Google Üst Sıralarda Çıkan Saçma Reklamlar

Tarayıcınızda uyarı almakta mısınız?
Hala tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetilmektedir diyor, fakat internetten biraz baktım ve chrome://policy/ sayfasını buldum. Burası sözde kuruluşun neyi yönettiği yazıyor. ChromeCleanup Enabled var. Sanırım kuruluş dediği virüs programı olabilir. Fakat şuan arama yaptığımda reklam çıkmıyor yani genel olarak sorun çözüldü diyebiliriz.

@Trieetz, uBlock Origin gibi daha başarılı reklam engelleyicileri varken Adblock Plus'ı kullanmak sistemde fazla kaynak kullanımına sebep olmaktan başka bir şey değildir. İleride reklam engelleyicinin reklamları engelleyemediğini görebilirsin. Çünkü çoğu kişi bu yüzden dolayı konu açıyor.

@AJudge, Google Policy bölümü kayıt defterinde bulunuyordu galiba. Tarayıcını kaldırıp tekrardan aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığını kontrol edebilir misin?

@Trieetz, ublock Origin gibi daha başarılı reklam engelleyicileri varken AdBlock Plus'ı kullanmak sistemde fazla kaynak kullanımına sebep olmaktan başka bir şey değildir. İleri de reklam engelleyicinin reklamları engelleyemediğini görebilirsin. Çünkü çoğu kişi bu yüzden dolayı konu açıyor.

@AJudge, Google policy bölümü kayıt defterinde bulunuyordu galiba. Tarayıcını kaldırıp tekrardan aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığını kontrol edebilir misin?

Teşekkür ederim hocam öneriniz için deneyeceğim.

Teşekkür ederim hocam öneriniz için deneyeceğim.
uBlock Origin dışında Nano Adblocker kullanabilirsin. uBlock Origin ile aynı altyapıyı kullanıyor ve uBlock Origin'e göre daha az kaynak kullanımında bulunuyor. Nano Adblocker'ın yanına Nano Defender da eklersen Reklam engelleyicinizi kapatın uyarısını gösteren sitelerin bildirimlerini engelleyebilirsin. Bu kombinasyonu kullanmanı öneririm.

Ublock Origin dışında nano adblocker kullanabilirsin. Ublock Origin ile aynı altyapıyı kullanıyorlar ve ublock Origin'e göre daha az kaynak kullanımında bulunuyor. Nano Adblocker'ın yanına nano Defender'da eklersen reklam engelleyicinizi kapatın uyarısını gösteren sitelerin bildirimlerini engelleyebilirsin. Bu kombinasyonu kullanmanı öneririm.

Kaspersky Cloud ve ublock kullanmayı düşünüyorum hocam güvenlik ve reklam amaçlı fikriniz nedir?

Hala tarayıcınız kuruluşunuz tarafından yönetilmektedir diyor, fakat internetten biraz baktım ve Chrome://policy/ sayfasını buldum. Burası sözde kuruluşun neyi yönettiği yazıyor. Chromecleanup enabled var. Sanırım kuruluş dediği virüs programı olabilir. Fakat şu an arama yaptığımda reklam çıkmıyor yani genel olarak sorun çözüldü diyebiliriz.

Direk Opera indir kendi reklam engelliyicisi de var.

Kaspersky Cloud ve uBlock Origin kullanmayı düşünüyorum. Güvenlik ve reklam amaçlı fikriniz nedir?
Kaspersky Security Cloud Personal mi kullanmayı düşünüyorsun? Yoksa ücretsiz olan versiyonunu mu?
Direkt Opera indir. Kendi reklam engelliyicisi de var.
Opera'nın varsayılan reklam engelleyicisi yetersizdir.
"Direk" yerine "direkt" olarak kullanılması gerekmektedir.

Evet hocam ücretsiz olan sizce nasıl ?
Şu anda kullanmakta olduğum bir antivirüs yazılımı olduğu için ücretsizler arasında başarılı olarak buluyorum. Kaspersky'ın aynı antivirüs motoruna ve aynı veritabanına sahip olduğu için koruması bakımından ücretli olanlara göre aynı korumayı sunuyor. Yakın bir zamanda rehberini hazırlamıştım. Kontrol edebilirsin. Orada daha detaylı bir şekilde anlatmıştım. Eğer sorun varsa o konuda sorabilirsin.

uBlock Origin yerine bahsettiğim kombinasyonu kullanabilirsin. Kullanmış olduğun tarayıcıda reklamları başarılı bir şekilde engelleyebiliyor.
uBlock Origin ile aynı altyapıyı kullanıyor ve uBlock Origin'e göre daha az kaynak kullanımında bulunuyor. Nano Adblocker'ın yanına Nano Defender da eklersen Reklam engelleyicinizi kapatın uyarısını gösteren sitelerin bildirimlerini engelleyebilirsin. Bu kombinasyonu kullanmanı öneririm.

@AJudge tarayıcını kaldırıp sistemini yeniden başlattıktan sonra aynı sorunun yaşanıp yaşanmadığını kontrol edebilir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı