Grand Theft Auto: V neden Türkiye'de overrated?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşım zaten konuda bunu anlatıyorum insanlar benim göremediğim ne görüyorlar diyorum. Ben niye bir oyunu sevmek istemeyeyim?
Kardeş 2013 te çıkış yapmış bir oyun için bu çok normal eğer şimdi oynuyorsan. Çünkü bunun üzerine yüzlerce oyun çıktı. Rdr2 gibi bir gerçek var. Bunları oynadıktan sonra GTA5 sıradan gelebilir ama hiç sanmıyorum. Sıradan olduğunu. Bende 2 kere bitirdim, oynarken hiç sıkılmadım. Hikayeside gayet hoşuma gitmişti. Gına geldi artık, film senaryosu gibi hikayeli oyunlardan. Biraz çizgisel ilerleyen birazda açık dünya içeren oyun yok artık piyasada. Varsa yoksa açık dünya.

GTA standartlarında iyi tabii canım 2023'te oynayan biri gözünden eleştirdim bu oyunu.
Seninki eleştiriye girmezmi. Çıktığı dönemde eleştirirsin oyunu. 10 sene geçmiş üstünden.

3 jenarasyona da gelmesi o firmanın açgözlülüğünü temsil eder. Metacritic puanları oyunları çıktığı yıla göre değerlendirir güncel olarak değil. Ona bakılırsa 1998 yapımı "The Legend of Zelda: Ocarina of time" 99 puan ama 2023 yılında oynanması çok zor dayanamaz insan.
Ya açgözlülükmüş ne alaka. Bomboş yorum resmen.

Evet ya çok rezil firma ya o yüzden millet bir oyunun çıkması için tırnaklarını sıyırıyor. Başka firmaların 2023'te başaramadığı açık dünyayı oynanışı 2013'te becerebilen ve milyonlar satan firma. Trilogy'i kötü çıkardığı için ve 2004 oyununu 2023'te güzel port etmedi diye laf atıyorsunuz yazık. GTA 5'e sıradan demenle zaten boş yaptığın açık net zaten. Devam etmeyeceğim konuya bakmaya, rezalet resmen.
Arkadaşın Rockstardan kuyruk acısı var belli. Piyasadaki en iyi oyun firmasından birine saydırıyor.

Hikayesi kötü çünkü klişe karakterlerle bağ kuramıyorsun giricek mekan dediğim gta 4 gibi gördüğün hemen hemen heryere girebilmen birde gta 5'e bak her yer resimden ibaret sen kurarsın karakterle bağ ben kuramadım 3 karakterde holywood filminden fırlamış gibi.
20 defa yapmışsın aynı oyunu. Binalara girmek şartmı arkadaş oyunlarda aklım almıyor hala. Hollywood filminden nasıl fırlıyorlar bir örnek verirmisin. Adamalr gayet sıradan neresinde bunun Hollywood.

Son düzenleme:
Arkadaşım bir şeyi insanlar gereğinden fazla seviyorsa overrated olur. Niye seviyorlar bunu tartışıyoruz işte.
Bir oyun senin beğenmiyorsun diye overrated olmaz insanların zevkine laf atmayı bırakın dünyada en çok satan 2. Oyun bide türkiyeden bahsediyorsun yazık.

Oynayan hikaye için oynamıyor ki, açık dünya, yapılabilecek onca aktiviteden dolayı oynuyor.

Arkadaşlar son zamanlarda çoğu yerde GTA V övüldüğünü gördüm. Rockstar Games'in birçok oyunu zaten bana kalırsa overrated ama GTA V özellikle ülkemizde nedense ekstra bir overrated. Bunda küçük yaş kitlesinin de payı büyük çünkü en çok onlardan GTA V övgüsü duyuyorum sorsan Rockstar'ı bilmezler. Genel olarak bir abartma var. Geçtiğimiz günlerde GTA V'yi tekrar oynamaya karar verdim ve size deneyimlerimi anlatmak gerekirse:

1: Hikaye çok sönük.
2: 3 karakter olduğu için hikayenin adamakıllı bir ilerleyişe kavuşması için oyunun %30-40 gibi bir kısmını geçmeniz gerekiyor.
3: Oyundaki karakterler oldukça normal sıradan karakterler o "çok iyi yazılmış karakter" hissini bende yaratamadı.
4: Oldukça sıradan bir open world-shooter
5: Oyun sizi içine çekmeye çalışmıyor siz içine girmeye çalışıyorsunuz. Örnek olarak.

oyuna franklin karakteri ile başlıyoruz ve simeondan görevler alıyoruz. Simeon görevleri bitip oyun gerçekten başladığında micheal gelip simeonu bir güzel pataklıyor ve oyun bize simeonu unutturmaya çalışıyor, ölmüş gibi lanse ediyor sonrasında ise simeon aniden bizi telefonla arıyor.
Bu oyuncuda bir "ne?" etkisi yaratıyor.
6: Oyun oldukça çizgisel. Bunu sevenler vardır fakat gereğinden fazla çizgisel bana göre.
Bilmiyorum belki de bu kadar övüldüğü için beklentim yükselmiştir ve biraz daha eleştirel gözle bakmışımdır ama bana kalırsa GTA V sıradan bir open world shooterdan başka bir şey değil.

Eki Görüntüle 1916972

Eki Görüntüle 1916973

Eki Görüntüle 1916974

Görseller: Grand Theft Auto: V
Şahsen ben GTA 5i çok seviyorum, RDR 2 yi ondanda daha çok seviyorum ama 3-6 fpsden dolayı oynayamıyorum, kıymetini bilin, bazıları neden 8k 60 fps vermiyor diye bozuluyor bazılarıda hiç oynayamıyor

Güzel oyun fakat o kadar da çok görev yok, 74 tane var diye biliyorum (yanlışsa düzeltirsiniz) GTA San Andreas'ta bile 100 tane vardı bence biraz daha fazla olsa güzel olurdu ama kaliteli oyun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı