Grafik Tasarım okursan işsiz kalırsın

Grafik tasarım okumak istiyorum fakat kime anlatsam işsiz kalırsın, para yok, üçkağıtçı mesleği tarzında şeyler duyuyorum. Sizce okursam garanti işsiz mi olurum? Artık meslekten bile saymıyorlar ilkokul mezunu 2 dakika Photoshop kullanıp kendine grafik tasarımcıyım diyor.
Kendini geliştirirsen ve kendini müşteriye pazarlamayı bilirsen kazanırsın. Yeni mezunum bende şu an yolun başındayım ama benim şansım yakın arkadaşlarımın profesyonel tasarımcı olmaları. 2 haftalık emek ile çift haneli rakamlar kazandığına bizzat şahit oldum. Tabi o projeyi 2 haftada yapabilmek için ve o projeyi yapabilecek yeterliliğe gelebilmesi için kendini kapattı ve geliştirdi. Tavsiyem ai, ps, xd, 3ds max ve sketchup programlarında kendini geliştirmen.

Kendini geliştirirsen ve kendini müşteriye pazarlamayı bilirsen kazanırsın. Yeni mezunum bende şu an yolun başındayım ama benim şansım yakın arkadaşlarımın profesyonel tasarımcı olmaları. 2 haftalık emek ile çift haneli rakamlar kazandığına bizzat şahit oldum. Tabi o projeyi 2 haftada yapabilmek için ve o projeyi yapabilecek yeterliliğe gelebilmesi için kendini kapattı ve geliştirdi. Tavsiyem ai, ps, xd, 3ds max ve sketchup programlarında kendini geliştirmen.
yani 3D tasarımcılıkta daha çok para var, oraya yönelmeyi düşünüyorum zaten ama üniversite için sadece çizime odaklanıp sınavı kazanmam lazım.

Geri
Yukarı