GT 1030 sisteme 144 Hz monitör almak mantıklı mı?

Mantıklı diyenler neden bir sebep belirtmiyorlar? Mantıklı falan değil.

FPS değerin monitörün Hz değerinden yüksek değilse monitörden tam verim alamazsın. Tek kazancın çözünürlük ve ekranın büyüklüğü olur. Bu yüzden eğer yakın zamanda yeni bir sistem almayacaksan 144 Hz monitörün de şimdilik bir getirisi olmaz sana. Bu yüzden acelesi de yok. Yakın zamanda sistemimi yükselteceğim, şimdi almazsam da o zaman kesin alacağım diyorsan, paran da varsa al gitsin.

Ama sistemini güncellemeyeceksen Hz değerinden ziyade kalitesi, IPS / Tn panel olması, desteklediği maksimum çözünürlük, kaç inç olduğu gibi kriterlerle almanı öneririm. Mantıklı olan budur.
Gayette mantıklı. CS:GO gibi oyunda gt1030 ile rahatlıkla 144 ütü alablirsin. GTA5 ise kimse zaten 144fps ile oynamayı amaçlamıyor

Gayette mantıklı. CS:GO gibi oyunda gt1030 ile rahatlıkla 144 ütü alablirsin. GTA5 ise kimse zaten 144fps ile oynamayı amaçlamıyor
Konuyu iyi okudun mu?

144 FPS vermeyeceği için oyunlarda donma ve görüntüde yırtılma olur mu?
Arkadaş 144 FPS alamadığından bahsetmiş zaten. Bu yüzden o yazıyı yazmıştım.

Ancak verebiliyor. Vermese bile günlük kullanımdada çok etki ediyor.
Günlük kullanımda 60Hz ve üstü monitör ile 144Hz bir monitörün bir farkı yok. Filmler bile 24 FPS ile çekilip yayınlanıyor. Telefon kameraları ise genellikle 60 FPS ile kayıt yaparlar. Bunun üstü çok nadir, belki de hiç yok (henüz karşılaşmadım). Günlük kullanımda yüksek FPS değerine sahip olan tek şey aksiyon kameralarının aldığı kayıtlar. O da 120 FPS falan oluyor en fazla. Kaldı ki bu videoyu 75Hz ile izlemek ile 144Hz ile izlemenin gözle görülür hiçbir farkı yok. Sana en yakın teknoloji marketine gidip deneyebilirsin.

Günlük kullanımda 60Hz ve üstü monitör ile 144Hz bir monitörün bir farkı yok. Filmler bile 24 FPS ile çekilip yayınlanıyor. Telefon kameraları ise genellikle 60 FPS ile kayıt yaparlar. Bunun üstü çok nadir, belki de hiç yok (henüz karşılaşmadım). Günlük kullanımda yüksek FPS değerine sahip olan tek şey aksiyon kameralarının aldığı kayıtlar. O da 120 FPS falan oluyor en fazla. Kaldı ki bu videoyu 75Hz ile izlemek ile 144Hz ile izlemenin gözle görülür hiçbir farkı yok. Sana en yakın teknoloji marketine gidip deneyebilirsin.

İnternette gezinmeden bahsediyorum ve uygulamaları kullanırken. Neden siz video olarak düşündünüz anlamadım.

İnternette gezinmeden bahsediyorum ve uygulamaları kullanırken. Neden siz video olarak düşündünüz anlamadım.
Yani mantıklı olan video ve FPS bazında düşünmekti aslında. Hz değerinden (ekranın yenileme hızı) bahsediyoruz.

İnternette gezinmekten ve uygulamaları kullanmaktan falan bahsetmek anlamsız ve komik olur. Bundan bahsedeceksek 30Hz ile 144Hz arasında bile gözle görülebilir bir fark oluşmaz.😂

Yani mantıklı olan video ve FPS bazında düşünmekti aslında. Hz değerinden (ekranın yenileme hızı) bahsediyoruz.

İnternette gezinmekten ve uygulamaları kullanmaktan falan bahsetmek anlamsız ve komik olur. Bundan bahsedeceksek 30Hz ile 144Hz arasında bile gözle görülebilir bir fark oluşmaz.😂

Siz sanırım 30Hz kullanıyorusnuz sanırım. 144Hz gerçekten çok fark ediyor oyun oynamanız bile. Amacıznızı anlamadım.

Siz sanırım 30Hz kullanıyorusnuz sanırım. 144Hz gerçekten çok fark ediyor oyun oynamanız bile. Amacıznızı anlamadım.
Hayır, 144 Hz kullanıyorum. Eskiden 75 Hz kullanıyordum. "144Hz gerçekten çok fark ediyor oyun oynamanız bile." demişsin dostum. Bunu inkar etmiyorum zaten, oyun konusunda aralarında tabii ki uçurum var. Çünkü o noktada yüksek FPS değerleri de devreye giriyor.

Ancak sen önceki mesajında günlük kullanıma da etki ettiğini söylemiştin:
Vermese bile günlük kullanımdada çok etki ediyor.

Ben buna karşı çıkmıştım ve çıkmaya devam ediyorum. Günlük kullanımda yüksek FPS alacağın bir işlem olmadığı için (filmler diziler bile 24 FPS ile yayınlanıyor) Ben de senin amacını anlayamadım doğrusu 🤔

Yeni konular

Geri
Yukarı