Grafik tasarımı egitimi için öneri

cengover_ekin

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar. Kendi çapımda Inkscape ile basit afiş tasarımları ve sair işlerle uğraşıyorum. Ancak bu işe, temellerini öğrenerek girmedim. Yıllar önce coreldraw eğitimi almıştım. Ancak orada da araçların kullanımı anlatılmıştı.

Artık bu işin felsefesini de öğrenmek istiyorum. Amacım profesyonel tasarımcı olmak değil, kendime bir katkı sağlamak. Bu amaçla bana eğitim veya benzer şeylerden önerebilir misiniz? eğitimden kastım Photoshop kursu değil; sayfa düzeni, renkler, yazı tipleri gibi içerikler olması. eğitimin ücretli ya da ücretsiz olması çok sorun değil, aşırı yüksek olmadığı sürece ücretli eğitimleri karşılayabilirim. Ancak şu dönemde uzaktan olması önemli tabii. Kitap ve web sitesi önerilerine de açığım.

Uygulama olarak da özgür ve açık kaynak kodlu yazılımları kullanıyorum. Uzun süredir Inkscape kullanıyorum. Yeni yeni gımp ve scribus kullanmaya başladım. Özgür ve açık kaynak kodlu uygulama tavsiyelerine de açığım.

Photoshop kursu değil aradığım. Grafik tasarımın temelleri genel olarak.

Cevap verenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar. Kendi çapımda Inkscape ile basit afiş tasarımları ve sair işlerle uğraşıyorum. Ancak bu işe, temellerini öğrenerek girmedim. Yıllar önce coreldraw eğitimi almıştım. Ancak orada da araçların kullanımı anlatılmıştı.

Artık bu işin felsefesini de öğrenmek istiyorum. Amacım profesyonel tasarımcı olmak değil, kendime bir katkı sağlamak. Bu amaçla bana eğitim veya benzer şeylerden önerebilir misiniz? eğitimden kastım Photoshop kursu değil; sayfa düzeni, renkler, yazı tipleri gibi içerikler olması. eğitimin ücretli ya da ücretsiz olması çok sorun değil, aşırı yüksek olmadığı sürece ücretli eğitimleri karşılayabilirim. Ancak şu dönemde uzaktan olması önemli tabii. Kitap ve web sitesi önerilerine de açığım.

Uygulama olarak da özgür ve açık kaynak kodlu yazılımları kullanıyorum. Uzun süredir Inkscape kullanıyorum. Yeni yeni gımp ve scribus kullanmaya başladım. Özgür ve açık kaynak kodlu uygulama tavsiyelerine de açığım.

Cevap verenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Zamanında bu adamdan, ruhi çenet vs. youtuberlarda bir şey yaptı sanırım. Eski videolarına bakarsanız görürsünüz.

Ücretli eğitim paketleri var.

Zamanında bu adamdan, ruhi çenet vs. youtuberlarda bir şey yaptı sanırım. Eski videolarına bakarsanız görürsünüz.

Ücretli eğitim paketleri var.

Bu arkadaşı görmüştüm daha önce. Photoshop eğitimleri var sanırım sadece. Bunların içerikleri uygulamadaki araçların kullanımı şeklinde mi? Bilginiz var mı?

Tam anlayamadım. İsteğiniz Photoshop içerisindeki araçların kullanımı mı? Ne işe yaradıkları falan. Yoksa uygun logo, afiş tasarımı nasıl olmalı hakkında tüyolar mı?
Araçların kullanımı değil. Grafik tasarımının temel ilkeleri diyebiiriz. Yalnızca afiş ile sınırlı kalmaya gerek yok. Sayfa düzeni nasıl olmalı, renklerin uyumu nasıl olmalı gibi.

Ben 3-4 yıl önce Afgan rasulov'un Photoshop videolarını izliyordum. Kendisini çok severim tavsiye de ederim ama dediğiniz şekilde eğitim videoları var mı bilmiyorum.

Bence mail atın ve sorun. Kendi içerikleri varsa söyleyecektir. Yoksa da öğrenebileceğin bir kaynağa yönlendireceğini düşünüyorum.

Ben 3-4 yıl önce Afgan rasulov'un Photoshop videolarını izliyordum. Kendisini çok severim tavsiye de ederim ama dediğiniz şekilde eğitim videoları var mı bilmiyorum.

Bence mail atın ve sorun. Kendi içerikleri varsa söyleyecektir. Yoksa da öğrenebileceğin bir kaynağa yönlendireceğini düşünüyorum.
Yoğun birisine benziyor. Epostaya cevap verir mi sizce?

Okul zamanında bu Vidobu eğitimlerini almıştım. Bana çok katkısı oldu. Neyin nasıl yapılması gerektiğini iyi anlatıyorlar. Ücretli.
Birde şimdi bakarken burayı gördüm. Buna da bir göz atabilirsiniz. neler öğretileceği yazıyor ama Vidobu biraz daha kapsamlı konulara, daha fazla çeşide değinmiş. Birde her konudan kendime not ve anlatım çıkarmıştım. Sorularınız varsa bende yardımcı olabilirim elimden geldiğince. Grafik tasarım okuyorum.

Şahsen kendi halimde grafik tasarımla uğraşıyorum profesyonel bir işim yok. Öğrenmeye Hydra artzdan başlamıştım.

Geri
Yukarı