GoW, TLOU2 abartan kitle hakkında

Hiç bir oyun en iyi oyun olamaz elbet bir eksisi olur ama olmayan gelirse o en iyi oyundur.
TLOUP2 hikaye olarak tartışılabilir, oynanış olarak tartışılsa da ne kadar mantıklı olur bilmem.(Oynanış gerçekten güzel.)
GoW 3 sene önce izlemiştim oynanış güzeldi, hikayede gayet güzeldi diye hatırlıyorum.
Bu sene 30+ oyun oynadım.(2020 için konuşuyorum.)

God of War belki de tüm oyun tarihinin en sağlam hikayesine sahip oyundur. Bunu biz abartmıyoruz, olanları söylüyoruz. The Last of Us'ta ise, tamam belki 2. oyunu öyle mükemmel olmayabilir hikaye açısından ama grafikler, oynanış ve hikaye anlatımında mükemmeldi. Bu unsurları gözden çıkararak buraya konu açman doğru değil.

Fan boy değilim iki oyunu da henüz oynamadım ama çoğu kişinin yaptığı benim dediğim olaydır buna eminim.
Maalesef fakat ülkenin durumu da ortada adam yukarıda "Emis memişoğlu beğenmiş o zaman iyidir" diyor yazık onlara kendileri oynayıp bir fikir edinemiyorlar altı üstü bir oyun.
1.oyunun hikayesi mükemmeldi, 2.oyunda batırdılar güzelim hikayeyi.
Ben de pek beğenemedim haklısın fakat nedense ayrı bir yeri var halen daha.

Bence God of War öyle aman aman bir oyun değil. TLOU 2'nin özellikle herhangi bir filmden farkının olmadığını düşünüyorum çünkü aşırı çizgisel ilerliyor. Ben TLOU2'yi ön sipariş verenlerden biriyim fakat oyuna girdiğim zaman sadece izlemekten ibaret olduğunu düşünüyorum. PS4 kontrolcüsüne dokunmadım bile neredeyse oyun boyunca. Ama bunun adı oyun, e filmden farkı yok, ben oyun oynamak istiyorum. Film izlemek istesem gider film izlerim.
Bu oyunlari övüp övüp yere göğe sığdıramayan insanlara anlam veremiyorum. Kabul ediyorum güzel oyunlar ancak dünyanın en iyi oyunları da değiller. Bu kitle bence ömrü boyunca (13 yılda) 10 tane belki oyun oynamıştır.
Ben mi oyunlardan anlamıyorum sizler mi abartıyorsunuz?
Bu konuda sizin de görüşlerinizi, fikirlerinizi merak ediyorum.
Aman aman oyun olmadıkları için mi yılın ödülü aldılar 2 si de ?

RDR2'nin GoW'dan iyi olup olmadığı konusunu uzun uzun tartışırdım ama yeri burası değil.
Bence TLOU2 GoW'dan çok daha iyi bir oyun.
Hikayesi yeter TLOU2'nin.

GoW'daki oynanış mekanikleri ve hikayesi GoW'u öne çıkardı zaten.

RDR2'nin GoW'dan iyi olup olmadığı konusunu uzun uzun tartışırdım ama yeri burası değil.
Bence TLOU2 GoW'dan çok daha iyi bir oyun.
Hikayesi yeter TLOU2'nin.

TLOU2'nin hikaye konusunda batırdılar bayağı tepki çekmelerinin sebebi o hikaye idi zaten onun haricinde her şeyiyle çok güzel bir oyun mekanikler texture ışıklandırma vb.

Geri
Yukarı