Google Chrome'u bırakıp Microsoft Edge Chromium'a geçen var mı?

Opera bilgisayar oyuncuları için yeni bir tarayıcı çıkardı. Opera GX bence bir dene ben çok memnunum.
İstersen RAM'ini veya işlemci gücünü kısıtlayabiliyorsun böylece fazla yük binmemiş oluyor.

.

Opera bilgisayar oyuncuları için yeni bir tarayıcı çıkardı. Opera GX bence bir dene ben çok memnunum.
İstersen RAM'ini veya işlemci gücünü kısıtlayabiliyorsun böylece fazla yük binmemiş oluyor.

.

Ya başkan hiç alışamadım daha hızlı olabilir ama hem açık kaynak taraftarıyım hem o yan bar bazı sitelerde gıcık ediyor.
Ek olarak Firefox'un güvenlik tedbirlerine hayranım adamlar kuş uçurtmuyor:)
ayarları sıkı moda al, AdGuard ve Dark reader kur cennetin kapısı açık.
Ek olarak kullananlara önerim HTTP siteleri HTTPS'e çeviren bir eklenti kullanın güvenlik açısından :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Ara ara değişiklik olsun diye başka tarayıcılar kullanıyorum fakat Twitter'daki mouse akıcılığını sadece Firefox ile alıyorum. Diğer tarayıcılarda denediğimde zaman tünelini aşağıya doğru kaydırdığımda gözüme hep bir takılma geliyor. Firefox ile yaşadığım sıkıntı ise çalıştırmak istediğim Java kodunu sayfa içerisinde çalıştıramıyorum. Link çubuğuna kodu yapıştırıp enter yaptığımda kod çalışmıyor ve bu problemi sadece Firefox'ta yaşıyorum.

Ben de o kodla yüzüne Firefox kullanamıyorum Opera ve brave kullanıyorum.

Ben pek beğenemedim ama Edge geliştirmiş kendini o kesin. Mozilla Firefox'u denedim biraz o da sarmadı beni. Normalde Opera GX kullanıyordum ama bu siteden aldığım bilgilere göre pek güvenli bir tarayıcı değilmiş. Araşıtırıp teyit ettim sonradan bıraktım. Üzülerek de olsa Chrome'a geri döndüm. Chrome aşırı sade sıkıcı geliyor bana ama sırf teması için güvenlikten ödün vermek mantıklı değil. Şu an piyasada Chrome'dan iyisi yok bana göre. Vivaldi'de pek hoşuma gitmedi.

Microsoft Edge Insider kanalı herkese sunulduktan sonra, sürekli olarak beta sürümünü kullanıyordum. 21 Ağustos 2019 tarihinde kararlı sürümü yayınlandıktan sonra, kendisini bırakamadım. Aşağıdaki özellikleri benim için yeterli oluyor.
  • Tasarım konusunda basitlik
  • Hız konusunda kararlılık
  • Sistem kaynağını kullanma konusunda düşük seviyelerde bulunması
  • İçerisinde yerleşik olarak gelen izleme engelleme hizmeti
  • İnternette bulunan tehditlere karşı içerisinde bulunan, Microsoft SmartScreen ve PUP koruması
  • İçerisinde yerleşik olarak gelen Bing Translator eklentisi
  • Kendi eklenti mağazasının bulunması ve eklentilerin güncel bir biçimde tutulması
  • İçerisinde bulunan sorunlara karşı hızlı güncelleme desteği
  • İçerisinde bulunan Koleksiyonlar özelliği
Bu özelliklerin dışında, aşağıdaki özelliklerinden memnun değilim.
  • Yeni sekme sayfasında bulunan duvar kağıdını kişiselleştirme desteğinin bulunmaması
  • G Suite veya Chrome eklenti mağazasına giriş yaptığınızda Google Chrome tarayıcısına geçin uyarısı (genellikle reklam engelleyiciniz sayesinde ögeyi yani uyarıyı kaldırabilirsiniz)
  • Çeviri eklentisinin (Bing Translator) cümle çevirilerinde yetersiz kalması
Bu avantajların ve dezavantajların hepsine bakınca, kullanılabilir bir tarayıcı olduğunu düşünüyorum. Normalde G Suite kullanmak için Google Chrome kullanabilirdim ama Microsoft Edge'de daha hızlı bir şekilde çalışma ortamımı düzenleyebiliyorum. Bir daha Google Chrome kullanacağımı düşünmüyorum. Microsoft Edge kullanmasaydım (çok düşük bir ihtimal), Vivaldi veya Brave kullanabilirdim. Bunların dışında bulunan tarayıcılar benim için pek kullanışlı olmuyor.

Son güncelleme öncesi güzeldi. Metinleri seçip internette basitçe taratabiliyorken şimdi kopyalayıp yapıştırmak gerekiyor. Ancak bu haliyle bile Chrome' dan daha iyi. ( BENCE)

Yeni konular

Geri
Yukarı