Çözüldü Grub açılmıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

JetWarker

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, uzun zamandır grub Boot etmek istediğim USB'yi görmüyordu, bıgün bir yöntemini buldum. Çok da basitmiş aslında... Her neyse, Boot edenilince diksimin boş olan kısmında bir tane daha Arch kurmaya karar verdim. Kurulum sırasında ku.

Nedenini bilmediğim bir sebepten ötürü tam olarak bu aradan yazmaya zorlanıyorum şu an site tarafından. Okurken bu kısmı atlayıp okuyun, en sona geldiğinizde geri dönersiniz. Ekranda grub yazıyor ve yanında bir "_" yanıp yanıp sönüyor. C tuşu ile konsola falan da giremiyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Bilgisayarım eufı değil, Live USB ile grubu kurmaya çalışın demeyin lütfen çünkü Live USB'yi açabilecek bir fonksiyona sahip değilim. Eğer açabilecek bir yöntem biliyorsanız o da çok yardımcı olur.

Rulumu kısmında "grub-install: Error: Will not proceed" hatasını aldım. İnternetten aratınca bilgisayarında grub varsa kurmana gerek yok tarzında bir yanıt görünce o adımı atladım. Her şey tamamlandığında bilgisayarı yeniden başlatım ve boom. Ekranda grub yazı.

Hocam zaten konsola girmeden yapılıyor. Live USB gibi ama UEFI olmayanlarda da çalışıyor. BIOS'a girebiliyorsanız halledersiniz.
Arch kurar gibi. Zaten Arch kurarken çok bir farkı yok.

Hocam BIOS'ta sadece usbyi aktif etsem dahi harddiskten başlatıyor sistemi. Eskiden sadece UEFI sistemlerde başlatıcı seçilebiliyor sanıyordum fakat UEFI olmayan sistemlerde de yapanları gördüm internet üzerinde. Bende çalışmıyor nedense...

Hocam Windows'ta kullanılan Rufus adı verilen bir yazılım var. Orada diskin UEFI için mi yoksa BIOS için mi olacağını seçebiliyorsunuz.
boot-repair-disk - Browse Files at SourceForge.net
Bu dosyayı indirip Rufus ile yazdırın. Fakat şu şekilde olsun:
1621078292557.png

Fakat sizde Device ve Boot Selection farklı olacak. Daha sonra PC'yi USB ile başlatın. Hala olmazsa BIOS'a girip oranın resmini atın.

Hocam Windows'ta kullanılan Rufus adı verilen bir yazılım var. Orada diskin UEFI için mi yoksa BIOS için mi olacağını seçebiliyorsunuz.
boot-repair-disk - Browse Files at SourceForge.net
Bu dosyayı indirip Rufus ile yazdırın. Fakat şu şekilde olsun:
Eki Görüntüle 1024370
Fakat sizde Device ve Boot Selection farklı olacak. Daha sonra PC'yi USB ile başlatın. Hala olmazsa BIOS'a girip oranın resmini atın.
Windows kullanmıyorum. Şu anda nasıl bir dağırım kuramıyorsam Windows da kuramam.

PC'nin modeli nedir? (Masaüstüyse anakart nedir?)

Yeni konular

Geri
Yukarı