GPU ve CPU sıcaklıkları aniden artıyor

thenes_29

Decapat
Daha fazla  
Herhangi bir oyuna girdikten 5 dakika sonra CPU 84- GPU 85 sıcaklığa çıkıyor. Sonra bilgisayar donuyor, hiçbir şey yanıt vermiyor. Çözümü nedir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Vallahi bende tam bilmiyorum ama MSI Afterburner yükleyip değerlere bakabilirsiniz ya da virüs olabilir bilgisayarda. Malwarebytes indirip tarayabilirsiniz bilgisayarı. Belki de sisteminize ağır gelen bir oyun olabilir.

Sistem özellikleriniz yeterli Laptop'un fanı tozlanmış olabilir mesela ablamın eski Laptop'unda da aynı sorun oluyordu ısınıyordu oyun açınca belli bir süre sonra da kapanıyordu.

Vallahi bende tam bilmiyorum ama MSI Afterburner yükleyip değerlere bakabilirsiniz ya da virüs olabilir bilgisayarda. Malwarebytes indirip tarayabilirsiniz bilgisayarı. Belki de sisteminize ağır gelen bir oyun olabilir.

HP benzer uygulaması var, oradan baktım. ESET var virüs olamaz. Oyun Euro Truck Simulator 2 ve PC özelliklerine göre hiçbir şey.

Termal macun yenilemesi yapın.

Bilgisayar yeni, servise gönderdim baktılar hiçbirşeyinde sorun yok dediler donanımsal olarak.

Sistem özellikleriniz yeterli Laptop'un fanı tozlanmış olabilir mesela ablamın eski Laptop'unda da aynı sorun oluyordu ısınıyordu oyun açınca belli bir süre sonra da kapanıyordu.

PC yeni, fanlarını kontrol ettirdim, tozlanma yoktu.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı