Çözüldü GRUB'ta Fedora gözükmüyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

mustaq120

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD A9 3 GHz apu
12 GB ram
1 TB HDD + 256 GB SSD
Öncelikle iyi günler.

Dual boot ile ikinci diskimin ayırdığım bir kısmına Fedora yükledim sorunsuz bir şekilde kullanıyordum sonra dedim ki GRUB menüsünü özelleştireyim.

Güzel bir tema buldum ve indirdim içindeki scripti çalıştırdım scripte sadece 2 tane boot edebileceği konum bulup hemen kapandı (çok hızlıydı sadece Windows ve UEFI yazısını görebildim.

Neyse bir bakalım nasıl oldu dedim bir de bir baktım GRUB a tema yüklenmemiş ve üstüne üstük sadece Windows ve UEFI gözüküyor seçenek olarak.

260 MB GRUB için ayırmıştım kurulumda ayrıca Live ISO hala elimde.

Yardımcı olursanız sevinirim.

Öncelikle iyi günler.

Dual boot ile ikinci diskimin ayırdığım bir kısmına Fedora yükledim sorunsuz bir şekilde kullanıyordum sonra dedim ki GRUB menüsünü özelleştireyim.

Güzel bir tema buldum ve indirdim içindeki scripti çalıştırdım scripte sadece 2 tane boot edebileceği konum bulup hemen kapandı (çok hızlıydı sadece Windows ve UEFI yazısını görebildim.

Neyse bir bakalım nasıl oldu dedim bir de bir baktım GRUB a tema yüklenmemiş ve üstüne üstük sadece Windows ve UEFI gözüküyor seçenek olarak.

260 MB GRUB için ayırmıştım kurulumda ayrıca Live ISO hala elimde.

Yardımcı olursanız sevinirim.

update-grup paketini indirip terminaleupdate-grub komutunu girin.

Fedora en son GRUB yapısında değişikliğe gitti bu yüzden temalar çalışmayacaktır. GRUB Customizer üzerinde de Fedora gelmeyecektir.
Şunu bir deneyebiliriz. /etc/default/grub dosyasına

Kod:
 "GRUB_ENABLE_BLSCFG=false"

Seçeneğini ekleyerek tekrar bir deneme yapabilir misiniz? Eğer açamıyorsanız Live disk ile açın yine aynı şekilde sudo nano ile GRUB dosyanızı düzenleyin.

Son düzenleyen: Moderatör:
Fedora en son GRUB yapısında değişikliğe gitti bu yüzden temalar çalışmayacaktır. GRUB customizer üzerinde de Fedora gelmeyecektir.

Şunu bir deneyebiliriz. /etc/default/grub dosyasına
Kod:
 "GRUB_ENABLE_BLSCFG=false"
seçeneğini ekleyerek tekrar bir deneme yapabilir misiniz? Eğer açamıyorsanız Live disk ile açın yine aynı şekilde sudo nano ile GRUB dosyanızı düzenleyin.

Hocam dediğinizi yaptım ancak herhangi bir değişiklik olmadi.

update-grup paketini indirip terminaleupdate-grub komutunu girin.

Hocam onu bende araştırdım genelde Ubuntu'da oluyor ama nasıl Fedora'da caliştaracagım komutlarını bilmiyorum.

Neyse 1 saate mesaj gelmezse sıfırdan kurayım zaten sıfırdan kurabilirdim de HDD yormayım diye eğer çözüm yolu varsa diye yazmıştım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam dediğinizi yaptım ancak herhangi bir değişiklik olmadi.

Hocam onu bende araştırdım genelde Ubuntu'da oluyor ama nasıl Fedora'da caliştaracagım komutlarını bilmiyorum.

Neyse 1 saate mesaj gelmezse sıfırdan kurayım zaten sıfırdan kurabilirdim de HDD yormayım diye eğer çözüm yolu varsa diye yazmıştım.

Hocam böyle bir rehber buldum. Konu sahibinin belirttiği kodları sisteminize uyarlanması gereken yerde uyarlayarak girin. Belki kurtarır.

Hocam böyle bir rehber buldum. Konu sahibinin belirttiği kodları sisteminize uyarlanması gereken yerde uyarlayarak girin. Belki kurtarır.

Sağ olun hocam biraz uğraştırdı ama kurcalaya kurcalaya halletim.

Teşekkürler.

Geri
Yukarı