GPU'nun ısınmaması normal mi?

8TURK8

Hectopat
Daha fazla  
PC'yi 7-8 saat açık bırakıp CS:GO girdiğim zamanlarda GPU-Z'ye bakıyordum ve GPU'nun sıcaklığı 50 derecenin üstüne çıkmıyordu.
Bu normal mi yoksa ısı ölçerler de bir sorun mu var? Çünkü kasayı açıp ekran kartına sıcaktan 2-3 saniyeden fazla dokunamıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
PC'yi 7-8 saat açık bırakıp CS:GO girdiğim zamanlarda GPU-Z'ye bakıyordum ve GPU'nun sıcaklığı 50 derecenin üstüne çıkmıyordu.
Bu normal mi yoksa ısı ölçerler de bir sorun mu var? Çünkü kasayı açıp ekran kartına sıcaktan 2-3 saniyeden fazla dokunamıyorum.

Normal değer sorun yok.

Hangi ekran kartı modelinin kaç dereceye çıktığına göre değişir bu sorunun cevabı. 50 derece ise her ekran kartı için normal bir değer oyun sırasında.

Benim 2 gün boyunca hiç kapatmadığım oldu ve 50 dereceyi geçmedi, yani o civarlarda gezdi.
Sende nasıl bilmiyorum ama bende lol cs go gibi oyunlarda fanlar dönmediğinden ısı boruları da baya ısınıyor, ki adı üstünde zaten ısı boruları bunlar amaçları çekirdeği soğutmak kendilerini değil.

2020 model GTX 1050 çift fanlı elektrikli.

Niçin maytap geçiyorsun. 😀 😀 GTX 1050 için 50 derece ısı normal bence bir sorun yok. GPU Z'nin yanlış ölçüm yaptığını sanmıyorum, bi de eğer çok fazla ısınırsa fanlar çok hızlı döner sesinden rahatsız olursun.

Örneğin ekran kartı için hangi markaya aitse o/c yazılımı indirip sadece fan hızını %100'e yükselt çok aşırı ses yapacaktır. Ekran kartın çok fazla ısınsa şu an fan sesinin artışından da şikayetçi olmuş olurdun.

O yüzden sorun yoktur.

Niçin maytap geçiyorsun. 😀 😀 GTX 1050 için 50 derece ısı normal bence bir sorun yok. GPU Z'nin yanlış ölçüm yaptığını sanmıyorum, bir de eğer çok fazla ısınırsa fanlar çok hızlı döner sesinden rahatsız olursun.

Örneğin ekran kartı için hangi markaya aitse o/C yazılımı indirip sadece fan hızını %100'e yükselt çok aşırı ses yapacaktır. Ekran kartın çok fazla ısınsa şu an fan sesinin artışından da şikayetçi olmuş olurdun.

O yüzden sorun yoktur.

Sen bana sabır ver sen dedinki kaç model bende arabalarda kullanılan şey vardırya benzinli 36 jant V8 vs.

Geri
Yukarı