TLOU2 VS MGR: Revengeance

Hellblazer Aku

Hectopat
Makaleler
4
Yer
Whiterun
Daha fazla  
MGR: Ana Karakter bir Ninja Cyborg.

TLOU2: Ana Karakterlerden Abby, Senatör Armstrong olmaya çalışıyor.
2c7.jpg

MGR: Tüm karakterleri Chad
Ew2b70HVEAIKviY.jpg_large.jpg

TLOU2: Tüm karakterleri SJW.

MGR: Siyaset bu oyunun bir parçası ve zorlama değil.

TLOU2: Zorlama Siyaset.

MGR: Mükemmel Soundtrack.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

TLOU2: Dandik Soundtrack.

MGR: Cyborglar oyunda yer alıyor.

TLOU2: Cyborglar yok.

MGR: Oyundaki söylenen her söz unutulmaz cümleler ortaya çıkarmış.
3bc.gif

TLOU2: Unutulmaz hiçbir cümle yok.

MGR: Ara Sahneler kusursuzca hazırlanmış ve Hikayesi harika.

TLOU2: Ara sahneleri Netflix çekmiş ve Hikayesi dandik.

Mgr da TLOU da birer başyapıt. Bomboş bir konu, yapıcı bir eleştiri bile yok. Sadece TLOU'yu aklınca gömme amaçlı açılmış belli.
Gayet yapıcı eleştiriler.
TLOU2'nin başyapıt olabilmesi için önce tutarlı bir hikayeye sahip olması gerek.
İlk oyunda 100'lercesini öldürdüğünüz isimsiz cisimsiz NPC'lerin biri üzerinden hikaye devam ettirmeye çalışmak parodi gibi.

Konu bayağı komikmiş 🤣 TLOU 2 ile karşılaştırdığın oyuna gel. Tamam mgrr da güzeldi ama TLOU 2 ile karşılaştırılamaz bile. Aralarında ki kalite farkını kör koklayarak bile anlar üstelik mgrr, kojimanın terk ettiği bir oyun. Sonradan Platinum bitirdi de sürdü piyasaya. Hele en komiği de müziklerine laf atman. Çarpılır adam çarpılır 🤣

Tamam mgrr da güzeldi ama TLOU 2 ile karşılaştırılamaz bile. Aralarında ki kalite farkını kör koklayarak bile anlar
Asıl bunu diyen adam çarpılır.

Blade Wolf ile girdikleri Felsefe bile tüm TLOU serisinden daha kalitelidir hacı.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyunu övmek için aynen şöyle bir konu açıp: Teknik olarak en iyi oyun The Last Of Us Part 2'dir

Ardından gömmek içinde böyle bir konu açman saçmalık olmuş bence. Bana göre boş bir konu. Ve TLOU her türlü daha kaliteli bir oyun. Tabii kişisel görüşler, zevkler ve renkler.

TLOU2: Ara sahneleri Netflix çekmiş ve hikayesi dandik.

Hikayesi konusunda katılıyorum, fakat anlatmak istediğini gayet güzel anlatan bir oyun. "nefret nefreti doğurur" demek istedi adamlar ve bunu gayet de güzel anlattılar. Ara sahneleri ne konuda dediniz bilmiyorum ama kalite konusunda ara sahneleri ortalama filmlere taş çıkarır. O derece kaliteli, sanki oyun oynamıyorsunda film izliyorsun.

TLOU 2 ile karşılaştırdığın oyuna gel. Tamam mgrr da güzeldi ama TLOU 2 ile karşılaştırılamaz bile. Aralarında ki kalite farkını kör koklayarak bile anlar.

Kesinlikle.

Oyunu övmek için aynen şöyle bir konu açıp: Teknik olarak en iyi oyun The Last Of Us Part 2'dir

Ardından gömmek içinde böyle bir konu açman saçmalık olmuş bence. Bana göre boş bir konu. Ve TLOU her türlü daha kaliteli bir oyun. Tabii kişisel görüşler, zevkler ve renkler.
Fikirler değişir.
Hikayesi konusunda katılıyorum, fakat anlatmak istediğini gayet güzel anlatan bir oyun. "nefret nefreti doğurur" demek istedi adamlar ve bunu gayet de güzel anlattılar. Ara sahneleri ne konuda dediniz bilmiyorum ama kalite konusunda ara sahneleri ortalama filmlere taş çıkarır. O derece kaliteli, sanki oyun oynamıyorsunda film izliyorsun.
Bu oyunla karşılaştırma sebebim ikisi aynı temaya sahip.

Şiddet şiddeti doğururu bu kadar rezalet anlatan bir oyun görmedim ben, hedefine ulaşana kadar 1000 kişi katlet asıl hedefine ulaştığında onu bağışla baya iyiymiş.

Birde MGR'in bu konsepte nasıl baktığına Armstrong'un tema müziği ile bakalım.

Burada dururken anladım ki sen
Standing here, I realize you were

Tıpkı benim gibi tarih yazmaya çalışıyorsun.
Just like me trying to make history.

Ama doğruyu yanlıştan kim ayıracak.
But who's to judge the right from wrong.

Gardımız düştüğünde sanırım ikimiz de aynı fikirde olacağız.
When our guard is down I think we'll both agree.

Bu şiddet şiddeti doğurur.
That violence breeds violence.

Ama sonuçta bu şekilde olmak zorunda.
But in the end it has to be this way.

Ben kendi yolumu dizginledim, sen gazabını izledin;
I've curved my own path, you've followed your wrath;

Ama belki ikimiz de aynıyız.
But maybe we're both the same.

Dünya döndü ve pek çok kişi yandı.
The world has turned, and so many have burned.

Ama kimsenin suçu yok.
But nobody is to blame.

maxresdefault.jpg

Kılıcım adaletin aracıdır dedim.
Öfkede kullanılmaz. İntikam için kullanılmaz. Ama şimdi... Şimdi o kadar emin değilim.
Ayrıca bu benim kılıcım değil.

Bu sözleriyle Raiden iyileri korumak için kılıcını kullanıp kötüleri öldürmesinin aslında doğru bir yöntem olmadığını ve sonunda tek kötünün kendisi olduğunu anlıyor.

Ardından artık bu kılıcın Raiden'a ait olmadığını ve Jack The Ripper'ın geri döndüğünü söylüyor. (Alt Egosu oluyor kendisinin.)

Ve Armstrong'a ulaşana kadar yaptığı katliamın sonucunu Armstrongu Jack'in kılıcından geçirerek alıyor.

Öyle TLOU'daki gibi katliam yapayım son hedefimi bağışlayım demekle olmuyor bu.

Tema Müziğinde de dediği gibi,
Bu şiddet şiddeti doğurur.
Ama sonuçta bu şekilde olmak zorunda
LGBT ve siyahi bireyleri görünce bu kadar çıldıran başka ülke var mı ya?
En sevdiğim ÇR karakterlerinden biri olan Spawn siyahi.
LGBT ile de bir derdim yok.

Sadece savunduğunuz Tulu bunu Netflix gibi yapıyor sadece duyar kasarak gerçekleri göstermiyor. Daha geçen Viking Kraliçesini Siyahi yaptılar ŞMQPDKOWKQPEL.

Birde MGS serisine bakalım siyahi çocuk askerler.
Amerikanın siyahilere karşı uyguladığı tüm insanlık dışı hareketleri cesurca gözler önüne seriyor.
MGSV_TTP_child_soldiers.jpg

Kusura bakmayın Tulu2 SJW tayfa tarafından yazılmış zorlama duyar dolu rezalet bir senaryoya sahip.

Son düzenleme:
Şiddet şiddeti doğururu bu kadar rezalet anlatan bir oyun görmedim ben, hedefine ulaşana kadar 1000 kişi katlet asıl hedefine ulaştığında onu bağışla bayağı iyiymiş. Öyle TLOU'daki gibi katliam yapayım son hedefimi bağışlayım demekle olmuyor bu.

