Google’dan Bulut Tabanlı Oyunlar İçin Dizüstü: Gaming Chromebook

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
Googledan-Bulut-Tabanli-Oyunlar-Icin-Dizustu-Gaming-Chromebook.jpg

Google ve donanım ortakları, Gaming Chromebook olarak da bilinen “bulut oyunları için tasarlanan ilk dizüstü bilgisayarları” piyasaya sürdü. Bulut tabanlı oyun hizmetlerinden biri olan Google Stadia tamamen kepenk kapatmıştı. Böylelikle geriye NVIDIA GeForce Now, Microsoft Xbox Cloud Gaming ve Amazon Luna gibi büyük platformlar kaldı. Yeni piyasaya sürülen dizüstü bilgisayarlar da bu platformlardan faydalanacak. Google’ın […]

Devamı: Google’dan Bulut Tabanlı Oyunlar İçin Dizüstü: Gaming Chromebook
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

Stabil bir şekilde Xbox Cloud Gaming kullanabilsek mükemmel olurdu. GeForce var da oyuna 1000tl verdikten sonra üstüne bir de 100 tl aylık servise mi ödeyeceğim. Xbox gibi olmalı. Hepsi olmasa da en azından bir kaç sağlam oyunun olduğu kütüphaneye de sahip olmalıyız.

Stabil bir şekilde Xbox Cloud Gaming kullanabilsek mükemmel olurdu. GeForce var da oyuna 1000tl verdikten sonra üstüne bir de 100 tl aylık servise mi ödeyeceğim. Xbox gibi olmalı. Hepsi olmasa da en azından bir kaç sağlam oyunun olduğu kütüphaneye de sahip olmalıyız.
VPN açıp oynanıyor ama internet aşırı sıkıntı çıkarıyor, görüntü pixel pixel. 1gbps internet falan olsa oynanır aslında. Eğer xCloud TR'ye resmi olarak gelirse sistemim güçlü olmasına rağmen buluttan oynarım. Oyunlar artık çok büyük, indirmekle uğraşamam. Ama bilemiyorum da, indirmeden oynasam kötü hissederim sanırım. Değişik.

XCloud'la oynanır. Ben 100 Mbps download ve 5 Mbps upload olan bir internetle denedim. Başta XCloud'u VPN'le açıyorsunuz, oyunu başlattıktan sonra VPN'i kapatın. Microsoft Flight Simulator'da doyasıya uçtum, buradaki tek sıkıntı ping olsa gerek (~70 ms), o da Kablonet kaynaklı. Fiber internet olursa çok iyi.

XCloud'la oynanır. Ben 100 Mbps download ve 5 Mbps upload olan bir internetle denedim. Başta XCloud'u VPN'le açıyorsunuz, oyunu başlattıktan sonra VPN'i kapatın. Microsoft Flight Simulator'da doyasıya uçtum, buradaki tek sıkıntı ping olsa gerek (~70 ms), o da Kablonet kaynaklı. Fiber internet olursa çok iyi.
VPN'i başta açıp oyuna girince kapatıyorum ama pek bir şey değişmiyor. 35Mbps internetten ne beklersin ki :)

Yeni konular

Geri
Yukarı