Google hesabıma biri başka bir şehirden nasıl erişti?

Belki instagramda gizli profilleri görme uygulaması adı altında şifrenizi ve adınızı isteyen sitelere girmişsinizdir böyle bir şey mümkün mü peki?

İnanamıyorum resmen keylogger gibi bir bataklığa düştüğüme. İyi de bilgisayarı son 1 aydır ilk kez açıyorum, onda da hapı yutmuş muyum? Yazıklar olsun böyle işe. Şu an detaylı tarama yapıyor malwarebytes, bitsin kaspersky kurup tarama yaparak sonuçları paylaşacağım.
Kaspersky kurmadan önce malwarebytes'i kaldırın hocam 2 tane antivirüs aynı anda iyi çalışmaz

Belki instagramda gizli profilleri görme uygulaması adı altında şifrenizi ve adınızı isteyen sitelere girmişsinizdir böyle bir şey mümkün mü peki?

Kaspersky kurmadan önce malwarebytes'i kaldırın hocam 2 tane antivirüs aynı anda iyi çalışmaz
Tamamdır tarama bitsin kaspersky'a temiz bir daha kurulum yaparım.

Vallahi hocam dediğim gibi, hiç ilgilenmiyorum o tür şeylerle. Girerim uygulamaya, bakarım arkadaşlarımın hikayelerine yazışırım, 20 30 dakika da reels desen tamamdır.

resim_2022-11-22_000759063.png

Son düzenleme:
Sonuç böyle arkadaşlar yarım saat taramanın sonucu tertemiz. Bilmeden konuşmuyorum bu programı, 2 virüs var diye tarama yaptığımda 370 küsür virüsü tek seferde tespit etmiş bir canavardır bu. Kara gün dostumdur. İçim daha rahat diyebilirim ama kaspersky taraması da yapacağım. Şu anlık instagram olayı ile bugünki olayı ilişkilendirmiyorum, çünkü instagramda bu tür takipçi botu olma olayları çok anormal şeyler değil. İki olayın gerçekleşme zamanının yakın tarihli olması tesadüf olabilir, şu anlık Konya'ya odaklanacağım. Sanırsam durum olumlu olabilir arkadaşlar, arada olabiliyor çünkü bu tarz şifreyi tutturup rastgele bir hesaba girme hadiseleri. Ben de bir zamanlar yapmıştım bunu hiçbir program kullanmadan, hack nedir bilmeden. Sadece bir şifre tutturdum ve tak içerdeyim. Yine de sizin görüşlerinizi bekliyorum.

hocam bi de kaspersky ile deneyin.
Tamamdır zamanınızı alacağım.

Dosya Ekleri

• resim_2022-11-22_000900772.png
    resim_2022-11-22_000900772.png
    66,8 KB · Görüntüleme: 20
Sonuç böyle arkadaşlar
Kaspersky ile deneyin bir de mobil cihazınız ne durumda? Mobil cihazınızda yabancı bir uygulama var mı kontrol edin. Son olarak virüs taramasından da bir şey çıkmazsa size verebileceğim en mantıklı tavsiye, temiz olduğunu düşündüğünüz bir cihazdan mail hesabınıza giriş yapmanız ve oradan güvenlik bilgilerini değiştirmeniz. Böylelikle işinizi garantiye alacaksınız. Bilgisayar veya telefonun bir şekilde takip ediliyorsa başka bir cihazdan şifreni değiştirebilir, bütün güvenlik önemlerini açabilirsin.

Kaspersky ile deneyin bir de mobil cihazınız ne durumda? Mobil cihazınızda yabancı bir uygulama var mı kontrol edin. Son olarak virüs taramasından da bir şey çıkmazsa size verebileceğim en mantıklı tavsiye, temiz olduğunu düşündüğünüz bir cihazdan mail hesabınıza giriş yapmanız ve oradan güvenlik bilgilerini değiştirmeniz. Böylelikle işinizi garantiye alacaksınız. Bilgisayar veya telefonun bir şekilde takip ediliyorsa başka bir cihazdan şifreni değiştirebilir, bütün güvenlik önemlerini açabilirsin.
O da temiz hocam, güvenlik işlemlerimi de telefondan yaptım zaten. Sanırsam işlem tamamdır.

Arkadaşlar kaspersky tam tarama 1 saat sürecekmiş, ben yarın sabah sizinle sonucu paylaşırım.

O da temiz hocam, güvenlik işlemlerimi de telefondan yaptım zaten. Sanırsam işlem tamamdır.

Arkadaşlar kaspersky tam tarama 1 saat sürecekmiş, ben yarın sabah sizinle sonucu paylaşırım.
Tamamdır, ne olduğunu bilemediğimiz için buradan kesin bir neden sonuca varamıyoruz. Bu saatten sonra güvenlik konusunda giriş çıkış hareketlerini düzenli olarak takip etmeni tavsiye ederim. Bu arada söylemeyi unuttum Google hesabınla erişime izin verdiğin site, uygulama tarzı yerlerin hepsinden izinleri kaldırabilirsin.

Tamamdır, ne olduğunu bilemediğimiz için buradan kesin bir neden sonuca varamıyoruz. Bu saatten sonra güvenlik konusunda giriş çıkış hareketlerini düzenli olarak takip etmeni tavsiye ederim. Bu arada söylemeyi unuttum Google hesabınla erişime izin verdiğin site, uygulama tarzı yerlerin hepsinden izinleri kaldırabilirsin.
Biliyorum, onların hepsi temiz.

Biliyorum, onların hepsi temiz.
Tarama düşündüğümden çok ama çok kısa sürdü, ve yine tehtid yok. Gerekli önlemleri aldım, bir daha böyle bir olay yaşayacağımı da düşünmüyorum. Uzun vadede arkadaşın dediği gibi farklı amaçlar için farklı epostalar sistemine de geçerim umarım, şu anlık her şey tamam. Bana ayırdığınız vakit için hepinize çok teşekkür ederim dostlar, iyi geceler.

Geri
Yukarı