir de nelere dikkat etmeliyim? Teşekkürler şimdiden.

Dikkat etmeniz gereken bir şey yok. Herhangi bir zararı da yok. Biraz çalkaladıktan sonra çok yakından ve çok uzaktan olmayacak şekilde sağdan sola, soldan sağa sıkın. Öncelikle üstün körü hızlıca tüm motora sağdan sola soldan sağa sıkın 5 dakika bekleyin biraz ağır tozu pisi atsın. Sonra yavaş yavaş detay sıkımlarını yaparsınız.

Sık kullanımda yarısı 1 motora yetiyor ancak siz tamamını kullanın. Tamamen iş bittikten sonra kaputu açık 10 dakika bekletin. Güzelce kurusun. Sonra marş yapıp işinize bakabilirsiniz.

Ben motoru bildiğin fırça hortumla yıkayan adam görmüştüm. Araçtan araca göre değişir ama bujilere bir şey olmadığı sürece sorun yok diye biliyorum.

Dikkat etmeniz gereken bir şey yok. Herhangi bir zararı da yok. Biraz çalkaladıktan sonra çok yakından ve çok uzaktan olmayacak şekilde sağdan sola, soldan sağa sıkın. Öncelikle üstün körü hızlıca tüm motora sağdan sola soldan sağa sıkın 5 dakika bekleyin biraz ağır tozu pisi atsın. Sonra yavaş yavaş detay sıkımlarını yaparsınız.

Sık kullanımda yarısı 1 motora yetiyor ancak siz tamamını kullanın. Tamamen iş bittikten sonra kaputu açık 10 dakika bekletin. Güzelce kurusun. Sonra marş yapıp işinize bakabilirsiniz.

Önce tozunu aldıktan sonra sıkıcam doğru mudur hocam? Sonra diğer kirleri kendisi süzerek atıyor mu yoksa bezlemi silmem gerek üzerinden?
Önce bezle tozunu al. Yağ varsa mazotla temizle. Sonra bu ürünü kullan:

Hocam eskiden kalan yağlar mevcut oralara yetişemeyebilirim sprey onları da çıkarmıyor mu acaba?

Önce tozunu aldıktan sonra sıkıcam doğru mudur hocam? Sonra diğer kirleri kendisi süzerek atıyor mu yoksa bezlemi silmem gerek üzerinden?

Hocam eskiden kalan yağlar mevcut oralara yetişemeyebilirim sprey onları da çıkarmıyor mu acaba?
Çok eskiyse yağları sökmüyor. Spreyi uyguladıktan sonra kuru bezle silersen daha verimli olur.

Eğer aşırı ötesi bir tozlanma varsa bir bezi tamamen suya sokun. Sonrasında güzelce sıkın. Üstün körü tozları aldıktan sonra sıkabilirsiniz. Bezin giremeyeceği çok yer var sorun değil.

WhatsApp Image 2022-04-20 at 09.56.45 (2).jpeg

WhatsApp Image 2022-04-20 at 09.56.45 (1).jpeg
WhatsApp Image 2022-04-20 at 09.56.45.jpeg

Geri
Yukarı