Ellie ilk başlarda Abby'i bulup intikam almak için önüne kim çıkarsa acımadan öldüren bir karakterdi. gözlerinin önünde baba yerine koyduğu adamı öldürdüler sonuçta intikam hırsıyla yanıp tutuşuyordu, o intikamı alacaktı. Ve o kadar yol gelerek, o kadar insanı öldürerek bir şekilde hedefine ulaştı.

Abby ile yüz yüze geldi, bir birlerine girdiler sonrası zaten malum Abby haşat etti Dina ile Ellie'yi, Ellie Abby'nin o kadar arkadaşını öldürmesine rağmen, hamile bir kadını öldürmesine rağmen. Abby onu ve Dinayı Levin ısrarları sonucu bağışlayıp gitti. Ardından Ellie zaten artık Dina ile güzel bir hayat yaşıyordu, intikam falan almak istemiyordu. Ne kadar aklına Joel gelse bile bir şekilde baş ediyordu bununla. Ta ki Tommy gelene kadar. Abby'nin yerini bulduğunu söyledi ve Ellie intikam almak için yola çıktı. Bir şekilde Abby'i bulup onunla yüz yüze geldi, teke tek kavga ettiler. Ardından zaten Ellie Abby'i öldürmekten vaz geçti. Bunun sebebide ortada. Eğer Abby'i öldürseydi Lev büyüdüğünde Ellie'den intikam almak isteyecekti, Ellie Levi öldürecekti. Lev'i seven kişiler bu sefer Ellie'den intikam almak isteyecekti, belki Ellie ölecekti, bu sefer Ellie'yi sevenler bir başkasından intikam alacaktı böyle uzayıp gidecekti bu. Ellie Abby'i öldürmeyerek intikam döngüsünü kırmış oldu. İkisi de bir birlerinden intikam almak için bu yolda birçok dostlarını kaybetti. Ve bundan hem biz ders çıkardık, hem de onlar.

The Last of Us part 2'nin hikayesi o kadar iyi olmasa da ortalama bir hikaye, ne rezalet ne de çok iyi. Anlatmak istediğini anlatıyor adamlar. Bu yolda 1000 kişi öldürdük evet fakat hepsi öfkemizden, nefretimizden. Adamların anlatmak istediğide bu zaten. Olayların önünü arkasını bilmeden önümüze ne geldiyse vurduk geçtik. Nefret nefreti doğurdu yani. Eğer Ellie ve Abby bir birlerine girmeseydi Ellie parmaklarını kaybetmezdi, Tommy sakat kalmazdı, Dina Ellie'yi terk etmezdi, Jesse ölmezdi. Abby neredeyse tüm arkadaşlarını kaybetti bu yolda. O da arkadaşlarını kaybetmezdi. İkiside sırf nefretleri yüzünden bir sürü kayıp yaşadı.

Dediğim gibi zevkler ve renkler tartışılmaz. Bence Mgr ile Tlou karşılaştırmak, Tlou gibi bir oyuna hakaret.

Ellie ilk başlarda Abby'i bulup intikam almak için önüne kim çıkarsa acımadan öldüren bir karakterdi. gözlerinin önünde baba yerine koyduğu adamı öldürdüler sonuçta intikam hırsıyla yanıp tutuşuyordu, o intikamı alacaktı. Ve o kadar yol gelerek, o kadar insanı öldürerek bir şekilde hedefine ulaştı.

Abby ile yüz yüze geldi, bir birlerine girdiler sonrası zaten malum Abby haşat etti Dina ile Ellie'yi, Ellie Abby'nin o kadar arkadaşını öldürmesine rağmen, hamile bir kadını öldürmesine rağmen. Abby onu ve Dinayı Levin ısrarları sonucu bağışlayıp gitti. Ardından Ellie zaten artık Dina ile güzel bir hayat yaşıyordu, intikam falan almak istemiyordu. Ne kadar aklına Joel gelse bile bir şekilde baş ediyordu bununla. Ta ki Tommy gelene kadar. Abby'nin yerini bulduğunu söyledi ve Ellie intikam almak için yola çıktı. Bir şekilde Abby'i bulup onunla yüz yüze geldi, teke tek kavga ettiler. Ardından zaten Ellie Abby'i öldürmekten vaz geçti. Bunun sebebide ortada. Eğer Abby'i öldürseydi Lev büyüdüğünde Ellie'den intikam almak isteyecekti, Ellie Levi öldürecekti. Lev'i seven kişiler bu sefer Ellie'den intikam almak isteyecekti, belki Ellie ölecekti, bu sefer Ellie'yi sevenler bir başkasından intikam alacaktı böyle uzayıp gidecekti bu. Ellie Abby'i öldürmeyerek intikam döngüsünü kırmış oldu. İkisi de bir birlerinden intikam almak için bu yolda birçok dostlarını kaybetti. Ve bundan hem biz ders çıkardık, hem de onlar.

The Last of Us part 2'nin hikayesi o kadar iyi olmasa da ortalama bir hikaye, ne rezalet ne de çok iyi. Anlatmak istediğini anlatıyor adamlar. Bu yolda 1000 kişi öldürdük evet fakat hepsi öfkemizden, nefretimizden. Adamların anlatmak istediğide bu zaten. Olayların önünü arkasını bilmeden önümüze ne geldiyse vurduk geçtik. Nefret nefreti doğurdu yani. Eğer Ellie ve Abby bir birlerine girmeseydi Ellie parmaklarını kaybetmezdi, Tommy sakat kalmazdı, Dina Ellie'yi terk etmezdi, Jesse ölmezdi. Abby neredeyse tüm arkadaşlarını kaybetti bu yolda. O da arkadaşlarını kaybetmezdi. İkiside sırf nefretleri yüzünden bir sürü kayıp yaşadı.

Dediğim gibi zevkler ve renkler tartışılmaz. Bence Mgr ile Tlou karşılaştırmak, Tlou gibi bir oyuna hakaret.
Bu hikaye neden rezalet çünkü tutarsız.

Bak sana bir hikaye örneği vereyim Witcher 4'de böyle bir hikaye görsen ne tepki verirsin Geralt'ın 3. oyunda öldürdüğü isimsiz cisimsiz NPC'lerin tekinin kızı varmış Geralt'tan intikam alıyor daha sonra Ciri peşine düşüyor sonda da bağışlıyor.
Ne kadar tutarsız Neil Druckmann'ın fantezilerini aktarmaya çalıştığı dandik bir senaryo.

Ben bu senaryoyu daha önceden deneyimledim de konuşuyorum hemde mükemmele en yakın şekliyle.

Neden mükemmel hikaye ana karakterimiz Kain'in kanatlarının, sağ kolu olan Raziel'de çıkmasıyla başlıyor kanatların kendinde çıkmadığını gören Raziel sinirden Kain'in kanatlarını koparıp cehenneme atıyor.

Ardından Blood Omen 2 ile Kain'i kontrol ederek bir oyun oynuyoruz.

Legacy of Kain Soul Reaver ve Soul Reaver 2 ile Razeil'i kontol ettiğimiz oyunlar oynuyoruz.

Son olarak Legacy of Kain Defiance ile hem Kain'i hemde Razeil'i kontrol ederek madalyonun iki yüzünün kesiştiği oyunu oynuyoruz.

Bu niye bu kadar kaliteli işlemiş çünkü Raziel en başından beri var Abby gibi Neil'in bir taraflarından uydurduğu bir karakter değil.

Adam çıkıp TLOU2 hiç yaşanmadı dese karşı çıkacak kimse olmaz çünkü bu kadar rezalet bir senaryo olamaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı