Google Chrome Reklam Virüsü

gregor cemsa

Hectopat
Sayfada gezinirken bir yeri tıklayınca Redirect diye bir sayfa sürekli reklam sayfası açmaya başladı. Bunu Chrome'u silip tekrar yüklesek düzeltebilir miyiz? Tam olarak artıklarıyla birlikte Chrome'u nasıl silebilirim?
Ayrıca kendi kendine uzantı eklemeye başladı Chrome. Kaldırdıkça yeniden bir başkası geliyor.
//
Yeni Microsoft PowerPoint Sunusu6456546.jpg

Son düzenleme:
Kaldırdıkça gelmeye devam ediyorsa sorun chrome de değil bilgisayarında reklam virüsü var. Antivirüs programı ile tarattıktan sonra program kaldırdan chromu tekrar kaldırıp yüklerseniz sorun düzelicektir diye düşünüyorum.

Chrome silip tekrar kurmak çoğunlukla bir fayda vermez zira zararlı senin sisteminde olur çoğunlukla.

Öncelikle RKill ile zararlıyı inaktif edin.

Sonrasında sistemi sırasıyla KVRT ve MBAM ile taratın. Bulunanları temizleyin. Eğer bir şey bulamazsa imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın.

Adwcleaner ile tarama yapın.
Mümkünse Kaspersky ve Malwarebytes ile de tarama yapın.

Az önce bi tarama yaptım bu sonuç çıktı:
//
MalwareBytes yüzünden midir anlamadım foto ekleyemedim.
Resim yükle butonunu tıklıyorum sürekli MalwareBytes uyarısı çıkıyor.
Neyse ben format atayım en iyisi.
Kaldırdıkça gelmeye devam ediyorsa sorun chrome de değil bilgisayarında reklam virüsü var. Antivirüs programı ile tarattıktan sonra program kaldırdan chromu tekrar kaldırıp yüklerseniz sorun düzelicektir diye düşünüyorum.
Format attım rahatım. :)
Chrome silip tekrar kurmak çoğunlukla bir fayda vermez zira zararlı senin sisteminde olur çoğunlukla.

Öncelikle RKill ile zararlıyı inaktif edin.

Sonrasında sistemi sırasıyla KVRT ve MBAM ile taratın. Bulunanları temizleyin. Eğer bir şey bulamazsa imzamdan rapor 1 ve 3 paylaşın.

Teşekkürler, onlarla uğraşmadım pek becerikli değilim o tür yazılımlarda. MalwareBytes yükledikten sonra bile sorun yaşadım. Ben de format attım. Sorun kökten çözüldü.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı