SilverStone PF 240 soğutma sıcaklık değerleri normal mi?

Hocam UV yapmaya çalıştım.
BIOS'tan vddcr CPU Voltage'yi -0.0500 yaptım F10 tuşuna bastım.
Görüntü alamadım.
Ve fanlar garip dönmeye başladı.
BIOS'u sıfırladım düzeldi.
Bu sefer Ryzen Master ile yapmayı denedim 1.2 veya 1.1 voltaj vermeme rağmen HWiNFO'da 1.609 v çektiğini gördüm ve sıcaklık boşta 86 derecelere çıktı.
Acaba bende mi bir sorun var?
Ben mi yapamadım?

Aynı sorunu bende yaşadım.
İnternet sitesindeki fotoğraflara bakarak karar vermiştim.
Muhtemelen sığar dedim.
Ürün elime ulaşınca gerçekten 240mm bile bu kadar büyükse 360mm nasıldır acaba dedirtiyor insana.
Radyatörü takmak için tam 4 saat aralıksız uğraştım.
Normal kasalarda sıvı soğutma radyatörü için ayrı bir bölüm var işte o bölüm bende de var.
Fakat hiçbir işe yaramadı.
Yaklaşık 1-2 cm ile RAM'lere değdi.
Kurulumunu PSU'nun olduğu bölüme yaptım mecburen.
Biraz da bundan kaynaklanabilir.

Hocam OC işlemini şu şekilde yapın 4.2 GHz 1.1 voltaj verin bunları BIOS üzerinden yapın CPB'yi kapatmayı unutmayın.

Hocam OC işlemini şu şekilde yapın 4.2 GHz 1.1 voltaj verin bunları BIOS üzerinden yapın CPB'yi kapatmayı unutmayın.

Teşekkür ederim.
Deneyeceğim.
Fakat ben ASUS'un BIOS arayüzünde ki CPU voltage kısmını saçma buldum.
MSI bunun gibi değil.
Direk voltajı giriyorsun oluyor.
Fakat ASUS'ta bu olayı çözemedim.

Evet haklısınız.
BIOS olarak daha iyi ve daha önce bir sürü parçasını kullandım hiçbirisinden de pişman olmadım.

Sırf BIOS arayüzü için bile MSI markası tercih edilebilir. Ben MSI B450 GAMING Plus Max kullanıyorum soğutması ve performansı olsun beni üzmedi. ASUS anakartlar hakkında gram bilgim olmadığı için OC için yardımcı olamayacağım. Buraya üstadı etiketleyim müsait olursa yardımcı olmaya çalışır. 🙂
@Shimada Sensei

Sırf BIOS arayüzü için bile MSI markası tercih edilebilir. Ben MSI B450 GAMING Plus Max kullanıyorum soğutması ve performansı olsun beni üzmedi. ASUS anakartlar hakkında gram bilgim olmadığı için OC için yardımcı olamayacağım. Buraya üstadı etiketleyim müsait olursa yardımcı olmaya çalışır. 🙂
@Shimada Sensei

Evet.
Teşekkür ediyorum.
Etiketlediğiniz arkadaştan yardım bekliyorum.

Geri
Yukarı