Golf 7'yi nasıl bilirsiniz?

Bende ne zaman gelicek diyordum @Mirkan Şenol geldi.:D

Hayırdır? Babanın forumu mu? Bir sen mi yazıp çize biliyorsun?

Bende mirkan kesin kusur bulur diye bekliyodum :) Mert bey ben size şunu söyliyeyim 1.2 tsı bastınmı çok deli gidiyor bizzat ben 210 dayadım kadranı 1.4'den bahsetmiyorum bile :) şanzuman aktarması çok başarılı.

Oto-park bu aralar iyice boşladı yeni videoları merakla bekliyoruz.

Kardeş, kusuru kadı kızında da bulurum. Senin hyundai de bulduğun gibi.
Alıcı kriterlerini belirler, kendine göre artı ve eksilerini tartar ona göre alır.
Golf 7 fiyatı hariç iyidir. Tsi motorlar, eski 1.6 (yahudi motor)lar kadar uzun ömürlü değil malesef.
Yağ eksiltmeyen tsi motor yoktur. Hatta 1.4 180hp polo gti her 5000km de 1.5 litre yağ yakar. :D
Benzin parası atabilecek delikanlı varsa, İstanbul'dan Elazığ'a gidip gelelim beraber. Kendi gözü ile görsün.

Turbonun avantajı olsa da yüksek sıkıştırma dez avantajdır.

Bu konuşma tarzına verilecek çok güzel cevabım var burası yeri değil. Öncelikle sizin araba konularında aktif olduğunuzu bildiğimden şaka maksatlı yazdım ve güldüm. Burda sorun yapılacak birşey görmedim.

Kardeş, kusuru kadı kızında da bulurum. Senin hyundai de bulduğun gibi.
Alıcı kriterlerini belirler, kendine göre artı ve eksilerini tartar ona göre alır.
Golf 7 fiyatı hariç iyidir. Tsi motorlar, eski 1.6 (yahudi motor)lar kadar uzun ömürlü değil malesef.
Yağ eksiltmeyen tsi motor yoktur. Hatta 1.4 180hp polo gti her 5000km de 1.5 litre yağ yakar. :D
Benzin parası atabilecek delikanlı varsa, İstanbul'dan Elazığ'a gidip gelelim beraber. Kendi gözü ile görsün.

Turbonun avantajı olsa da yüksek sıkıştırma dez avantajdır.
Senin babanın formu galiba :) bu arada arkadaşa ucuz kriterlerde Tsı motorun uygun olduğunu karar verdik.Kim demiş kısa ömürlü Tsı motorlar düz atmosferik motora turbo takınca kısa ömrü oluyo diye tabir mi var allah aşkına. Bende beklerim 220 Hp Saxo senin 1.4 polo'dan daha çok yakıcağına eminim.

Senin babanın formu galiba :) bu arada arkadaşa ucuz kriterlerde Tsı motorun uygun olduğunu karar verdik.Kim demiş kısa ömürlü Tsı motorlar düz atmosferik motora turbo takınca kısa ömrü oluyo diye tabir mi var allah aşkına. Bende beklerim 220 Hp Saxo senin 1.4 polo'dan daha çok yakıcağına eminim.

Babamın değil benim forumum, var mı itirazın?
Sana yanlış bilgi vermekten uyarı verdiririm. :D
Bütün dünya, yüksek sıkıştırma oranına sahip motorların yağ yaktığını söylüyor, sen aksini iddia ediyorsun.
Tsi motorun ömrü kısa oluyor!!! Aynı benzini alan, aynı yolları kullanan, aynı şöföre sahip tsi ve düz motor arasında 100.000-150.000km oynuyor.

Benim polom var demedim, 220hp saxo'nu 160hp'lik 106 ile yerim. :D
Çorlu Drag servise gel saxo-106 gör biraz. :D
Arabadan anlıyorsan sende biliyorsun ki standart binek bir atmosferik aracın motor ömrü, turboluya göre daha uzundur. Aksini iddia ediyorsan ya arabadan hiç anlamıyorsun, ya da sırf benim yazdıklarımın aksini yazmak için saçmalıyorsun.
Benimle alıp veremediğin ne onu da anlayabilmiş değilim. Gel gör tanı beni, sana gerçek araba piyasasını gezdireyim.
Hangi araba neymiş ne değilmiş kendi gözlerinle gör. Benim işim bu çünkü.
Bunu ciddi söylüyorum, istediğin zaman gelebilirsin.

Bu konuşma tarzına verilecek çok güzel cevabım var burası yeri değil. Öncelikle sizin araba konularında aktif olduğunuzu bildiğimden şaka maksatlı yazdım ve güldüm. Burda sorun yapılacak birşey görmedim.

Gerçekten böyle düşünerek yazdıysanız kusura bakmayın. Ben onu ''Geldi yine, tipini s....'' gibi algıladım. Özür dilerim.
Böyle şeyleri hep kötüye yoruyorum. :D

Bütün dünya, yüksek sıkıştırma oranına sahip motorların yağ yaktığını söylüyor, sen aksini iddia ediyorsun.
Tsi motorun ömrü kısa oluyor!!! Aynı benzini alan, aynı yolları kullanan, aynı şöföre sahip tsi ve düz motor arasında 100.000-150.000km oynuyor.

Arabadan anlıyorsan sende biliyorsun ki standart binek bir atmosferik aracın motor ömrü, turboluya göre daha uzundur. Aksini iddia ediyorsan ya arabadan hiç anlamıyorsun, ya da sırf benim yazdıklarımın aksini yazmak için saçmalıyorsun.
Benimle alıp veremediğin ne onu da anlayabilmiş değilim. Gel gör tanı beni, sana gerçek araba piyasasını gezdireyim.

Gerçekten böyle düşünerek yazdıysanız kusura bakmayın. Ben onu ''Geldi yine, tipini s....'' gibi algıladım. Özür dilerim.

Yok hocam ben şaka yollu takıldım size.:)Tsi motor bana göre özellikle wv Dsg ile birleşince aman aman sorunlu bir araç haline geliyor. Dsg sorunu 2wv den birinde çıkıyor mesela.

Tabiki atmosferik ile Tsı motor ömürleri farklı ama yeni bir teknolojiyide har vurup harman savurmamak lazım benim düşüncem o ne kadar randuman o kadar motor ömrü bana göre Örnek Ralli araçları motor ömürleri çok kısa aracın limitleri zorladıkları için motor ömrü okadar düşüyor fikrimiz farklı olabilir benim fikrim bu yönde.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı